Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-07-2021, 20:14   #2391
seewcio
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4; S-Max MK1
Silnik: 2.0TDCi; 2.0TDCi
Rocznik: 2008; 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Podłączyłem dzisiaj kompa i elmconfigiem odczytałem CCD z BCM i zapisałem do IPC, ale błąd U-2101 nadal jest. Zrobiłem screeny z central configuration. Może ktoś będzie tak miły i przejrzy je i może znajdzie gdzie jest jakaś opcja zaznaczona, której nie powinno być i może ona powoduje ten błąd?

Błąd:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Screeny z elmconfig:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dziękuję z góry.


Ostatnio edytowane przez seewcio ; 20-07-2021 o 20:21
seewcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2021, 07:16   #2392
BudiTychy
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 03-08-2021
Skąd: Mikołów
Model: Mondeo MK4.5
Silnik: 2.0 TDCI 140km
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Witam serdecznie forumowiczów. Przestudiowałem trochę ten temat i "wychodzę" do was z małym pytaniem. A mianowicie posiadam MK4 z 2012 2.0 TDCi i zastanawiam się mocno nad zakupem własnego interfejsu z tego powodu że mój Mundek to niby wersja trend przez co chciał bym w nim trochę rzeczy pozmieniać. Dołożyć Ori drl, tempomat, może kiedyś Xenon i zmienić mapę z 140 na 163km oczywiście przy pomocy znalezionych poradników ewentualnie pod okiem obeznanych forumowiczów z doświadczeniem. I teraz pytanie moje jest następujące. Czy ten interfejs jest najbardziej odpowiedni z tego co wywnioskowałem po przeczytanie większej części tego wątku czy może się mylę?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

I druga sprawa czy zabierać się za to samemu czy raczej odpuścić przy czym mam na uwadze że z każdą pierdoła jaka będę chciał zrobić/dołożyć/aktywować będę musiał do kogoś jechać. Oczywiście nie jestem kompletnie zielony ale nienukrywam że z grubszego obiegu w kwestii komputerów wypadłem już jakiś czas temu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z góry dziękuję za wszelkie porady i wskazówki i oczywiście mam zamiar możliwie jak najwięcej korzystać z tego forum bo widzę tu dużo kompetentnych i obeznanych osób więc Panowie... Liczę na was hehe pozdrawiam.
BudiTychy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2021, 09:27   #2393
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,004
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

a Twoje zapytanie to jakiś niezauważalny dla mnie związek z ElmConfig to posiada? Bo o interfejsie temat jest piętro niżej -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] a problem czy robić samemu czy nie też jakoś nie koreluje...
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2021, 13:16   #2394
BudiTychy
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 03-08-2021
Skąd: Mikołów
Model: Mondeo MK4.5
Silnik: 2.0 TDCI 140km
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

No wydaje mi się że jeśli pytam o konkretny interfejs w temacie z danym programem gdzie zaznaczyłem że przestudiowałem wątek i pytam strikte czy jest to odpowiedni sprzęt to uznałem że jest to wystarczająco zauważalne. Przepraszam jeśli nie napisałem dosadnie ale uznałem, że na tyle idzie się dopatrzec powiązania. A pytanie czy robić samemu było skierowane do osób które w jakiś sposób już działają z tym programem i są w stanie określić czy jest on wystarczająco przystępny i przyswajalny dla osoby nie odbytej z takimi programami.
BudiTychy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2021, 16:25   #2395
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,057
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał BudiTychy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No wydaje mi się że jeśli pytam o konkretny interfejs w temacie z danym programem ...
Sens posługiwania się ELMConfigiem w dzisiejszych czasach jest - szczególnie dla Mondeo MK4 - praktycznie ŻADEN!
To auto zdecydowanie łatwiej i prościej robi się FORScanem - i tam jest opisane wszystko. Kabel Viaken V3 + FORScan + licencja rozszerzona.

Cytat:
Napisał seewcio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.... ktoś będzie tak miły i przejrzy je i może znajdzie gdzie jest jakaś opcja zaznaczona, której nie powinno być i może ona powoduje ten błąd?...
Wątpię... Ja na emeryturze nie mam tyle czasu, by z tego robić "doktorat" a co dopiero "młodzi zabiegani"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do tego używa się po prostu stosownych narzędzi - UCDS potrafi wskazać, który parametr CCC powoduje błąd. FORScan być może również... Ale w kwestii dociekania tego - patrz pierwsze zdanie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IPC DTC.jpg (99.6 KB, 174 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 06-08-2021 o 16:36
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2021, 21:08   #2396
BudiTychy
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 03-08-2021
Skąd: Mikołów
Model: Mondeo MK4.5
Silnik: 2.0 TDCI 140km
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Dzięki kolego za konkretną merytoryczną odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. powiedz mi czy w takim wypadku nadal ten interfejs który wrzuciłem będzie odpowiedni do forscana? Wiem wiem poszukać w odpowiednim temacie ale jak już tu mówimy to tylko czy tak czy szukać konkretnego pod forscana?
BudiTychy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2021, 22:02   #2397
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,057
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał BudiTychy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... ten interfejs który wrzuciłem...
Wrzucony jest "viaken" "v3"... Ja napisałem "Viaken v3"... Mnie się wydaje, że być może, niewykluczone, że ewentualnie - przy odrobinie szczęścia - można założyć - zastrzegając się, że to tylko domniemanie - jest pewna szansa, że te kable to są bardzo do siebie podobne z nazwy...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2021, 13:48   #2398
BudiTychy
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 03-08-2021
Skąd: Mikołów
Model: Mondeo MK4.5
Silnik: 2.0 TDCI 140km
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wrzucony jest "viaken" "v3"... Ja napisałem "Viaken v3"... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobrze dziękuję chciałem się poprostu upewnić czy to napewno o ten chodzi bo przemknęło mi poprostu na allegro gdzieś stn2120 v3 przez co wolałem mieć pewność. Nie wiem czy to gdzieś był jakiś błąd czy inny ufal.
BudiTychy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2021, 18:57   #2399
seewcio
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4; S-Max MK1
Silnik: 2.0TDCi; 2.0TDCi
Rocznik: 2008; 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał seewcio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podłączyłem dzisiaj kompa i elmconfigiem odczytałem CCD z BCM i zapisałem do IPC, ale błąd U-2101 nadal jest. Zrobiłem screeny z central configuration. Może ktoś będzie tak miły i przejrzy je i może znajdzie gdzie jest jakaś opcja zaznaczona, której nie powinno być i może ona powoduje ten błąd?

Błąd:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Screeny z elmconfig:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dziękuję z góry.
Jest szansa, że ktoś pomoże?
seewcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2021, 19:29   #2400
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,057
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał seewcio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest szansa, że ktoś pomoże?
Zalecam przeczytać uważnie co najmniej jeszcze raz ostatnie zdanie 4 posty wyżej.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka , elmconfig



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.