Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-05-2010, 14:19   #231
janek1991
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-10-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam. Jestek kompletnym zółtodziobem z dziedziny "wtryski". Mam podobny problem co wszyscy - "prawie". Auto na początku podczas wyprzedzania na 4. i 5. biegu traciło moc i zapalała się żółta kontrolka ( po lewej stronie ), czasami się nawet zdarzało, że mi gasł.
Nic, nie robiłem w nim, nie byłem na żadnym serwisie, zero kontaktu z jakimkolwiek mechanikiem. Od czego zacząć ?
Pozdrawiam Jan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

janek1991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2010, 14:57   #232
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał janek1991 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Jestek kompletnym zółtodziobem z dziedziny "wtryski". Mam podobny problem co wszyscy - "prawie". Auto na początku podczas wyprzedzania na 4. i 5. biegu traciło moc i zapalała się żółta kontrolka ( po lewej stronie ), czasami się nawet zdarzało, że mi gasł.
Nic, nie robiłem w nim, nie byłem na żadnym serwisie, zero kontaktu z jakimkolwiek mechanikiem. Od czego zacząć ?
Pozdrawiam Jan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź czujnik położenia wałka rozrządu - jeśli masz problemy z ponownym zapaleniem silnika gdy jest ciepły to wielce prawdopodobne ze to ten czujnik. Ewentualnie warto sprawdzić czujnik połozenia wału korbowego. Poza tym sprawdź układ turbodoładowania. A najlepiej jak sobie wejdziesz tutaj i poczytasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Powodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2010, 17:06   #233
janek1991
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-10-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Aj, zapomniałem dodać, że ja nie mam problemu z zapalaniem, ani gdy jest ciepły, ani nawet na mrozie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
janek1991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2010, 18:28   #234
janek1991
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-10-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Wymieniłem ten czujnik położenia wałka rozrządu, byłem na komputerze w pobliskim warsztacie i błedy P0251; P1164; P1665. Macie pomyśł ?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
janek1991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2010, 20:00   #235
raf_ko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam Was jestem tu nowy i mam taki problem z moim Mondeo silnik 2,0 TDDi - co jakiś czas przy uruchamianiu silnika miga kontrolka świecy żarowej i nie można go odpalić - po kilku próbach i czarodziejskim zaklęciu "noż k...a m..ć" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
odpala i chodzi jak złoto. Czy jest to klasyczny przypadek czujnika położenia wałka rozrządu? Poprzedni właściciel podczas przymusowej wizyty w serwisie, gdzie podejrzewali immobilaizer, został naciągnięty na nową pompę wtrysku - miało być dobrze, nawet w spadku dostałem poprzednią pompę, jak się przekonałem niesłusznie wymienioną. Raz nawet po odpaleniu zaraz silnik zgasł i po kilku próbach ożył.

Proszę Was o jakieś wskazówki - czy w silnikach TDDi jest taki sam czujnik jak w TDCi - to jest model z końca 2001 roku.

Pozdrawiam
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2010, 21:08   #236
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

raf ko, nie jestem pewien czy w TDDi był czujnik położenia wałka rozrządu, ale jest to b. prawdopodobne. Przy założeniu że masz ten czujnik, twoje objawy i rocznik mogą wynikać z walniętego czujnika poł. wałka rozrządu, ale pytanie do Ciebie czy tak masz przy ciepłym silniku czy przy zimnym też??? Ja miałem takie objawy jak Ty, ale tylko wyłącznie gdy silnik był nagrzany... moze w TDDi to nie ma znaczenie??
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2010, 17:05   #237
raf_ko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Zazwyczaj tak było jak sinik był zimny - raz się zdarzyło jak był rozgrzany.
Dzisiaj rano znowu dało o sobie znać - nie mogłem odpalić, a że auto stoi na delikatnej pochyłości i zjechało mi na luzie metr do tyłu - nie podepchałbym go sam, więc skoro nie odpala a stoi na środku przejścia to przy próbie ponownego odpalenia delikatnie puściłem sprzęgiełko na biegu(!!!), żeby trochę go podepchać do przodu --- i odpalił - później jeszcze kilka razy gasiłem jeździłem i odpala za każdym razem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2010, 23:02   #238
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Dziwne.... może coś z akumulatorem lub alternatorem nie tak...??
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2010, 12:10   #239
raf_ko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Szukałem wczoraj tego czujnika wałka rozrządu i nie mogę go znaleźć - jeżeli ma być, to gdzieś przy głowicy. Zauważyłem tylko czujnik dwu przewodowy przy termostacie ale to pewnie czujnik temperatury.
Jeżeli zaś chodzi o alternator lub akumulator, to tym tropem nie szedłem - może to mieć jakieś znaczenie? - usterka w postaci nieodpalającego silnika z migającą kontrolką pojawia się sporadycznie i zazwyczaj na zimnym siniku.

Czy cała usterka może mieć związek z immobilizer'em?

Pozdrawiam
Rafał
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2010, 12:43   #240
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

W Mk3, szczególnie z pierwszych lat produkcji, nic mnie już nie zaskoczy... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , migająca sprężynka , mk3 , mondeo , nie odpala , pompa wtryskowa , tdci , wtryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.