Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-12-2012, 22:26   #2651
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: rozbudowa dogrzewacza

Cytat:
Napisał jacekr_2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam
w tym tygodniu dokonałem rozbudowy dogrzewacza z dołożeniem elementu sterującego EasyStart T,
i mam pytanie:
ktoś ma ten element sterujący? jak się sprawuje? czy można na nim ustawić 1 program na cały tydzień?
pozdrawiam
Podaj mi swojego maila na PW to ci wyslę instrukcje PL do tego zegarka...

Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2012, 23:42   #2652
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Dzieki kolego Stefano,czy jednak mozna je razem zamieniac przepinajac tylko kostki czy raczej nie.
Mam na mysli piec np.D3WZ z Vw T4 do aut SGA lub odwrotnie(gdyby sie ktos uparl)
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2012, 06:48   #2653
jacekr_2
ford::advanced
 
Avatar jacekr_2
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Zamość
Model: Galaxy MK3
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: rozbudowa dogrzewacza

do kolegi : trojaczkileg

właśnie specjalnie tam tego nie pisałem, gdyż uważam że tam bardziej sprawy techniczne - świeca sitko, itp

do: Stefano

proszę bardzo jrozsypal2(at)gmail.com

i jeśli chodzi o tą instrukcję co jest na stronie producenta to ja ją mam i w PL i DE ale za cho...ę nie mogę tam wyczytać jak ustawić na tydzień, nawet jak posprawdzałem te najdroższe to wszędzie jest "maksymalnie 3 komórki pamięci" co wdg mnie pozwala na ustawienie np na pon, wt, sr startu o 6:50 i dalej muszę przeprogramować aby w czwartem mi odpalił, czy może się mylę
__________________
były: Golf III 1,9 TD; Carisma 1,9 TD; Mondeo 2,0 TDDI, Galaxy MK2 1,9 TDI, jest Galaxy MK3 1,8 TDCi
jacekr_2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2012, 08:35   #2654
dzandzoj
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 20-12-2012
Skąd: Białystok
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDi 96 KW
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

To już sprawdzę po świętach ale dlaczego pompka na podszybiu nie wychładza silnika tyko jak wyłączam zapłon staje pompka.
dzandzoj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2012, 08:56   #2655
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: rozbudowa dogrzewacza

jacekr_2 niestety nie zgodzę się z tobą drugi człon tematu to kompendium wiedzy, więc wszystko, co związane z tym tematem nich będzie w jednym miejscu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy opcji szukaj jak ktoś to oczywiście użyje będzie łatwiej wyłowić taką informację. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2012, 09:19   #2656
jacekr_2
ford::advanced
 
Avatar jacekr_2
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Zamość
Model: Galaxy MK3
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

oki, - cieszy mnie ze dbacie o porządek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
były: Golf III 1,9 TD; Carisma 1,9 TD; Mondeo 2,0 TDDI, Galaxy MK2 1,9 TDI, jest Galaxy MK3 1,8 TDCi
jacekr_2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2012, 23:04   #2657
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Mam pytanie koledzy gdyz jak pogoda pozwoli to musze wyjac swoj D3WZ i sprawdzic stan sitka.
Mam na zapasie kupiony (stan wizulany dobry) D5WZ i wiem ze jest zmiana w polaczeniu pomki paliwa.Moze ktos mi to wylozyc (kawa na lawe) gdyz moze jego zaloze w zamian za tamtego.
Gdyz jak sitko jest wypalone(wczesniej je odwracalem,przekrecalem wiec moze juz nic z niego nie bedzie) to trzeba cos zrobic,a w styczniu jade od PL wiec musi byc jakis dogrzewacz sprawy (nie chce czekac 20km az silnik sie zagrzeje).
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2012, 11:03   #2658
bary75
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2009
Skąd: Lębork
Model: Fort Transit Connect
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 112
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam wszystkich.
Od kilku dni jestem posiadaczem VW Sharana 1,9 z 2001r. I oczywiście problem z ogrzewaniem - nie dogrzewa silnika.
Ale od samego początku.
1. Mam klimatronik i nie pokazuje temperatury zewnętrznej - jest na wyświetlaczu niepełna cyfra 1. Podczas uruchamiania auta klimatronik miga przez około 10 sekund.

2. Webasto - silnik po przejechaniu nawet 50km w temperaturze zewnętrznej około 2 stC nie dochodzi do temp. 90stC. Ogólnie w aucie nie jest zbyt komfortowo jeżeli chodzi o temperaturę. Webasto w ogóle nie daje znaku życia.
Co zrobiłem:
a) sprawdziłem czujnik temperatury, który jest koło silniczka wycieraczek - ma przepływ prądu (zwarłem także go na krótko - wpiąłem drucik - nie zadziałało webasto)
b) wyciągnąłem silniczek obiegu wody, w jego miejsce wstawiłem rurkę fi 18 aby był przepływ. I tu dość ciekawa sprawa - wtyczka, która wchodzi do silniczka ma cały czas napięcie - nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki - czy tak powinno być??? Sprawdziłem go - prawdopodobnie padł - sprawdzałem go tak samo jak w/w/ czyjnik temp. zewnętrznej webasta - nie było przepływu prądu - czyli padnięty - pozostaje wymiana szczotek ( przepraszam, że piszę trochę lamersko, jednak nie jestem za bardzo "obcykany" w omomierzach itp.)
c) sprawdziłem VAG błędy - nie mogłem połączyc się z blokiem 18 - pokazywał coś w rodzaju braku połączenia tutaj zdjęcie: http://imageshack.us/photo/my-images/713/blok18.jpg/

Teraz co zamierzam zrobić:
a) wyjęty silniczek dam do sprawdzenia w celu wymiany szczotek,
b) sprawdzę kabelki wchodzące do webasta - czy nie są poprzecierane - przerwane.

i na tym mi się pomysły kończą.

Możecie mi podpowiedzieć co mógłbym jeszcze zrobić we własnym zakresie???
Czy ten błąd klimatronika może mieć jakieś znaczenie ??

Pozdrawiam

P.S.
Pomocy !!!
bary75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2012, 11:33   #2659
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał peters Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzieki kolego Stefano,czy jednak mozna je razem zamieniac przepinajac tylko kostki czy raczej nie.
Mam na mysli piec np.D3WZ z Vw T4 do aut SGA lub odwrotnie(gdyby sie ktos uparl)
Możesz zamienic piece. Sprawdź wczesniej czy ten który masz luzem jest OK i bedzie dobrze.

Cytat:
Napisał jacekr_2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
do: Stefano
.........
nie mogę tam wyczytać jak ustawić na tydzień, nawet jak posprawdzałem te najdroższe to wszędzie jest "maksymalnie 3 komórki pamięci" co wdg mnie pozwala na ustawienie np na pon, wt, sr startu o 6:50 i dalej muszę przeprogramować aby w czwartem mi odpalił, czy może się mylę
Instrukcja strona nr 8, masz tam mozliwość programowania czasów w kazdy dzień tygodnia!

Cytat:
Napisał dzandzoj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To już sprawdzę po świętach ale dlaczego pompka na podszybiu nie wychładza silnika tyko jak wyłączam zapłon staje pompka.
Bo masz taki modek auta co nie ma przekaźnika czasowego do pompki.

Cytat:
Napisał peters Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanie koledzy gdyz jak pogoda pozwoli to musze wyjac swoj D3WZ i sprawdzic stan sitka.
Mam na zapasie kupiony (stan wizulany dobry) D5WZ i wiem ze jest zmiana w polaczeniu pomki paliwa.Moze ktos mi to wylozyc (kawa na lawe) gdyz moze jego zaloze w zamian za tamtego.
Gdyz jak sitko jest wypalone(wczesniej je odwracalem,przekrecalem wiec moze juz nic z niego nie bedzie) to trzeba cos zrobic,a w styczniu jade od PL wiec musi byc jakis dogrzewacz sprawy (nie chce czekac 20km az silnik sie zagrzeje).
Z tym D5WZ jest tak: pompka paliwa jest pomiedzy pinem nr 4 a masą, natomiast w D3WZ pompka jest pomiedzy pin 3 i 4, ale w sterowniku D5WZ jest jednak zworka pinu nr 3 z masą i po włozeniu 8-mio pin. wtyczki powinno zadziałać, tylko wtedy jest problem znowu z samą pompką, bo masz ją ustawioną pod piec 3 kW, czyli bedzie za mała dawka paliwa.
Zresztą nie wiem czy się piec D5 zmieści w oryginalne mocowanie, w blachy, w T4 siedzi on w pionie i o ile pamiętam nie zapniesz tam dłuższego pieca, chociaż mogę sie mylić.
Piec 3 Kw, zupełnie ci wystarczy.
Jesli będziesz dłużej w PL, to wyslij mi te zapasowe piece, ja je sprawdzę, czy naprawię i bedziesz miał temat z głowy.

Bump:
Cytat:
Napisał bary75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich.
Od kilku dni jestem posiadaczem VW Sharana 1,9 z 2001r. I oczywiście problem z ogrzewaniem - nie dogrzewa silnika.
Ale od samego początku.
1. Mam klimatronik i nie pokazuje temperatury zewnętrznej - jest na wyświetlaczu niepełna cyfra 1. Podczas uruchamiania auta klimatronik miga przez około 10 sekund.

2. Webasto - silnik po przejechaniu nawet 50km w temperaturze zewnętrznej około 2 stC nie dochodzi do temp. 90stC. Ogólnie w aucie nie jest zbyt komfortowo jeżeli chodzi o temperaturę. Webasto w ogóle nie daje znaku życia.
Co zrobiłem:
a) sprawdziłem czujnik temperatury, który jest koło silniczka wycieraczek - ma przepływ prądu (zwarłem także go na krótko - wpiąłem drucik - nie zadziałało webasto)
b) wyciągnąłem silniczek obiegu wody, w jego miejsce wstawiłem rurkę fi 18 aby był przepływ. I tu dość ciekawa sprawa - wtyczka, która wchodzi do silniczka ma cały czas napięcie - nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki - czy tak powinno być??? Sprawdziłem go - prawdopodobnie padł - sprawdzałem go tak samo jak w/w/ czyjnik temp. zewnętrznej webasta - nie było przepływu prądu - czyli padnięty - pozostaje wymiana szczotek ( przepraszam, że piszę trochę lamersko, jednak nie jestem za bardzo "obcykany" w omomierzach itp.)
c) sprawdziłem VAG błędy - nie mogłem połączyc się z blokiem 18 - pokazywał coś w rodzaju braku połączenia tutaj zdjęcie: http://imageshack.us/photo/my-images/713/blok18.jpg/

Teraz co zamierzam zrobić:
a) wyjęty silniczek dam do sprawdzenia w celu wymiany szczotek,
b) sprawdzę kabelki wchodzące do webasta - czy nie są poprzecierane - przerwane.

i na tym mi się pomysły kończą.

Możecie mi podpowiedzieć co mógłbym jeszcze zrobić we własnym zakresie???
Czy ten błąd klimatronika może mieć jakieś znaczenie ??

Pozdrawiam

P.S.
Pomocy !!!
Ad 1. temper. na klimatroniku nie ma związku z piecem. Miganie wskazuje na błąd, trzeba zdignozować co go jeszcze boli...i naprawić.
Ad 2. Piec jest uszkodzony i pomimo zabiegów zewnętrzych, zabawa z czujnikiem, pomką itd go nie ożywi, trzeba wyjąć i zobaczyć stan kabelków przy samym złączu 8-mio pinowym i rozebrać piec.
W twoim modelu auta jest pewnie przekaźnik czasowy do sterowania pompką płynu, ta na podszyniu i dlatego powinna uruchamić się po 120 sek po przekręceniu stacyjki na zapłon lub uruchomieniu silnika, a wyłaczać po 310 sek po zgaszeniu, dlatego masz tam jeszcze jakiś czas napiecie po wyjęciu kluczyka.
Tak powinno być, ile ja już to razy piszę....bo ty też nie poczytałeś tematu!!!!

Zabierz się za ten remont, albo zleć komuś klto sie na tym zna i ciepełko do ciebie powróci...

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 25-12-2012 o 12:12
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2012, 18:31   #2660
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Rozumiem kolego Stefany,tak na marginesie powiem ze wybieram sie do ciebie ale z czasem to podobnie u nas wszystkich,zawsze znajdzie sie cos co koliduje z wyjazdem.
Odnosnie montazu pieca w metalowy kosz powinno sie udac gdyz wizualnie wygladaja tak samo.
Pytanie czy na dawce z D3WZ odpali piec D5...czy trzeba koniecznie regulowac dawke ??? paliwa(wiem jak to sie robi) lub ewentualnie podlaczyc pomke z D5(ktora tez posiadam)
Jak sie wybiore do Ciebie to zobaczysz moze mam zle rozwiazany obieg wody i dlatego piec mi sie wylacza po paru minutach(a jak silnik pracuje to chodzi,wiec albo spadek napiecia jest albo obieg wody lezy) albo trzeba do Magica takiego co rozszywruje co go boli.
Dzieki Kolego Stefany za szybka odpowiedz.Bez Ciebie forum martwe,no z wyjatkiem moze jeszcze paru osob.

Ostatnio kolega mi powiedzial ze te nowsze piece mowil o ( thermo top C ) nie znam sie ale z tego co powiedzial to pare minut starczy aby 10l. wody zagotowac,to cosmos w porownaniu z D3WZ.

Ostatnio edytowane przez peters ; 25-12-2012 o 18:35
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.