Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-03-2013, 19:55   #261
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: stuki w tylnym zawieszeniu

Jezeli moge cos zasugerowac to zwróćcie uwage na jedna jeszcze rzecz....Posadzcie kogos do bagaznika i jezdzilcie po nierownosciach....
Diagnoza widoczna golym okiem i slyszalna golym uchem...
-- Lata klapa bagaznika - kombi
Po wroceniu pod dom, otworzylem klape i ona jest na takich nitach, nie da jej sie wykrecic ani zamontowac nowych zawiasow... wystarczy luz 1 mm i cala klapa drga , u mnie to to i nie da sie tego usunac...
Kuzyn siedzac w bagazniku, po najechaniu na dziure widzial ze klapa tak drga ze przeswituje swiatlo z zewnatrz
Oczywiscie , w wiekszosci przypadkow bedzie to zawieszenie, ale nie wykluczajcie klapy bagaznika ktora wydaje takie same odgłosy jak luzy w zawieszeniu

juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2013, 20:37   #262
bibek
ford::amateur
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 18-10-2010
Skąd: Kielce
Model: Mondeo MK3
Silnik: benzyna 2.0 TDCi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: stuki w tylnym zawieszeniu

Hmm, u mnie okazało się, że uszkodziła się nakrętka zanjdująca się w podłużnicy od śruby trzymającej wahacz (kombi zawieszenie tył). Zamiast wycinać otwór w podłużnicy i lokować tam nową nakrętkę, mocowanie zostało przyspawane migomatem i gitara, stuki ustały. W razie wymiany wahacza odetnie się spaw tarczą.
bibek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2013, 21:54   #263
max12130
ford::average
 
Avatar max12130
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Stralsund
Model: mk4 2.0 tdci kombi 2007
Silnik: 130KM
Rocznik: 2007
Postów: 50
Domyślnie Odp: Stuki z tylu :(

witam wszystkich serdecznie ja mam te pukania z tylu od wielu lat a na początku gdy kupiłem autko jeździłem po kamieniach dziurach i nie było żadnego stukania po prostu autko sobie płynęło.Ale juz zaczyna mnie to denerwować i chciał bym tego ustrojstwa się pozbyć ,dzisiaj zmieniłem LP stabilizatory z przodu i stukanie ostało ale tył wali jak pogięty nagrałem filmik może ktoś z was miał podobne problemy ? zaznaczam amorki nowe tuleje wymieniane,sprężyny cale

dajcie proszę jakiś link gdzie można wrzucić filmik i udostępnić go na tym forum

Ostatnio edytowane przez max12130 ; 01-07-2013 o 22:25
max12130 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2013, 14:17   #264
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Stuki z tylu :(

Zajrzyj pod samochód i niech ktoś nim buja..... Często siadają łączniki stabilizatora
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2013, 22:09   #265
max12130
ford::average
 
Avatar max12130
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Stralsund
Model: mk4 2.0 tdci kombi 2007
Silnik: 130KM
Rocznik: 2007
Postów: 50
Domyślnie Odp: Stuki z tylu :(

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zajrzyj pod samochód i niech ktoś nim buja..... Często siadają łączniki stabilizatora

no nie wiem w kwietniu bylem na przeglądzie i fachowiec od przeglądu znalazł tylko uszkodzony stabilizator z przodu po lewej stronie wiec wczoraj wymieniłem komplet z przodu i jest ok .Jeszcze przymocowałem linki od hamulca bo opaski były poprzecinane ale jeszcze nie testowałem po dziurach i jeszcze jedno jeśli to możliwe od długiego czasu mam zepsute siłowniki klapy tylnej nie mam pojęcia na co obstawiać ale najlepiej będzie jak wymienię wszystko za jednym zamachem .

ps. co do stabilizatorów to na pewno nie były zmieniane od nowości ,tuleje zmienione w tamtym roku
max12130 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2013, 07:50   #266
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Stuki z tylu :(

Mi stukało i nadszedł przegląd i mówie gościowi że mi coś stuka żeby poszukał szukał szukał i nic nie znalazł.
Pojechałem do domu , wjechałem na 2 deski , kuzyn poruszał autem na boki tak mocno a ja byłem pod i patrzyłem i sluchałem.
Ewidentnie stukało i było nawet widać jaki tam jest luz.
Nie mówie że to to ale warto sprawdzić aby niepotrzebnie nie płacić mechanikom.
A łączniki w mondeach często siadają z tego co sie czyta i słyszy.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2013, 08:49   #267
max12130
ford::average
 
Avatar max12130
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Stralsund
Model: mk4 2.0 tdci kombi 2007
Silnik: 130KM
Rocznik: 2007
Postów: 50
Domyślnie Odp: Stuki z tylu :(

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi stukało i nadszedł przegląd i mówie gościowi że mi coś stuka żeby poszukał szukał szukał i nic nie znalazł.
Pojechałem do domu , wjechałem na 2 deski , kuzyn poruszał autem na boki tak mocno a ja byłem pod i patrzyłem i sluchałem.
Ewidentnie stukało i było nawet widać jaki tam jest luz.
Nie mówie że to to ale warto sprawdzić aby niepotrzebnie nie płacić mechanikom.
A łączniki w mondeach często siadają z tego co sie czyta i słyszy.
dobra dzisiaj sprawdzę

dzisiaj nie miałem czasu na sprawdzanie ale mogę stwierdzić ze były opaski pozrywane od linki z dwóch stron po ich szczepieniu wielka różnica już tak nie wali, ale coś mi jeszcze tam nie paśi w razie czego wymienię jeszcze tylne stabilizatory i dam się na spokój.

A tak z innej beczki od paru dni zauważyłem jak wrzucam wyższy bieg a czasami 1 bieg jak by się przyduszał szarpnie delikatnie ze dwa razy i jest ok czy może to być wina świec lub wtrysków ?

Wiec wymieniłem łączniki stabilizatora przód i tył, pomocowałem linki hamulca ręcznego i plastyki jest spora poprawa ale to jeszcze nie do końca to podejrzewam poduszki amorków

Ostatnio edytowane przez max12130 ; 13-07-2013 o 09:35
max12130 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2013, 12:24   #268
rawcu
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-04-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus Mk3
Silnik: 1.5 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 27
Domyślnie Stuki w tylnym zawieszeniu.

Witam. Podczas jazdy po wybojach słyszę stuki w tylnym zawieszeniu. Ostatnio byłem z inną sprawą u mechanika (krótko po tym jak zaczęło się stukanie) i pierwszy zapytał się czy mi cos nie stuka wskazując na to (zaznaczone czerwonym kółkiem): Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak wyszło, że w końcu nie zapytałem go co to jest. Więc w sumie takie jest moje pytanie: Co to jest?
rawcu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2013, 12:54   #269
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,731
Domyślnie Odp: Stuki w tylnym zawieszeniu.

tuleja wahacza górnego poprzecznego
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2013, 14:38   #270
rawcu
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-04-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus Mk3
Silnik: 1.5 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 27
Domyślnie Odp: Stuki w tylnym zawieszeniu.

Czy tą tuleje da rade wymienić samemu?
rawcu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.