Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-06-2010, 19:20   #231
griffin
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-08-2009
Skąd: Stalowa Wola/Poznań
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 29
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krzyszto1976, czy sam wymontowywałeś alternator?
Jeżeli tak to proszę o poradę jak i co po kolei trzeba zrobić. Najprawdopodobniej mam do wymiany regulator, a elektryk powiedział, że go sprawdzi jak będzie miał go "na stole", czyli wymontowanego. Chodzi zapewne o czas pracy, urlopy i takie tam. A i zapewne będzie to dla mnie mniejszy koszt bo sam go wymontuję.
Benio, czy to też jest związane z tym "buczeniem" - "dudnieniem" paska wieloklinowego?

pozdrawiam

griffin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2010, 19:38   #232
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Moje objawy to nie buczenie lecz sprawdzenie alternatora.
Zdarza się czasami, że na wolnych obrotach zamiast około 14V jest niecałe 12V.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2010, 19:45   #233
knabo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-06-2010
Model: focus mk2
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Benio,
to moze trzeba poszukac w watku o alternatorach?
knabo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2010, 19:53   #234
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał knabo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Benio,
to moze trzeba poszukac w watku o alternatorach?
No właśnie przeszukałem i nie znalazłem tego co mnie interesuje.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2010, 22:05   #235
krzyszto1976
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-12-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: Listopad 2003
Postów: 122
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał maestro06 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie zaraz jadę do mechanika to się wypytam czy coś przerabiał, ale w sumie nic mi takiego nie mówił więc raczej nie było dużo rzeźby z tym... jeśli chodzi o poziom decybeli to po prostu nie poznaję swojego autka tak cichutko pracuje na sprzęgiełku, ale nie wiem czy auto gubi gdzieś masę, bo po lampce wewnętrznej i światłach mijania widzę że napięcie skacze :/
No i napięcie będzie skakać jak założyliście rolkę od benzyny bo ona ma większą średnicę czyli alternator ma mniejsze obroty i właściwe uzyskuje dopiero przy wyższych obrotach. Więc ta rolka też się nie nadaję do tego alternatora a ta od citroena jest bardziej zbliżona do oryginału choć też nie idealna
Mondeo TDCI 53,5
Citroen Hdi 54,6
Mondeo benzyna 59
Więc widać jaka jest różnica w średnicy!!!
Im większa średnica rolki Tym mniejsze obroty alternatora!!!
krzyszto1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2010, 22:51   #236
knabo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-06-2010
Model: focus mk2
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

ciezka sprawa z ta dwumasa...
...dlatego czytajac rozne fora coraz blizej mi w kierunku kola jednomasowego z nowym sprzeglem... np tego od Valeo
, chociaz znalazlem na ktoryms forum i taki zestaw:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cenowo wychodzi calkiem konkurencyjnie.
knabo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2010, 07:20   #237
kiedrus
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2009
Skąd: pomorskie
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 102
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał knabo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ciezka sprawa z ta dwumasa...
...dlatego czytajac rozne fora coraz blizej mi w kierunku kola jednomasowego z nowym sprzeglem... np tego od Valeo
, chociaz znalazlem na ktoryms forum i taki zestaw:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cenowo wychodzi calkiem konkurencyjnie.
Ale tutaj jest mowa o innej dwumasie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kiedrus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2010, 11:14   #238
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał griffin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Świetnie, to daj maestro znać jak wrócisz bo ja jutro muszę coś zacząć kombinować, pozdrawiam
sorry, że dopiero dziś, rozmawialem wczoraj z mechanikiem i powiedział że minimalnie musiał przerobic obudowę altka i nic więcej
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2010, 17:00   #239
griffin
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-08-2009
Skąd: Stalowa Wola/Poznań
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 29
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał maestro06 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sorry, że dopiero dziś, rozmawialem wczoraj z mechanikiem i powiedział że minimalnie musiał przerobic obudowę altka i nic więcej
Świetnie, w takim razie i u mnie nie powinno być problemu, dam znać jutro co i jak poszło w moim przypadku
griffin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2010, 17:04   #240
dunkin
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2009
Skąd: Pruszków
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TD
Rocznik: 2016
Postów: 73
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał maestro06 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiem czy auto gubi gdzieś masę, bo po lampce wewnętrznej i światłach mijania widzę że napięcie skacze :/
I jak? Problem ze skokami napięcia rozwiązany?
Pozdrawiam
dunkin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.