Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-12-2011, 08:01   #2551
MaroX
ford::average
 
Avatar MaroX
 
Zarejestrowany: 22-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3 zombi
Silnik: 2.0 TDCI 141hp/330Nm
Rocznik: 2003 FL
Postów: 107
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Cytat:
Napisał Mondeou Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak już uruchomię moją to zapytam czym czyścisz i jak to wykonujesz.
...tak na przyszłość ;-)
Pozdr.
Kolego wyskocz co jakiś czas na trasę "przedmuchać" cały dolot i wydech Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Heko mówił o czyszczeniu chemią przycinającej się geometrii, a nie zaciętej. Czyli w przypadku kiedy auto jedzie normalnie i nie wyskakuje sprężynka, a jedynie widać fale na przebiegu krzywej momentu obrotowegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
MK3 GHIA 2.0 TDCi 141 KM i 330 Nm by HEKO
MaroX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2011, 08:51   #2552
Mondeou
ford::average
 
Avatar Mondeou
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 15-05-2005
Skąd: Tarnowskie Góry
Model: Mondeo Mk1 i Mk3
Silnik: 1,6i, 2,0TDCi
Rocznik: 94',04'
Postów: 54
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Cytat:
Napisał wilhelm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Drugi raz zapieczoną? Za pierwszym razem miałeś turbo czyszczone z demontażem czy tylko jakiś preparat wpsikany w dolot? Jeśli miałeś wyczyszczoną ręcznie to chyba musiałbyś przejechać 50 tys. km w mieście nie przekraczając 2000 obr (tzw. PSJ), żeby od nowa zasyfić żaluzje tak żeby nawet dźwignia nie chciała się ruszyć. Mondek bardzo ci kopcił? Masz chipa? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Turbawka była wyciągana do czyszczenia. Przejechałem od tego momentu ok 5 tyś.km. Auto chodziło normalnie do momentu kiedy żona wróciła z 30km trasy. Zapalona sprężynka powód - zacięta zmienna geomatria sterownik nieruchomy.
Niestety mam takie a nie inne potrzeby poruszania się autem i niestety mało kiedy mam okazję przegonić auto. Widzę, że muszę co jakiś czas sprawdzać cięgno i w razie czego troszkę popsikać aby rozruszać geometrię.
...chyba, że są inne sposoby.

-auto nie kopci, chipa brak.

Ostatnio edytowane przez Mondeou ; 13-12-2011 o 09:09
Mondeou jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2011, 09:30   #2553
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

jakby mia chipsa, to byłyby lepsze warunki do spalenia sadzy w turbo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2011, 11:03   #2554
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

czips nie pomoze jak zona za kolkiem siedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2011, 13:53   #2555
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Cytat:
Napisał Mondeou Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety mam takie a nie inne potrzeby poruszania się autem i niestety mało kiedy mam okazję przegonić auto.
ale to nie musisz co chwila butowac, ale od czasu do czasu po prostu wprowadzić wskazówkę obrotomierza tam gdzie już pajęczyny się pojawiły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2011, 09:02   #2556
MAPI
ford::amateur
 
Avatar MAPI
 
Zarejestrowany: 29-04-2010
Skąd: Kłodzko
Model: inny
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 1998
Postów: 1
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Focus 2,0 TDCI na siemensie 136KM + chips
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg S_focus.jpg (103.7 KB, 91 wyświetleń)
MAPI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2011, 12:50   #2557
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

MK3 TDCI 115KM automat...od strzała bezdymny modzik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2011, 16:22   #2558
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Gdzie się seria zgubiła??
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2011, 19:12   #2559
MaroX
ford::average
 
Avatar MaroX
 
Zarejestrowany: 22-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3 zombi
Silnik: 2.0 TDCI 141hp/330Nm
Rocznik: 2003 FL
Postów: 107
Smile Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie się seria zgubiła??
To mój czarnuszek seryjna 115 w automacie. Seria była faktycznie słabiutka. Wszystko mierzone na 4 biegu. Ale co się stało potem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Auto nie do poznania...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przez całą drogę powrotną cieszyłem się jak dziecko...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zbiera się jak dziki...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I do tego prawie nie dymniGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Już widzę, że spalanie po chipie spadło...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.w drodze powrotnej wyszło 5,7 l/100km a wcale go nie oszczędzałem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Heko dzięki! Świetna robota!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
MK3 GHIA 2.0 TDCi 141 KM i 330 Nm by HEKO
MaroX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2011, 19:38   #2560
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

...seria (115) tak wyszła...może gdyby nie był to automat, pomęczyłbym go jeszcze, ale nie chciałem mordować skrzyni, po chipsie też tylko jeden pomiar...ale więcej nie trzeba, wyszło pięknie jak na TDCI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
chip , chiptuning , hamownia , tuning



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.