Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-01-2013, 20:54   #2751
toni3a
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-11-2012
Skąd: podlaskie
Model: alhambra
Silnik: 1.9tdi
Rocznik: 1999
Postów: 7
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Co do rurek to producent wymislil ze mają być gołe. Slyszalem, że niektorzy je izolowali otulinami na rury cieplownicze ale nie wiem czy to coś pomaga?[/QUOTE]
Witam.Ja mam je zaizolowane i wydaje mi się że to pomaga,ponieważ jest ich ok 5 m i łatwo oddają ciepło.Pozdrawiam.


Ostatnio edytowane przez toni3a ; 25-01-2013 o 20:56 Powód: poprawka
toni3a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2013, 21:05   #2752
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Ja mam je zaizolowane i wydaje mi się że to pomaga,ponieważ jest ich ok 5 m i łatwo oddają ciepło.Pozdrawiam.
i ja mam w alhambrze w otulinach. Pomaga dużo
ale pomaga to tez korozji, sól nam włazi i reaguje z aluminium.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2013, 14:49   #2753
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

rurki sa tanie a ocieplenie podnosi temp o ok 10 *c zanim je zerdza zeżre minie pare lat.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2013, 20:29   #2754
jarecki1007
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-12-2010
Skąd: opolskie
Model: s-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 8
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Czyli radzicie by założyć jakieś ocieplenie na rurki???Ocieplenie może być z rurek z centralnego ogrzewania? I ponawiam pytanie odnośnie plastików na masce od strony szyby ale zamontowane do maski jak się nazywają i gdzie je można dostać????Nie mam jednego od strony kierowcy i mnie krew zalewa!
jarecki1007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2013, 20:42   #2755
Seba1519
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 11-12-2012
Model: Galaxy Mk2
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 21
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Tak mogą być takie od Centralnego, A o te plastiki to sie na jakimś Złomie zapytaj..
Seba1519 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2013, 15:31   #2756
wrzoso
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-12-2012
Model: MK1 sharan
Silnik: 1Z
Rocznik: 1996
Postów: 5
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Mam problem z dogrzewaczem w szaraku. Siedzi tam d3wz, samochodzik ma pare usterek elektrycznych. Sama awaria dogrzewacza sprowadza się również do kwestii elektrycznych. Początkowo myślałem, że urządzenie jest uszkodzone ale działa i jest w stu procentach sprawne. Mój problem przedstawia się następująco: dogrzewacz nie chodzil nigdy wcześniej, zamontowałem go po sprawdzeniu na stole i nic. Zauważyłem, że nie ma trzech plusów na wtyczce.
Początkowo brakowało sygnału z podszybia zwarłem więc na krótko i uslyszałem przedmuch ale nie wystartował, potem sprawdziłem mój plus na odpalonym samochodzie i zginął - nie ma plusa na czerwonym nr1 gdy czujnik z podszybia jest zwarty z kolei gdy wyjmę zworkę to pojawia się na czerwonym przewodzie numer 1 plus. co ciekawe sam czujnik z podszybia jest niby sprawny testowałem go miernikiem na diodę i ma przejście gdy jest zimno. Ale gdy sobie tam siedzi w podszybiu to nie działa i prąd idzie do nr1. Auto ma następujące usterki elektryczne: nie działa abs, bład 1276, jest problem z centralnym zamkiem, mozna otworzyć go tylko od strony pasażera w przeciwnym razie włącza alarm, znalazłem tez urwane dwa kable w gumie klapy tylnej po lewej stronie. Oraz zapaliła sie lampka uszkodzonej żarówki tylnej(deska rozdzielcza) po zwarciu czujnika z podszybia na krótko. Bardzo proszę o pomoc bo już brakuje mi pomysłów, chciałem ojcu na zimę zrobic niespodziankę ale nie wiem co mu może być. Najbardziej pomocna byłaby informacja o tym jak przebiegają kable czerwony nr1 i ten z czujnika na podszybiu. wiem, że czerwony od dogrzewacza idzie pod progiem do skrzynki i tam do duzego bezpieczika 30A. dalszej drogi przewodów nie znam i nie wiem jak szukać. Podpowiedzcie czy jakies inne odbiorniki są do nich podłączone? Na schemacie zauważyłem że kabel od podszybia łączy się z czujnikiem cofania, co tłumaczyłoby informację na desce rozdzielczej, ponadto gdzieś na drodze kabla od czujnika temp. znajduje się bezpiecznik 15A ale nie wiem gdzie go szukać.

Ostatnio edytowane przez wrzoso ; 28-01-2013 o 09:22
wrzoso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2013, 12:30   #2757
manik
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-12-2012
Model: ford galaxy
Silnik: 1,9tdi
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

STEFANO!!!!! jestes wielki!!!!! wielkie dzieki za pomoc z tym piecem! teraz jest cieplutko. jestes magik od dogrzewaczy. pozdrawiam!!!!
manik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2013, 17:51   #2758
szaranek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-10-2011
Skąd: W-wa
Model: VW Sharan
Silnik: ASZ
Rocznik: 2005
Postów: 36
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Manik po roczniku widzę, że masz ten sam piec co ja D5ZF - jak sobie poradziłeś z naprawą? Ja co zimę mam z nim problem - działa ale co 5-6 dni się blokuje i muszę wykasowywać błędy. Ale ma też dni, że po jednym jest zablokowany.
szaranek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2013, 17:59   #2759
maijkel
ford::advanced
 
Avatar maijkel
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 05-07-2010
Skąd: rybnik
Model: FOCUS C-MAX GHIA
Silnik: 2.0 duratec He 145 kucy
Rocznik: 2004
Postów: 265
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał szaranek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Manik po roczniku widzę, że masz ten sam piec co ja D5ZF - jak sobie poradziłeś z naprawą? Ja co zimę mam z nim problem - działa ale co 5-6 dni się blokuje i muszę wykasowywać błędy. Ale ma też dni, że po jednym jest zablokowany.
Pewnie Stefano mu zrobił hybryde i chłop ma po problemieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maijkel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 16:56   #2760
wrzoso
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-12-2012
Model: MK1 sharan
Silnik: 1Z
Rocznik: 1996
Postów: 5
Domyślnie Re: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Z jakiejś przczyny mam już wszystkie trzy kable od dogrzewacza pod napięciem. dałem lepszą zworkę na czujnik pod podszybiem i wszystko jest na miejscu. Dogrzewacz nie działa mimo wszystko. Sprawdzany był po zdjęciu w autoryzowanym serwisie eberspachera(akurat tam miałem najblizej) zegarem modułowym i serwisant go odpalił przy mnie -wszystko działało. U mnie robi tylko przedmuch. wbiłem sondy od miernika w kable wychodzące od dogrzewacza już za kostką, na odpalonym silniku wygląda to tak 14,5v zmierzyłem na kablach czarnym, niebieskim i czerwonym, wbijając się w kable od pompki szary i zielony też miałem cos w okolicach 14,5. Po wbiciu w brazowy i czerwony tez 14v. Dodam, że moje wskrzeszanie d3wz zaczęło się od wymiany pompki bo poprzednia byla skorodowana. Ta, którą teraz mam też miała uszkodzone wtyki ale dolutowałem kable. Na krótko pompka tyka i lekko chlapie paliwkiem. Czy ona może być zepsuta? Nie mam pojęcia co jest źle, pewnie w krótce wyjmę wszystko na stół.
wrzoso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.