Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-12-2019, 07:35   #241
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 447
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

Cytat:
Napisał miroos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pamiętam jak w astrze pociła się jedna z półosi to woziłem w bagażniku bańkę z olejem (tam było łatwiej bo pod maską był normalny bagnet do sprawdzania poziomu oleju jak w silniku i tam wlewało się olej) i dolewałem co jakiś czas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. aż do naprawy uszczelniacza.
Daj znać jak sprawdzisz ten olej. Trzeba też zwrócić uwagę na procedurę sprawdzania poziomu oleju - w astrze na bagnecie były dwie miarki - dla zimnego i ciepłego oleju. Przy ciepłym oleju znacząco zwiększał on objętość.
Ok. Jak sprawdze poziom dam znac. A co do objawów to wsteczny działał prawidłowo?? BO to mnie zastanawia, że wsteczny chodzi super i jedzie jak powinien a objawy te są przy jeździe do przodu.

danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2019, 13:42   #242
miroos
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk5 fl Vignale
Silnik: 2.0 ecoblue 190KM AWD
Rocznik: 2020
Postów: 180
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

Cytat:
Napisał danwit2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok. Jak sprawdze poziom dam znac. A co do objawów to wsteczny działał prawidłowo?? BO to mnie zastanawia, że wsteczny chodzi super i jedzie jak powinien a objawy te są przy jeździe do przodu.
Powiem szczerze że nie pamiętam bo akcja miała miejsce ok 10 lat temu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miroos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2019, 18:08   #243
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 447
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

Sprawdziłem poziom. Po odkręceniu nakrętki kontrolnej niby nie leciał olej ale jak się tak dobrze wpatrywałem to tak jakby był z 0,5 mm poniżej gwintu czyli chyba jeszcze nie tak źle. MImo to zamówiłem olej o doleje i zobaczę jaka będzie reakcja. Oby to pomogło, choć wydaje mi się że to coś poważniejszegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2019, 17:48   #244
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 447
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

No niestety - olej dolany 1 litr - z otworu kontrolnego wycieka a objawy dalej takie same - jestem umówiony na diagnostykę skrzyni - zobaczymy co wykaże.....
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2019, 17:56   #245
Martin_69
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-11-2019
Skąd: PL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 36
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

Jest możliwa jakaś KONKRETNA diagnostyka skrzyni ?? Jakie koszty ?
Martin_69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2019, 18:24   #246
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 447
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

no chyba tak, skoro gość mi powiedział żeby przyjechać i zrobi taką diagnostykę aby cokolwiek dalej zadziałać - podpięcie pod jakies specjalne oprogramowania. Zobaczymy co mi powie po tym. Koszt 300 zł. W sumie wszędzie gdzie dzwoniłem do 3 innych to tylko mlaskali, cmokali a że to może być to albo to albo jeszcze co innego ale to trzeba po prostu skrzynie rozbierać i robić. Pewnie najlepiej tak powiedzieć i od razu na dzień dobry 4 tyśki zgarnąć za samo rozebranie i złożenie.
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2019, 20:01   #247
miroos
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk5 fl Vignale
Silnik: 2.0 ecoblue 190KM AWD
Rocznik: 2020
Postów: 180
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

Trzeba skrzynię sprawdzić ale w dobrym warsztacie.
Z własnego doświadczenia (znów o wspominanej Astrze-G z automatem) - kiedyś miałem z nią taką historię (już po tym uszczelniaczu półosi) - nagle zniknęło "pełzanie" - po prostu po puszczeniu hamulca auto nie zaczynało się toczyć tylko wymagało mocnego dodania gazu żeby ruszyć (odbywało się to z szarpnięciem).
Więc ruszyłem na wyprawę do 3 albo 4 warsztatów specjalizujących się w automatach w Krk - oczywiście w każdym słyszałem co innego - w ostatnim gość stwierdził że to walnięty konwerter jest ale naprawa będzie wynosiła o ile dobrze pamiętam coś około 2k PLN więc lepiej może za używaną skrzynią się rozglądać (używki chodziły wtedy po 400-500 zł).
Zacząłem więc powoli szukać skrzyni a w międzyczasie wybrałem się na coroczny przegląd rejestracyjny gdzie diagnosta stwierdził że mam przepalone obydwie żarówki stopu - od razu je wymienił i co więcej? naprawił skrzynię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w całej swej genialności konstrukcyjnej inżynierowie opla brali w tym aucie sygnał stopu po obwodzie żarówek stopu! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. gdy przepaliły się obie sygnału nie było i sterowanie skrzyni świrowało.
Nikt nie wpadł na taki pomysł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Życzę powodzenia w poszukiwaniu usterki.
miroos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2019, 17:18   #248
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 447
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

Po diagnostyce, sprawdzeniu nic konkretnego jednoznacznego nie wykazało ale jak stwierdził eliminuje wszelkie sprawy sterowania, elektryczne itp. Wg niego winne jest uszczelnienie kosza biegu. Wadliwe uszczelnienie powoduje spadek ciśnienia w układzie stąd problem z załączeniem 1 biegu. Rozmawialiśmy też o tym, że olej w skrzyni jest baaardzo brudny (wiem bo też widziałem jak sprawdzałem poziom) Podpytywałem czy wymiana oleju może coś w tym pomóc jeśli by to nie był ten kosz. Stwierdził, że można wymienić a czy to pomoże ...hmmmm. A ta sprawa z koszem to ok 5 tyśków.
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2019, 17:34   #249
Martin_69
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-11-2019
Skąd: PL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 36
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

Ja bym pojechał do kilku KONKRETNYCH warsztatów porównał ceny i wtedy decydował...
Do dziś miałem dylemat czy wymieniać olej w skrzyni (automat) czy nie i powiem że po wymianie jest TROCHĘ lepiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. szybciej i płynniej przełącza biegi NIE przeciąga na zimnym.
Martin_69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2019, 17:52   #250
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 447
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

Jeszcze nic nie zdecydowałem. Masz racje, że pojechać do kilku konkretnych tylko teraz kwestia lawety ok 400 zł w obie strony(bo 3,4 km jakoś dojade ale więcej to już niekoniecznie) + weryfikacja ok 300 zł (bo każdy będzie chciał zrobić swoją) i przy 2 warsztatach robi się kwota ok 1400 zł może trochę mniej a skrzynia nawet nie tkniętaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak czy inaczej trzeba będzie się gdzies jeszcze wybrać, popytać.


P.S. wiem, że wyjęcie skrzyni rozebranie i założenie to koszty 4-5 tys. Sęk w tym aby dobrze zdiagnozować usterkę. Oczywiście nie mam powodów nie wierzyć gościowi ale też mnie zastanawia jedna rzecz. W trakcie jazdy powrotnej od niego samochód zachowywał się podobnie. Ruszanie tragiczne, powyżej 40 km/h wszystko ładnie już chodzi. Pod domem gdy stanąłem i puściłem hamulec nagle zaczął się toczyć i ładnie ruszać 1 potem 2 i ok było. Stanąłem i drugi raz powtórzyłem i znowu ładnie. Za trzecim razem już dup.... Zastanawia mnie też to czy brudny olej może mieć wpływ na tą usterkę i czy miana całego oleju może coś pomóc i czy ma sens teraz.

Ostatnio edytowane przez danwit2 ; 31-12-2019 o 17:09
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.