Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-02-2012, 11:38   #2791
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,727
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał PAFFCIO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie, gdy zablokował się immobilizer (tak jak opisywałem) szyby również z pilota nie poszły w górę, choć poszły w dół...nie wiem z czego to wynika :-(
Jak odblokowałem immobilizer (co u mnie nastąpiło po rozwiązaniu tematu zamarzniętego zamka) wszystko wróciło do normy, z tym, że ponownie musiałem zaprogramować automatyczne opuszczanie i podnoszenie szyb...więc może przy zablokowaniu immobilizera, coś się sypie z tymi szybami...
Idealny przykład rozkodowania się szyb. W dół pójdą, ale w górę już nie, widać programuje się położenie górne. Kiedyś mi w ASO rozłączyli akku i musiałem ponownie programować.

boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2012, 12:08   #2792
simania
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-02-2012
Skąd: Szczecin
Model: Ford Mondeo Silver x
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Witam. Podczas czyszczenia komory silnika 1.8 tdci zauważyłem iż filtr paliwa jest luzny i nie mam pojęcia gdzie jest zabezpieczenie owego elementu. Czy może być luzno osadzony? Może komuś wydaje się że to laickie jesli tak to z góry przepraszam.
simania jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2012, 12:20   #2793
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

U mnie jak poruszam filtr to mam około 3mm luzu na boki to wszystko, zrób zdjęcie jak to wygląda od góry bo tam na boki jest dosyć ciasno żeby się coś miało ruszać zbytnio
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2012, 12:28   #2794
simania
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-02-2012
Skąd: Szczecin
Model: Ford Mondeo Silver x
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 11
Smile Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

JVC bardzo dziękuje za odpowiedz. Zrobie zdjęcie filtra paliwa jak najszybciej się da. Pozdrawiam
simania jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2012, 12:43   #2795
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

U mnie wygląda to od góry tak
DSC01192.jpg
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2012, 16:47   #2796
Holy
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-02-2012
Model: Mondeo MK4 Gold X
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 83
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

takie pytanie teoretyczne: serwis daje jakąś tam gwarancję na to co wymienił np Lipski w W-wie a ja mieszkam 400km od Wawy. Czy taka gwarancja będzie obowiązywać we wszystkich aso forda czy tylko w tym warsztacie, w którym usterkę naprawiano?
Holy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2012, 18:00   #2797
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

tak, daje. Co do zasady, nie powinieneś mieć problemów jeżeli coś Ci wymienili w jednym a chcesz zrobić w drugim...ale w dużej mierze, zależy to od tego, co to było :-o
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 06:40   #2798
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał pawel.krzyzaniak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyczyna bardzo prosta - wyładowany akumulator (auto stało w garażu 2 dni) brak odpowiedniego napięcia i stało się, pytanie tylko brzmi co go w dwa dni wyładowało.
Podjedź do elektryka niech Ci sprawdzi pobór prądu przy zamkniętym samochodzie ( wypinasz + i pomiędzy wpinamy miernik) tak po 30 minutach jak się wszystko wyłącza, nie powinien być większy niż 0,05 - 0,06 A
Ja 1,5 roku temu zmieniałem aku oryginalny bo wysiadł na boscha i dwa tygodnie temu w te mrozy również bosch wysiadł na trzeci dzień po postoju. Sprawdziłem pobór prądu i jest ok, ładowanie również , więc go podładowałem i jeżdżę ,ale jak widać takie przypadki się zdarzają.
Ps. Z tyłu zamiast pasażera wożę od tamtej pory ten stary oryginalny aku bo udało się go naładować i jest sprawny,taka rezerwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 09:35   #2799
karol77
ford::beginner
 
Avatar karol77
 
Zarejestrowany: 06-07-2011
Skąd: lublin
Model: mondeo titanium x
Silnik: 1800tdci
Rocznik: 2007
Postów: 27
Domyślnie

Cytat:
Napisał pawel.krzyzaniak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie w końcu fachowiec dotarł, okazało się że auto załapało parę błędów które zablokowały kompuer. (Nawet ciężko się było do niego wpiąć żeby wykasować błędy ale po dobrych 20min udało się, błędy wykasowane, auto hula).Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przyczyna bardzo prosta - wyładowany akumulator (auto stało w garażu 2 dni) brak odpowiedniego napięcia i stało się, pytanie tylko brzmi co go w dwa dni wyładowało. Teraz jest nówka aku i zobaczymy co to będzie.
Dzięki wszystkim za pomoc a wszczególności dla ,,PAFFCIO'' który najbardziej zaangażował się w mój problem. Pozdrawiam.
witam
powód bardzo prosty:komputer był w stanie hibernacji-po wykryciu błędu pojawiła sie informacja że np.nie wykryto kluczyka,po zamknieciu auta i uzbrojeniu alarmu komp był nadal aktywny pomimo tego że ekran był ciemny,w lewym rogu była pewnie mała żołta kropeczka znacząca że bład nie był zresetowany,to wystarcza do rozładowania aku w ciągu do12 h.po za tym nawet w aso nie wiedzieli co to powoduje jak z tym u nich byłem,gość z assistance metoda prób do tego doszedł.po za tym czasem z powodu"hohlika" czsem sie tak dzieje,trzeba co jakis czas uaktualniać converse i kasować błedy

Cytat:
Napisał Kapsel_lg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to mało wiesz kolego o serwisach bo np. w Totocie standardem jest naciąganie klientów na koszty (czyli niby wymieniliśmy a sprzedaliśmy na allegro, klient zadowolony żyjąc w złudzie i serwisanci zarobili). Tak samo jest że jeśli jeździ to OK i nie ma co naprawiać (to serwisy grupy VAG).

Wskaż gdzie ktoś agresywnie się zachowuje w stosunku do niezadowolonego uzytkownika. W moim przypadku najzwyczajniej nie zgadzam się ze stwierdzeniami: Mondeo to g..., ciągle się psuje itp.
nie codzi o sam serwis aludzi jacy tam pracują!!!
byłem w wielu i za granicą też i powiem Panowie że ignoranci ,cwaniacy są wszędzie i idiotów też nie brakuje.czasem trzeba za kogoś myśleć bo nie używa logicznego rozumowania a płacą mu za coś na czy powinien sie znać.czasem trzeba też ponaciskać i przypilnowaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Holy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
takie pytanie teoretyczne: serwis daje jakąś tam gwarancję na to co wymienił np Lipski w W-wie a ja mieszkam 400km od Wawy. Czy taka gwarancja będzie obowiązywać we wszystkich aso forda czy tylko w tym warsztacie, w którym usterkę naprawiano?
na czesci 12 mies,ale na robote nie,teoretycznie jesli to aso to w całej europie ale w praktyce to różnie.uznali mi w niemczech polska naprawe i gwarancje ale za część robocizny płaciłem

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 29-02-2012 o 16:50 Powód: regulamin pkt21 - ostatnie ostrzeżenie
karol77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 11:49   #2800
simania
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-02-2012
Skąd: Szczecin
Model: Ford Mondeo Silver x
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 11
Question Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
U mnie jak poruszam filtr to mam około 3mm luzu na boki to wszystko, zrób zdjęcie jak to wygląda od góry bo tam na boki jest dosyć ciasno żeby się coś miało ruszać zbytnio
To jest zdjęcie ukazujące luzny filtr paliwa w 1.8 tdci. Na boki ruch jest minimalny za to w góre można go unieść palcem około 1 cm. Czy w trakcie jazdy przy dużych wstrząsach filtr nie będzie zbytnio pracował ? Miłego dnia.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg filtr opis 2.jpg (26.3 KB, 67 wyświetleń)
simania jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4 , usterki



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.