Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-07-2021, 10:50   #2371
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał seewcio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Jak w nocy chce włączyć długie na stałe, to muszę najpierw przełącznik świateł zmienić z pozycji 0 na światła mijania, bo inaczej długie nie chcą się włączyć na stałe, można tylko mrugać...
To akurat TAK MA BYĆ!
Pozycja "0" jest pozycją "świateł dziennych" i w takiej pozycji światła drogowe nie mają prawa działać. Jeśli byłby przełącznik z "A" (auto), to wtedy w tej pozycji następuje samoczynne przełączenie z "pozycji świateł dziennych" do "pozycji świateł mijania" (oczywiście piszę to w sposób umowny...) i w dzień na pozycji "A" światła drogowe nie działają a w nocy na pozycji "A" światła drogowe działają.
Tym się różni działanie przełącznika z pozycją "A" w samochodzie z czujnikiem zmierzchu.
Co do U2101 w IPC - bardzo trudno zgadywać co tam jest zrobione. W Mondeo MK4 jest mało pozycji konfiguracji, które mogą dać taki efekt. Dopiero po podpięciu do auta można coś próbować wywnioskować...

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2021, 10:59   #2372
seewcio
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4; S-Max MK1
Silnik: 2.0TDCi; 2.0TDCi
Rocznik: 2008; 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do U2101 w IPC - bardzo trudno zgadywać co tam jest zrobione. W Mondeo MK4 jest mało pozycji konfiguracji, które mogą dać taki efekt. Dopiero po podpięciu do auta można coś próbować wywnioskować...
Ja nie mam świateł dziennych... Ale to nie w Mondeo ten problem mam, tylko w S-maxie. Pisałem tylko, że w S-maxie w porównaniu do mojego drugiego samochodu Mondeo są takie odstępstwa. Mam w obu przełącznik z A na końcu, ale włączenie go powoduje, że w dzień nie świecą światła mijania, a w S-maxie coś jest włączone, że na pozycji 0 przy przekręceniu zapłonu światła mijania się zaświecają, gasną w czasie odpalania i jak odpali, to świecą dalej. W Mondeo na pozycji 0 światła się nie świecą, trzeba samemu przełączyć na mijania i tak wolałbym mieć też w S-maxie, bo jak silnik chodzi, to nie ma możliwości wyłączenia świateł, mogę tylko przełączyć na pokrętle na postojowe... Jak wyłączyć te światła, albo zmienić konfigurację? No, a z tym błędem, to może gdzieś sprawdzić, jakie opcje są włączone, tylko gdzie i na co mam patrzeć? Nigdy nie bawiłem się ELMconfig i nie chciałbym czegoś zepsuć...

Ostatnio edytowane przez seewcio ; 18-07-2021 o 11:04
seewcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2021, 11:14   #2373
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał seewcio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja nie mam świateł dziennych... Ale to nie w Mondeo ten problem mam, tylko w S-maxie...
Po pierwsze S-max MK1 to to samo (elktrycznie...) co Mondeo MK4.
Po drugie - jeśli w pozycji "0" nie świecą się żadne światła to jakim cudem Kolega chce włączyć światła drogowe??? Na kursie prawa jazdy nie uczyli kiedy jakie światła dadzą się włączyć???
A jeśli w pozycji "0" świecą się "światła skandynawskie" - to jakim cudzem Kolega pisze "nie mam świateł dziennych"???

Tak więc poprosimy najpierw o zorientowanie się "co Kolega ma" a potem wrócimy do doradzania...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2021, 11:24   #2374
seewcio
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4; S-Max MK1
Silnik: 2.0TDCi; 2.0TDCi
Rocznik: 2008; 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

Uściślijmy, bo się pogubiłeś i niepotrzebnie mi wrzucasz, że czegoś nie umiem...
1. Mondeo, tam mam wszystko ok. Opcja automatyczna jest w naszym kraju bez sensu, bo w dzień nie załączają się żadne światła... Jak jest możliwość jakiejś konfiguracji tej opcji, to proszę napisać jak to zrobić. Najlepiej jakby świeciły w dzień tylko mijania bez pozycyjnych z tyłu, a przy zmierzchu zaświecały się tylne pozycyjne automatycznie i żeby można było wtedy też załączyć długie na stałe.

2. S-max:
- na pozycji 0 są, jak to napisałeś światła dzienne, czyli świecą mi się cały czas mijania w reflektorach i pozycyjne z tyłu i nie można załączyć długich, można tylko mrugnąć nimi, co jest oczywiste.
- druga pozycja, to światła pozycyjne i wszystko działa, jak należy
- trzecia pozycja to światła mijania i wszystko świeci jak na pozycji 0 tylko, że można załączyć światła długie na stałe
- czwarta pozycja, to światła automatyczne, które działają u mnie dokładnie tak samo, jak na pozycji 0 (chyba że jest jakiś sposób konfiguracji tej opcji automatycznej, żeby światła mijania tylko świeciły, a nie świeciła w dzień reszta, czyli pozycje z tyłu, to poproszę o instrukcję, to byłoby super rozwiązanie, bo później czujnik zmierzchu sam załączałby pozycyjne z tyłu i włączał możliwość załączania świateł długich na stałe - to co chciałbym mieć też w Mondeo).

Problem w S-maxie jest taki, że przy obecnych ustawieniach nie można podczas pracującego silnika zupełnie wyłączyć wszystkich świateł..., co jest bez sensu, bo jak jadę do kraju, gdzie nie trzeba jeździć na światłach w dzień, to ja jestem zmuszony jednak na nich jeździć...

Mam 2 proste pytania:

1. Jak wyłączyć w S-maxie tryb skandynawski, żebym miał, jak w Mondeo i sam sobie pokrętłem fizycznie włączał jakie światła chcę? Chyba, że jest opcja konfiguracji opcji automatycznej, tak jak napisałem wyżej.
2. Gdzie szukać "babola" odnośnie błędu U2101 związanego z deską rozdzielczą?

Ostatnio edytowane przez SRS ; 18-07-2021 o 21:05
seewcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2021, 14:05   #2375
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał seewcio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....bo się pogubiłeś i niepotrzebnie mi wrzucasz, że czegoś nie umiem...
...proszę napisać jak to zrobić. ...
Uprzejmie informuję, że zupełnie się nie pogubiłem...
Po drugie uprzejmie informuję, że temat świateł jest na forum opisane n-razy. Wszystko i "do szczętu".
Szczerze mówiąc po prostu mi się nie chce dyskutować z kolejnym leniem, który "programowo nie używa forumowej szukajki, bo nie ma czasu"...

Co do U2101 w IPC - wyraźnie napisałem, że normalnie w S-max MK1/Mondeo MK4 się nie zdarza i bez podpięcia nikt nic rozsądnego nie odpowie.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2021, 14:20   #2376
seewcio
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4; S-Max MK1
Silnik: 2.0TDCi; 2.0TDCi
Rocznik: 2008; 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!


Użyłem wcześniej szukajki i nie znalazłem nigdzie jednoznacznej odpowiedzi jak co zrobić, dlatego napisałem tutaj zapytanie. Leniem jest raczej ten kto sam pisze, że mu się nie chce... Nie chce Ci się, to mi nie odpowiadaj, proste. Zamiast filozofować i tracić czas na to, to już dawno mogłeś mi pomóc i wstawić linka, albo odpowiedzieć, co i jak zrobić... Dziękuję Ci bardzo za pomoc.

Co do U2101 w IPC - to napisałem, że mam ELMconfig i że można mi wskazać gdzie zajrzeć i co sprawdzić. Mogę zrobić screeny i wstawić tutaj. Za podpinanie za 200pln, to ja bardzo dziękuję, myślałem, że staramy się na forum sobie pomóc, a nie robić za jego pomocą biznesu...

Ostatnio edytowane przez SRS ; 18-07-2021 o 21:05
seewcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2021, 19:02   #2377
benykuleczka1
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Poznań
Model: kuga 3/mondeo mk5FL A8
Silnik: 2.5 hybryda/2.0 tdci 150@190
Rocznik: 2023/2020
Postów: 169
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Mam mondeo mk4 polift. I mam dokładnie tak jak u Ciebie w smax. Dlugie można odpalić na stale tylko w pozycji normalnych świateł lub w pozycji auto, jednak tutaj pod warunkiem, ze jest ciemno. W moim przypadku softem można to zmienić do wersji jaka masz w swoim mdo. Wg mnie ważne jest to z jakiego rynku pierwotnie auto pochodzi i wtedy ma odpowiednie ustawienie. Ja mam z pl. Co ważne zależy czy masz w mdo ledy w zderzaku czy nie. Jak masz ledy można ustawić tak jakbyś chciał mieć czyli za dnia pala się tylko ledy przod.
benykuleczka1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2021, 20:56   #2378
seewcio
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4; S-Max MK1
Silnik: 2.0TDCi; 2.0TDCi
Rocznik: 2008; 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!


Nie mam świateł dziennych, czyli ledów w zderzaku, ani w Mondeo, ani w S-maxie. Ogólnie, to fajnie, że światła same się włączają przy zapalaniu silnika, ale mega mankamentem jest brak możliwości wyłączenia całkiem świateł. Jadę za granicę, gdzie nie trzeba mieć włączonych świateł, a ja muszę mieć włączone, bo nie mam opcji ich wyłączenia, to jest chore... Chore jest też to, że niby masz na pozycji zero przy włączonym trybie skandynawskim, że zapalają Ci się niby dzienne, skoro nie masz ledów, no to mijania Ci się zaświecają, ale ideą świateł dziennych jest to, że nie powinny się palić już inne światła, czyli postojowe z przodu, postojowe z tyłu i oświetlenie tablicy rejestracyjnej, a tu świeci się po prostu wszystko... Dramat... Co to ma wspólnego ze światłami dziennymi...? Nic. Najgorsze jest to, że prawdopodobnie nie da się tego w żaden sposób skonfigurować, zwłaszcza tej opcji automatycznej wykorzystującej czujnik zmierzchowy. Szukałem wszędzie informacji o tym i nic nie znalazłem, a nawet jeśli to możliwe, to Ci gość na forum nie napisze, bo zamiast pomóc, to swoje filozofie życiowe woli pisać, że jesteś niedouczony, leniwy albo inne takie... Szkoda słów...

Ostatnio edytowane przez seewcio ; 18-07-2021 o 21:30
seewcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2021, 21:42   #2379
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,569
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał seewcio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szukałem wszędzie informacji o tym i nic nie znalazłem
to słabo szukałeś

za rączkę tutaj się nie prowadza, to nie przedszkole

Przejrzyj konfigurację z Smaxa pobraną przez elmconfig i porównaj z tą z Mk4 będzie wszystko widoczne w pozycji dotyczącej świateł

hasło do szukajki 'skandynawskie' nawet w tym temacie sporo wyjaśnia

Ostatnio edytowane przez Antej ; 18-07-2021 o 21:44
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2021, 21:54   #2380
seewcio
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4; S-Max MK1
Silnik: 2.0TDCi; 2.0TDCi
Rocznik: 2008; 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

To, to ja sobie dawno już znalazłem i wiem jak włączyć i wyłączyć tryb skandynawski. Cały czas jest pytanie, czy jest możliwość konfiguracji którejś z opcji ustawienia i chyba mi nie powiesz, że używając szukajki znajdę to? Po drugie jak się pozbyć błędu w IPC w S-maxie, też nie ma tego...
seewcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka , elmconfig



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.