Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-07-2022, 07:52   #2501
Seba_S
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 14-01-2022
Skąd: Kielce
Model: Kuga 3
Silnik: 2,5 FHEV
Rocznik: 2021
Postów: 18
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Ja mam Kugę FHEV z przednim napędem, w której ponoć zawsze była jak oni to nazywają innowacyjna belka - wielowahaczowe z płaskim wahaczem ustalającym (Control Blade), stabilizator przechyłów.
W ASO twierdzą, że pełne zawieszenie wielowahaczowe jest wyłącznie w autach z napędem na 4 koła i w niektórych wersjach PHEV.
Sam nie wiem. Chyba się zwrócę do Ford Polska o informację jak powinno wyglądać zawieszenie I]wielowahaczowe z płaskim wahaczem ustalającym (Control Blade), stabilizator przechyłów[/I].


Cytat:
Napisał MAan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I jak idzie w ASO? Jak ja wystąpiłem do dealera - powiedział, że nie jego wina, takie dostał. Jak wystąpiłem do ford polska: "Nawiązując do korespondencji, uprzejmie informuję, iż w przypadku braków kontrukcyjnych ze względu na zmianę roku modelowego, podtrzymujemy naszą decyzję. Nie ma możliwości, aby wymienić części zgodnie z wcześniejszą specyfikacją. Jest to nasza ostateczna decyzja w tej sprawie.
Zmiana roku modelowego spowodowała kilka zmian technicznych i konstrukcyjnych w specyfikacji pojazdu Forda Kuga PHEV:
- zmiana zawieszenia wielowachaczowe z tyłu na belkę z tyłu,
- usunięcie anteny systemu KeyFree z tylnych klamek pojazdu,
- usunięcie schowka na okulary w konsoli dachowej,
- przywrócenie do standartu nagrzewnicę elektryczną bloku silnika,
- usunięcie funkcji elektrycznej blokady zamków tylnych drzwi,
- zastąpienie gniazda typu USB-A, oraz USB-C z tyłu konsoli centralnej gniazdem 12V.

Z przykrością informujemy, że ani Dealer, ale Importer, ani Producent nie mam możliwości zmiany i przywrócenia tego pojazdu do standardu w jakim był wcześniejszy starszy Rok Modelowy Forda Kuga. "

Jeżeli będziemy ich nękać jako jednostki, będą nas mieli gdzieś. Ale, jeżeli jest nas więcej może powinniśmy ich męczyć zbiorowo....

Kiedyś miałem Kugę "first edition" i niestety różnica w komforcie jazdy jest mocno odczuwalna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Seba_S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2022, 08:04   #2502
geodel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-06-2021
Model: Kuga
Silnik: 1.5 ecobost 150 km
Rocznik: 2021
Postów: 47
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Tak ASO ma racje wielowachacz dla modeli 2022 jest tylko z napędem na 4x4

ale dla modeli produkcja 2021 w specyfikacji i zamówieniu był dla wsyztskich wariantów dostępny, natomiast fabryka wyprzedziła centrale Forda i oni zaczeli montować belki a Ford nie zmeinił specyfikacji na czas i stąd to zamieszanie

jak zajrzysz pod auto różnice zauważysz belka to belka
geodel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2022, 09:38   #2503
Sethh
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-06-2014
Model: Puma
Silnik: 1
Rocznik: 22
Postów: 222
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Dziwnie się zachowuje Ford Polska w tym temacie.
W Pumie miałem w specyfikacji tarcze z tyłu, a przyszła z bębnami. Zgłosiłem u dealera, że jest niezgodność ze specyfikacją i oczekuję jakiegoś zadośćuczynienia. Dealer napisał do Forda, a oni z kolei odpowiedzieli, że mogę sobie w ramach rekompensaty wybrać coś za 1 tys zł. W ten sposób przedłużyłem sobie gwarancję za free.
I teraz ten sam Ford Polska twierdzi, że nie da żadnej rekompensaty za belkę zamiast wielowahacza w Kudze. Czyli za sporo grubszą akcję. Co więcej niektórzy jednak dostali jakąś rekompensatę z tego co pamiętam. Czyli jeden wielki bałagan.
Sethh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2022, 12:19   #2504
Nikelajer
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-07-2021
Model: Kuga Mk3 ST Line MY2022
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2021
Postów: 53
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Rekompensatę zaczęli dawać- ford protect na dodatkowe 3 lata do 100 000 km. Ja negocjowałem i dali mi ford protect ale do 150 000 km (na czym mi akurat nie zależało) + salon mi zamontuje bezpłatnie hak odpinany i dali rabat na zakup u nich haka wraz z wiązką za 2200.
Ja tylko w ramach reklamacji w ogóle nie wnosiłem o zmianę belki na wielowahacz, a o rekompensatę w innej postaci- wspomniane przedłużenie gwarancji/pakiety serwisowe/akcesoria/hak itp. I nie ma co pisać do Ford Polska bo ostatecznie i tak odeślą do dealera, u którego się auto kupiło..
Nikelajer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2022, 14:34   #2505
geodel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-06-2021
Model: Kuga
Silnik: 1.5 ecobost 150 km
Rocznik: 2021
Postów: 47
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał Sethh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziwnie się zachowuje Ford Polska w tym temacie.
W Pumie miałem w specyfikacji tarcze z tyłu, a przyszła z bębnami. Zgłosiłem u dealera, że jest niezgodność ze specyfikacją i oczekuję jakiegoś zadośćuczynienia. Dealer napisał do Forda, a oni z kolei odpowiedzieli, że mogę sobie w ramach rekompensaty wybrać coś za 1 tys zł. W ten sposób przedłużyłem sobie gwarancję za free.
I teraz ten sam Ford Polska twierdzi, że nie da żadnej rekompensaty za belkę zamiast wielowahacza w Kudze. Czyli za sporo grubszą akcję. Co więcej niektórzy jednak dostali jakąś rekompensatę z tego co pamiętam. Czyli jeden wielki bałagan.
Stroną dla kupującego auto jest dealer a nie Ford Polska to raz bo to z nim zawarło sie umowę.

Wymiana belki na wielowachacz jest nie wykonalna. Generlanie z punktu eksploatacji i późniejszych kosztów to belka ejst lepsza bo tańsza i trwalsza, czy jest różnica w komforcie prowadzeniu? wg mnie praktycznie nie ew na nierównościach ale to też nie jakaś wielka

Jedynie wg mnie chodzi o sam fakt zaistniałej sytuacji
geodel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2022, 20:40   #2506
Markus
ford::amateur
 
Imię: Mieczysław
Zarejestrowany: 03-02-2022
Skąd: Trójmiasto
Model: kuga titanium x
Silnik: 2.5L FHEV
Rocznik: 2022
Postów: 7
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

W tydzień po odbiorze kugi fhev przestał u mnie działać moduł TCU odpowiedzialny za łączność auta ze światem - nie działa w związku z tym e-call, hotspot wifi i FordPass. W ASO Plichta Gdańsk próbowali zresetować modem poprzez odłączenie zasilania, ale to nic nie dało. Aktualnie od ponad dwóch tygodni czekam na realizację akcji naprawczej. Podobno taka przypadłość pojawia się w kugach i pumach. Ma ktoś z Was podobny problem? Udało się go rozwiązać?
__________________
Było subaru forester SG 2006, jest kuga fhev 2022
Markus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2022, 08:02   #2507
MAan
ford::beginner
 
Imię: Maksymilian
Zarejestrowany: 27-10-2020
Model: Była Kuga MK3 / jest Focus MK4 / Kuga MK3
Silnik: 2,5 PHEV / 2,0D / 2,5 PHEV
Rocznik: 2020 / 2021 / 2021
Postów: 32
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał Seba_S Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam Kugę FHEV z przednim napędem, w której ponoć zawsze była jak oni to nazywają innowacyjna belka - wielowahaczowe z płaskim wahaczem ustalającym (Control Blade), stabilizator przechyłów.
W ASO twierdzą, że pełne zawieszenie wielowahaczowe jest wyłącznie w autach z napędem na 4 koła i w niektórych wersjach PHEV.
Sam nie wiem. Chyba się zwrócę do Ford Polska o informację jak powinno wyglądać zawieszenie I]wielowahaczowe z płaskim wahaczem ustalającym (Control Blade), stabilizator przechyłów[/I].
Na schematach "first edition" wygląda tak:
kuga zaw1.jpg

kuga zaw2.jpg


Zdjęć niestety nie mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MAan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2022, 08:50   #2508
Seba_S
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 14-01-2022
Skąd: Kielce
Model: Kuga 3
Silnik: 2,5 FHEV
Rocznik: 2021
Postów: 18
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

To chyba nie mam wyjścia i wyślę zapytanie do Ford Polska, żeby mi napisali jak ma wyglądać zawieszenie wielowahaczowe z płaskim wahaczem ustalającym (Control Blade), stabilizator przechyłów.


Cytat:
Napisał MAan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na schematach "first edition" wygląda tak:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Zdjęć niestety nie mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Seba_S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2022, 10:11   #2509
geodel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-06-2021
Model: Kuga
Silnik: 1.5 ecobost 150 km
Rocznik: 2021
Postów: 47
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Szkoda czasu,

Koledzy juz Tobie pisali żebys cofneł się na forum wstecz i w tym wątku znajdziesz te zdjęcia bez problemu.

Ew wstaw zdjęcie Twojego podwozia to powiemy Tobie co masz
geodel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2022, 11:43   #2510
smokeh
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-12-2012
Skąd: Kielce
Model: Kuga MK3 Titanium X
Silnik: 1.5L 3cyl.
Rocznik: 2020
Postów: 118
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał Seba_S Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To chyba nie mam wyjścia i wyślę zapytanie do Ford Polska, żeby mi napisali jak ma wyglądać zawieszenie wielowahaczowe z płaskim wahaczem ustalającym (Control Blade), stabilizator przechyłów.
Ooo, widzę że kolega też z Kielc. Najszybciej to podjechać na SKP na Polnej 11 w Kielcach przy Galerii Korona i wjechać na kanał. Ja robię tam przeglądy wszystkich swoich Fjordów. Można od razu na szybko cyknąć zdjęcia zawieszenia. Raz na pół roku zawsze robię przy okazji tam sprawdzenie hamulców i zawieszenia. Spoko załoga, bezproblemowa.

P.S. I nie, nie mam od tego żadnej prowizji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Odjechały - Fusion 1.4 LPG / Puma 1.6 LPG / Fiesta 1.25 / Focus MK3.5 1.6 125 kucy
Ino Kuga MK3 Titanium X się ostała
smokeh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.