Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-12-2012, 17:16   #2601
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał l_kisiel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nikt się nie chce do niego przyznać
z tego co pamiętam jest to Webasto. Z tego co kiedyś coś tam czytałem jest to czujnik temp płynu, które u nas są w piecu .
Cytat:
Napisał biagggio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moje pytanie, czy faktycznie może się zdarzyć ,że komputer nie pokazuje żadnych błędów
tak zdarzyć, może się wszystko. Zacznij od czujnika zmostkuj go potem pompka płynu, paliwa. I jeszcze jedno napisz czy tylko nie znalazł błędów czy się nie połączył, jak nie łączy jeszcze kable a jak nie przeczytał to tak jak pisałem i czytaj ten temat jest tu już wszystko.

taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2012, 18:47   #2602
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Czujnik przy dogrzewaczu

Cytat:
Napisał l_kisiel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich, mam problem z czujnikiem jak na zdjęciu nikt się nie chce do niego przyznać ani WEBASTO ani EBERSPRACHER.
Może ktoś z Was wie od czego to jest i gdzie można to kupić????
Na zdjęciach czujnik z bliska oraz miejsce w którym się znajduje.
nie mogę się powstrzymać, fiat 125p, łada klasyk czy zastawa w tle ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2012, 19:07   #2603
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Czujnik przy dogrzewaczu

Cytat:
Napisał l_kisiel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich, mam problem z czujnikiem jak na zdjęciu nikt się nie chce do niego przyznać ani WEBASTO ani EBERSPRACHER.
Może ktoś z Was wie od czego to jest i gdzie można to kupić????
Na zdjęciach czujnik z bliska oraz miejsce w którym się znajduje.
Nie spotkałem chyba takiego auta z tym patentem. Jest to pewnie czujnik temperatury działający jak myslę na zasadzie włącz - wyłącz, a steruje nadmuchem wewnatrz auta. Jak płyn osiagnie już odpowiednią temperaturę np. 40 st, to załacza sie w nim zworka, steruje to przekaźnik dmuchawy i zaczyna działać nadmuch w kabinie. Jest to dołozone i wymyslone po to, zeby nie dmuchało bez potrzeby zimnym powietrzem w kabinie, kiedy piec jeszcze nie zagrzał dość dobrze płynu w swoim obiegu.
Dlczego masz z tym problem?
Odetnij kabelki z tego dziadostwa i dołóz sobie w jego miejsce przełącznik zwierny w kabinie i po temacie, Możesz też sterować te nawiewy pilotem, np. kanał 2, a na kanale 1 start pieca.

Cytat:
Napisał biagggio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czołem!
Zaczęły się mrozy i skończył dogrzewacz. Jakiś czas temu jadąc w korku, jakieś 45 minut, zauważyłem ,że ciągle mi zimno. Jak ruszyłem, to temperatura wzrosła i zaczęło grzać. Zauważyłem,że nie "bzyczy" mi już spod auta. Pojechałem do majstra, ale na kompie nie wychodzi żaden błąd. Umówiliśmy się, że będzie szukał krok po kroku. I tu moje pytanie, czy faktycznie może się zdarzyć ,że komputer nie pokazuje żadnych błędów czy sprzęt (w sensie komp majstra ) jest do d..y?
Pozdr
Myslę, że powinen ci szybko wykryć co jest nie halo z twoim piecem, Nie ma błedów to łatwe, ale trzeba sprawdzić dlaczego nie startuje, czy przychodzą sygnały sterujące piec, widać to w blokach danych, kanał 2, okno 1 i 2. Jakie sa temperatury na czujnikach...

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 12-12-2012 o 19:17
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2012, 08:57   #2604
Seba1519
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 11-12-2012
Model: Galaxy Mk2
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 21
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam.

Mam taką sprawe : VAG łączy mi się z piecem i nie wykrywa zadnego błędu.
Pomierzyłem napięcia na kostce od pieca na zapalonym samochodzie :

Pin 1 : 14,35
Pin 2 : Masa
Pin 3 : nie jest podłączony
Pin 4 : To chyba tez masa
Pin 5 : 12,70
Pin 6 : BRAK! A on jest chyba od czujnika temp ?
Pin 7 : 14,30
Pin 8 : Nie podłączony

Tak więc nie ma napięcia z pinu 6 szukałem przerwanego kabla w progu lecz tam wszystko ok!.

dałem na krótko 12+ do pin 6 i nic..

Ostatnio edytowane przez Seba1519 ; 13-12-2012 o 09:29
Seba1519 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2012, 12:21   #2605
l_kisiel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: GALAXY [MK2]
Silnik: 1,9 TDI 115
Rocznik: 2001
Postów: 39
Domyślnie Odp: Czujnik przy dogrzewaczu

Cytat:
Napisał bartixr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie mogę się powstrzymać, fiat 125p, łada klasyk czy zastawa w tle ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest to Ford Taunus.

Bump:
Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie spotkałem chyba takiego auta z tym patentem. Jest to pewnie czujnik temperatury działający jak myslę na zasadzie włącz - wyłącz, a steruje nadmuchem wewnatrz auta. Jak płyn osiagnie już odpowiednią temperaturę np. 40 st, to załacza sie w nim zworka, steruje to przekaźnik dmuchawy i zaczyna działać nadmuch w kabinie. Jest to dołozone i wymyslone po to, zeby nie dmuchało bez potrzeby zimnym powietrzem w kabinie, kiedy piec jeszcze nie zagrzał dość dobrze płynu w swoim obiegu.
Dlczego masz z tym problem?
Odetnij kabelki z tego dziadostwa i dołóz sobie w jego miejsce przełącznik zwierny w kabinie i po temacie, Możesz też sterować te nawiewy pilotem, np. kanał 2, a na kanale 1 start pieca.
No dzięki Janusz, problem to dziurawa rurka z tym czujnikiem przez którą uciekał płyn, teraz w tym miejscu mam wąż gumowy i czujnik wyciągnięty, w dodatku wywal mi takie błędy jak w załączniku. Czy jak złącze ze sobą te kabelki to powinno się coś załączyć???
Załączone Pliki
Typ Pliku: pdf hhhhhhhhhhh.pdf (4.0 KB, 47 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez l_kisiel ; 13-12-2012 o 12:36 Powód: pomyłka
l_kisiel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2012, 14:18   #2606
toni3a
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-11-2012
Skąd: podlaskie
Model: alhambra
Silnik: 1.9tdi
Rocznik: 1999
Postów: 7
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Seba1519 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak więc nie ma napięcia z pinu 6 szukałem przerwanego kabla w progu lecz tam wszystko ok!.

dałem na krótko 12+ do pin 6 i nic..
Napięcie na pin6 będzie jeśli zrobisz zworkę na czujniku temp. na podszybiu
toni3a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2012, 15:42   #2607
Seba1519
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 11-12-2012
Model: Galaxy Mk2
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 21
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał toni3a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napięcie na pin6 będzie jeśli zrobisz zworkę na czujniku temp. na podszybiu
Nie było napięcia nawet jak zrobiłem zworke..
Seba1519 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2012, 18:14   #2608
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Czujnik przy dogrzewaczu

Cytat:
Napisał l_kisiel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:

No dzięki Janusz, problem to dziurawa rurka z tym czujnikiem przez którą uciekał płyn, teraz w tym miejscu mam wąż gumowy i czujnik wyciągnięty, w dodatku wywal mi takie błędy jak w załączniku. Czy jak złącze ze sobą te kabelki to powinno się coś załączyć???
Teraz widzę inny kłopot. Bład 01414 to problem z dmuchawą w piecu. Musisz sprawdzić silniczek czy lekko chodzi, to na 20 %, a że masz uszkodzony sterownik to na 80 % i daltego wali ten błąd.
W miejsce tej rurki z czujnikiem wstaw zwykły kawałek rurki i dobrze zacisnij ściski, aby nie zdarło któregos z węży, chodzi te metalowe opaski, możesz je połaczyć ze sobą jakimś mocnym streczem.
Po zwarciu tych dwócha kabelków z tego czujnika powinien zagadać wentylator z przodu na wolnych obrotach, oczywiscie podczas działania pieca, jako ogrzewanie postojowe.

Cytat:
Napisał Seba1519 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie było napięcia nawet jak zrobiłem zworke..
A pomiar robiłeś na włączonym zapłonie?

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 13-12-2012 o 18:16
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2012, 20:38   #2609
Seba1519
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 11-12-2012
Model: Galaxy Mk2
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 21
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Tak zapaliłem samochód i mierzyłem, Dzisiaj wyciągnełem piec z Galaxa i jutro będe powoli rozbierał Dokładny model to D5W Z
Seba1519 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2012, 05:36   #2610
l_kisiel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: GALAXY [MK2]
Silnik: 1,9 TDI 115
Rocznik: 2001
Postów: 39
Domyślnie Odp: Czujnik przy dogrzewaczu

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz widzę inny kłopot. Bład 01414 to problem z dmuchawą w piecu. Musisz sprawdzić silniczek czy lekko chodzi, to na 20 %, a że masz uszkodzony sterownik to na 80 % i daltego wali ten błąd.
W miejsce tej rurki z czujnikiem wstaw zwykły kawałek rurki i dobrze zacisnij ściski, aby nie zdarło któregos z węży, chodzi te metalowe opaski, możesz je połaczyć ze sobą jakimś mocnym streczem.
Po zwarciu tych dwócha kabelków z tego czujnika powinien zagadać wentylator z przodu na wolnych obrotach, oczywiscie podczas działania pieca, jako ogrzewanie postojowe.
Janusz a co z tym sterownikiem jak wentylator będzie lekko się obracał to ta płytka co jest w dogrzewaczu będzie do wymiany???? Piecyk na razie działa bez zarzutów no tylko te błędy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.( Jak kabelki ze sobą zewre to dmuchawę mam ustawić na jakiś bieg??? Nie mam klimatronika.
Pozdrawiam Łukasz
l_kisiel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.