Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-07-2012, 13:31   #251
xanx
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 04-08-2010
Skąd: Chrzanów
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.5 V6, LPG
Rocznik: 2001
Postów: 26
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Cytat:
Napisał 1olek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Schematy do benzyny byly juz wstawiane ale masz jeszcze raz:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
teraz wszystko jasne THX, jeszcze dla upewnienia C35 to jest własnie kostka pod kierownica?
a jeszcze jedno, Panowie czy długość linki jest różna w zależności od rodzaju silnika?


Ostatnio edytowane przez xanx ; 17-07-2012 o 15:33
xanx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2012, 19:33   #252
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Cytat:
Napisał xanx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie czy długość linki jest różna w zależności od rodzaju silnika?
jest inna dla silnika V6

Cytat:
Napisał xanx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeszcze dla upewnienia C35 to jest własnie kostka pod kierownica?
jesli chodzi Ci o kostke od tasmy pod kierownica to ona ma numer C413, kostka C35 to jest zlacze od wiazki pedalow, nie wystepuje w mondeo od co najmniej maja 2002

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !

Ostatnio edytowane przez 1olek ; 17-07-2012 o 19:53
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2012, 12:21   #253
fryc88
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-09-2011
Skąd: Tuchola
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 119
Domyślnie

Dla potomnych:
Jeśli ktoś (tak jak ja) nie ma pinów w kostce pod kierownicą i nie wie czym je uzupełnić - idealnie do tego nadają się piny z kabla AUDIO od starych napędów CD-ROM - wtyczka 4 pinowa, najczęściej jeden pin wolny, do wpinania dźwięku z napędu do karty muzycznej, stosowane jeszcze kilka lat temu, jeśli ktoś ma trochę "szrotu" komputerowego, to takich kabli pewnie ma tony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Piny pasują idealnie we wtyczkę fordowską, przed wsunięciem ich polecam podnieść "klapkę" zabezpieczającą na wtyczce, wsunąć pin i cieniutkim śrubokrętem lub innym narzędziem docisnąć aż do "kliknięcia", pin wtedy wskoczy i się pięknie trzyma, sprawdzałem miernikiem przejście, działa jak należy. Więc ten problem już rozwiązałem, zabieram się za drutowanie (wszystkie kable mam już w kabinie, teraz spiąć tylko do kupy)

EDIT:
Do kostki w licznikach również pasuje powyższy pin z kabelka AUDIO, trzeba go wsunąć bokiem i jedną blaszkę (łapiącą "bolec") docisnąć, a drugą rozgiąć na zewnątrz. Jak ktoś rozbierze kostkę licznika i wyjmie piny z kabla audio to będzie widział o co chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ładnie nam wtedy "kliknie" i będzie się trzymało po zsunięciu kostki liczników.
Natomiast z kostką C502 jest grubsza sprawa, powyższe piny nie przypasują, również nie udało mi się "uformować" wsuwki elektrycznej do odpowiedniego kształtu. Na 99% będzie pasował pin z wtyku zasilania starego komputerowego zasilacza typu AT (pstryk - działa, pstryk - nie działa; później były ATX na włączniku który po wciśnięciu zwiera a puszczeniu rozwiera, a gniazdo na płycie już było inne). Przetestuję to jak ogarnę jakiś zasilacz i dam znać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo nie chce mi się wyciągać konsoli z bezpiecznikami żeby naciąć kabel...

Pin znalazłem od czego innego, kostki do podłączania alarmów samochodowych.

Ale niestety - po podłączeniu całej instalacji, tempomat nie chodzi - wciskam przycisk ON żeby go włączyć, wciskam SET, noga z gazu i prędkość spada, kontrolka nie zapala się.

Dodam, że było włączane bodajże IDSem (w dwóch miejscach w sofcie, w liczniku i w samym kompie), po przekręceniu zapłonu na chwilę zapala się ikona tempomatu, ale jak wyżej napisałem, nie da się go aktywować...

Przyciski wybadałem miernikiem, wyglądają na sprawne, zasilanie do przycisków z C502 też idzie.
Kable miałem poopisywane numerami tak jak je wyciągałem z kostki C100, więc tutaj raczej błędu nie popełniłem, do pedałów również podłączałem się dość starannie...
jakieś podpowiedzi, co może być przyczyną? Co i jak jeszcze mogę sprawdzić?

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 18-07-2012 o 20:27 Powód: Nie piszemy dwóch postów pod rząd. Proszę stosować EDYCJĘ.
fryc88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2012, 19:09   #254
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

zle wyreguloane zielony wylacznik hamulca i czerwony sprzegla, po prostu daje sygnal ze pedal jest wcisniety.

Tempomat uruchamisz tak:

Wciskasz i puszczasz przycisk ON, nastepnie wciskasz i puszczasz przycisk + i tempomat zaczyna dzialac.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2012, 19:10   #255
fryc88
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-09-2011
Skąd: Tuchola
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 119
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Nie rozumiem na czym ma polegać regulacja - wysunąłem je na maxa, a raczej wysnęły się same, bo w końcu są na jakiejś sprężynie i na wciśniętych pedałach je zamontowałem. Bez zmian.
Sprawdziłem same czujniki miernikiem - po wysunięciu zwierają, więc ich "działalność" jest prawidłowa.
fryc88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2012, 20:22   #256
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie

Cytat:
Napisał fryc88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i na wciśniętych pedałach je zamontowałem
wysuwasz je na maxa i montujesz na wycisnietym pedale, jak pedal wciśniesz wyłącznik się sam reguluje, no ale jak sprawdziles i to masz ok to przyczyna musi lezec gdzie indziej.

Cytat:
Napisał fryc88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodam, że było włączane bodajże IDSem (w dwóch miejscach w sofcie, w liczniku i w samym kompie), po przekręceniu zapłonu na chwilę zapala się ikona tempomatu, ale jak wyżej napisałem, nie da się go aktywować...
Masz auto przedliftowe a w przedliftowym liczniku nie da się aktywować ikony tempomatu, trzeba zmienić soft w zegarach. Może nie aktywowal poprawnie w kompie.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 18-07-2012 o 20:26 Powód: Na specjalne życzenie autora i za Jego zgodą posty połączone
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2012, 20:44   #257
fryc88
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-09-2011
Skąd: Tuchola
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 119
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Nie można aktywować? Ale ikona się pojawia przy przekręceniu kluczyka. Z resztą to jest detal, najważniejsze żeby to ruszyło...
A montować na WCIŚNIĘTYCH czy puszczonych pedałach? bo jak zakładałem to miałem wciśnięte pedały do max i puszczałem je powoli.

Jakieś inne pomysły?
fryc88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2012, 21:17   #258
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

montowac na puszczonych, co do kontrolki skoro jakims cudem ja uruchomili to tylko sie cieszyc
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2012, 19:06   #259
fryc88
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-09-2011
Skąd: Tuchola
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 119
Domyślnie

Kontrolka kontrolką, ale tempomat dalej nie działa. Dziś już nic więcej nie robię, właśnie piję zasłużone i piwo i nie mogę wykombinować w czym tkwi problem że wciskam SET i nic....

Edit:
Po raz kolejny zdjąłem czujniki, tym razem na "puszczonych" pedałach, wsuwając je powoli w gniazda. I nic. Nadal w trakcie jazdy nie ustawia mi prędkości, sprawdzałem na 4 i 5 biegu, przy 60 i 80 km/h

No i wyrzucało błąd P0571, okazało się, że miałem zamienione dwa kable z czujnika STOPu zamienione miejscami, teraz błąd się wykasował, a tempomat dalej się nie aktywuje...Tzn dalej nie można ustawić prędkości, wciskam ON a później SET+i nic.

Ostatnio edytowane przez Marek ; 20-07-2012 o 20:48 Powód: Regulamin pkt.21
fryc88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2012, 18:46   #260
xanx
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 04-08-2010
Skąd: Chrzanów
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.5 V6, LPG
Rocznik: 2001
Postów: 26
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

tempomat zainstalowany, linka do V6 pasuje od każdego MK3 natomiast servo pasi z MK2 lub MK3, do 4 cilindrówek od V6 linka będzie za krótka!!!

musiałem dorabiać wiązkę (3 kable) od przycisków do skrzynki przy bezpiecznikach, nie ma półśrodków, niby od kompa z taśmy do cd-roma pini by pasowały ale nie ryzykowałem złamaniem i kupiłem na szrocie całe wtyczki z pinami (zdarli ze mnie jak za zborze, za 2, c502 i c32 50zł).

do gniazda c502 nic nie pasowało poza oryginalnymi fordowskimi, chyba że macie patent to się tu podzielcie info dla potomnych, ja kombinowałem na różne sposoby ale nic nie podchodziło, nawet te piny od alarmu. Tak na dobrą sprawę potrzebujemy 3 rodzaje pinów:
-przy kierownicy
-do wtyczki c502
-do wtyczki c32

oczywiście przy czujnikach hamulca i sprzęgła też nie miałem dodatkowej wiązki, nie chciało mi się sztukować jak w tym linku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
gdyż nie wiedziałem co wyjdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., zakupiłem nówkę sztukę w ASO za 108zł.

pozdro
artur
xanx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
instalacja , mondeo mk3 , tempomat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.