Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-05-2016, 09:09   #2461
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2008, 2011, 2018
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: Opony

Cytat:
Napisał YatzeK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim zdaniem nie warto. Chyba, ze tam, gdzie mieszkasz nie ma prawdziwej zimy.
Albo na auto, które w zasadzie poza miasto nie wyjeżdża - wtedy ma to sens.

__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2016, 09:13   #2462
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

A ja właśnie całoroczne zamierzam teraz kupić żeby używać w okresie zimowym (wyjeżdżam regularnie poza miasto do ~200 km). Bo odsetek dni ze śniegiem już kilka lat z rzędu był w granicach 10-15%. Więc 85-90% czasu jeździłem na niewłaściwych oponach. Oczywiście, nie wyznaję mantry 7 stopni.

Tylko szukam takich o bieżniku zbliżonym do swoich letnich, czyli asymetrycznych. Przy okazji, będzie je można swobodnie zamieniać miejscami na pojeździe (nie tylko przód-tył, ale też prawa-lewa). :-)

Ostatnio edytowane przez weuek ; 29-05-2016 o 09:16
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2016, 09:15   #2463
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Opony

Cytat:
Napisał YatzeK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nikt nie zadal podstawowego pytania: "po co"?
Gdzies tam padlo, ze chce jezdzic bez trzymanki (koleiny)
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2016, 09:23   #2464
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2008, 2011, 2018
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy okazji, będzie je można swobodnie zamieniać miejscami na pojeździe (nie tylko przód-tył, ale też prawa-lewa).
Tylko po co?
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2016, 09:58   #2465
brzydwajser
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-02-2015
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja właśnie całoroczne zamierzam teraz kupić żeby używać w okresie zimowym (wyjeżdżam regularnie poza miasto do ~200 km). Bo odsetek dni ze śniegiem już kilka lat z rzędu był w granicach 10-15%. Więc 85-90% czasu jeździłem na niewłaściwych oponach. Oczywiście, nie wyznaję mantry 7 stopni.

Tylko szukam takich o bieżniku zbliżonym do swoich letnich, czyli asymetrycznych. Przy okazji, będzie je można swobodnie zamieniać miejscami na pojeździe (nie tylko przód-tył, ale też prawa-lewa). :-)
Zimowe są nie tylko przydatne na dni ze śniegiem. Chodzi głównie o temperaturę, różne mieszanki mają różne właściwości i w przypadku spadku temperatury poniżej bodajże 5 stopni opona letnia nie ma już takiej dobrej przyczepności.
brzydwajser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2016, 10:30   #2466
Rosiczka922
ford::beginner
 
Imię: Greg
Zarejestrowany: 04-04-2016
Skąd: London
Model: Ford Mondeo mk4 Ghia
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Odp: Opony

Cytat:
Napisał YatzeK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nikt nie zadal podstawowego pytania: "po co"?

No bo za mocno odczywam koleinyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Moim zdaniem nie warto. Chyba, ze tam, gdzie mieszkasz nie ma prawdziwej zimy.
No nie ma praktycxnie wgl ale 3 razy w roku smigam do polski I w zime tez.
Rosiczka922 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2016, 10:55   #2467
hanusiak
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 01-02-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.2
Rocznik: 2012
Postów: 26
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Ja latam na Verdesteinach Sportrac5, znacznie lepiej trzymają się na mokrych łukach, niż Hankooki itd.
Rozmiar 205 55 r16 (stwierdziłem, że dla nieznacznej różnicy do fabrycznego 215 nie będę pakował 150 PLN/szt więcej i jeździ bardzo si).

Wolniej się zużywają, niż Michelin Primacy 3.
Znacznie przyjemniejsze wrażenia również przy jeździe po wszelkich nierównościach.
Nieznacznie głośniejsze od Primacy 3 przy prędkościach powyżej 170 km/h.

Samochód robi ok 500 km dziennie, 6 dni w tygodniu, aktualny przebieg opon: 13 000, zdecydowanie polecam.
hanusiak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2016, 14:51   #2468
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał Rosiczka922 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie bedzie przeszkadzal ten rozmiar na moje alu? Jeszcze spytam sie czy warto kupic wielosezonowe?
Jakie masz rozmiar felgi?

Cytat:
Napisał Golson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mocno przeceniasz swoją osobę. Schlebiasz sobie zupełnie niepotrzebnie, nie zwykłem bawić się w ganianego.
Raczej zastanów się czy to nie są początki nerwicy natręctw...
Jak ktoś nie ma argumentów to próbuje drugą osobę wyśmiać i zdyskredytować. Idealnie potwierdza się ta reguła w twoim przypadku, co jest bardzo smutne.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PS: Dla mnie koniec OT

Cytat:
Napisał Golson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ależ ja już wcześniej w tym wątku napisałem, że na kilku autach "kilka" kompletów opon udało mi się już zedrzeć. Przygody z chińczykami i budżetowymi wynalazkami też miałem - nie mam o nich dobrego zdania. Żywot swój kończyły szybko i zazwyczaj trakcji na nich brakowało. Wyjątkiem były chyba Hankooki, które mocno nie odstawały ale dwie sztuki wywaliły bąble po zwiedzeniu pobocza gdzieś po drodze do Jaworzyny.
Jeszcze raz powtórzę: Nexeny to nie jest żaden chińczyk czy inne badziewie z dziwnych krajów. To jest porządny producent opon z Korei (Południowej, żeby nie było, że od Kima), który na Zach. Europy coraz częściej jest klasyfikowany jako opona klasy średniej a nie budżetowej. Opony tego producenta idą na pierwszy montaż do samochodów marki Kia i Hyundai, być może też innych.
Hankook powoli zaliczany jest do klasy premium. Na pierwszy montaż ta firma dostarcza opony m.in. do BMW, MB czy Renault.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2016, 14:59   #2469
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,944
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Ja mam komplet lato zima Nexen i zlego slowa nie powiem. Firma miala 2 razy Jointventure z Michelin.

Opony znane za oceanem w Europie wchodza i sa coraz drozsze.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2016, 15:27   #2470
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2008, 2011, 2018
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak ktoś nie ma argumentów to próbuje drugą osobę wyśmiać i zdyskredytować.
A Ty kolejny raz o sobie. Proponuję abyś uświadomił sobie, że świat nie kręci się wokół Twojej osoby i nikt na Ciebie nie poluje wyszukując watki, w których zabrałeś głos.
Napiszę jedynie, że każdy mierzy swoją miarką.

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nexeny to nie jest żaden chińczyk czy inne badziewie z dziwnych krajów.
Jest. Tym bardziej, że jest to marka, która na rynku współczesnych opon działa zdaje się, że ledwie około dekady...

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest porządny producent opon z Korei (Południowej, żeby nie było, że od Kima), który na Zach. Europy coraz częściej jest klasyfikowany jako opona klasy średniej a nie budżetowej.
W zdecydowanej większości testów i rankingów jest klasyfikowany jako opona klasy budżetowej. Jej porównania z oponami klasy średniej nie miały by sensu. Porównanie z oponami klasy premium to już czysty masochizm...

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hankook powoli zaliczany jest do klasy premium.
Równie dobrze można Forda zaliczać do marek premium...
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
felgi , koła , mk4 , mondeo mk4 , opony , rozmiar , zima



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.