Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-12-2020, 21:13   #211
fixmax
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-05-2009
Skąd: Częstochowa
Model: mondeo mk5, focus mk3 lift
Silnik: 1,6 1,6
Rocznik: 2015, 2015
Postów: 440
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

To ja myślałem że to jakaś wiedza tajemna, wstyd się przyznać ale nie wpadłem na to że w instrukcji może być Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak czy siak u mnie to nie działa niestety, dokładnie tak robiłem.

__________________
Moje mody w mk5 : fotele w pełnej elektryce z pamięcią, grzane wszystkie, pełen ambient light, blis z ct, lane assist, tsr, przetwornica 12-230v, dynamic led , pełen keyless (w trakcie),el. kolumna kierownicza(w trakcie)
fixmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2020, 21:33   #212
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,064
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

Cytat:
Napisał fixmax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Tak czy siak u mnie to nie działa niestety...
Myślę, ze jednak działa...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko do takich czynności ZAWSZE trzeba przystępować z odpowiednim poziomem wiary, że "na pewno się uda!".
Wtedy ZAWSZE się udaje...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2020, 21:43   #213
fixmax
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-05-2009
Skąd: Częstochowa
Model: mondeo mk5, focus mk3 lift
Silnik: 1,6 1,6
Rocznik: 2015, 2015
Postów: 440
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

Echh, mówią że jestem optymistą, podobno nawet czasem niepoprawnym.
Nic to, pewnie z nim też się u Ciebie kiedyś zjawię, bo jest kilka rzeczy do ogarnięcia, porozmawiamy jutro.
__________________
Moje mody w mk5 : fotele w pełnej elektryce z pamięcią, grzane wszystkie, pełen ambient light, blis z ct, lane assist, tsr, przetwornica 12-230v, dynamic led , pełen keyless (w trakcie),el. kolumna kierownicza(w trakcie)
fixmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2021, 20:17   #214
fixmax
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-05-2009
Skąd: Częstochowa
Model: mondeo mk5, focus mk3 lift
Silnik: 1,6 1,6
Rocznik: 2015, 2015
Postów: 440
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

Jednak @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] miałeś rację, działa ustawianie wysokości, u mnie nie działało bo był kłopot z otwieraniem, żadnych błędów poza wiecznie świecącą się kontrolką niedomknięcia, ale to już było wcześniej i klapa działała normalnie.
Klapa otwierała się tylko do połowy, kolejne naciśnięcie powodowało otwarcie do końca. Zamykanie tylko ręcznie. Winny okazał się siłownik elektryczny, kupiłem nowy i postanowiłem sprawdzić stary. Okazało się że to wada konstrukcyjna, przecierają się kable na wyjściu z siłownika tuż pod gumowym ,,słoniem,, Zapobiegawczo dałem tam termokurcz i niech leży na wymianę kiedyś.
Dobra rada, jeśli kupujecie używane siłowniki to warto przed założeniem sprawdzić w jakim stanie jest wiązka, wystarczy zdjąć słonia, myślę że warto to miejsce zabezpieczyć na wszelki wypadek, może szmaciana taśma była by dobra bo kable trą o koniec aluminiowej obudowy.
__________________
Moje mody w mk5 : fotele w pełnej elektryce z pamięcią, grzane wszystkie, pełen ambient light, blis z ct, lane assist, tsr, przetwornica 12-230v, dynamic led , pełen keyless (w trakcie),el. kolumna kierownicza(w trakcie)
fixmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2021, 20:43   #215
mlody3a
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-01-2021
Skąd: Tarnów
Model: Ford Mondeo V
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 4
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

Zakladał ktos sprezyny na silowniki do tylnej klapy mondeo Mk5 kombi ? Jaka dlugosc jest optymalna i czy spelnia swoja funkcje ?
mlody3a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2021, 10:50   #216
eans
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-05-2015
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 EcoBoost 280km
Rocznik: 2015
Postów: 28
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

Cytat:
Napisał mlody3a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zakladał ktos sprezyny na silowniki do tylnej klapy mondeo Mk5 kombi ? Jaka dlugosc jest optymalna i czy spelnia swoja funkcje ?
Nie wiem jak mondeo, ale generalnie w innych autach te sprężyny potrafiły zdeformować zawiasy w klapie. Też kiedyś o tym myślałem do Focusa, ale odbiłem z tematem jak się naczytałem o możliwych powikłaniach tego zabiegu.
eans jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2021, 13:12   #217
mlody3a
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-01-2021
Skąd: Tarnów
Model: Ford Mondeo V
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 4
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

Opinie są podzielone u niektórych sprawdza się i nic sie nie działo, cześć osób mowi faktycznie o odkształceniach..
mlody3a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2021, 01:03   #218
Avamet
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 09-03-2021
Skąd: Kamienna Góra
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 DTCI
Rocznik: 2017
Postów: 14
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

Witam.22 strony o temacie dołożenia elektrycznej klapy ale nikt nie podzielił się kompleksowym rozwiazaniem,a ponoć forum do tego służy.Użytkownik "lukbuc"podał namiary na dokumenty lecz strona nie działa,nic tam nie ma.Może zlitował by się ktoś i wstawił kompleksowy tutorial od a do z jak to ogarnąć.Nie mogę znaleźć wtyczek do modułu lub całej instalacji podłogowej do HB.Kupiłem instalacje z kamerą lecz brakuje wtyczek do modułu i do siłownika.Proszę dajcie rozwiązanie jak wpiąć się w instalacje.Może ktoś ma wtyczki z kablami?Za komplet dałem ponad 2000 zł i nie jest kompletne,ehh.Komlet czyli instalacje z wnętrza auta do klapy,kamery,zamka elektrycznego,zamek z dociagiem,siłowniki,kamerę,blende,tapicerkę wewnętrzną z przyciskiem,czujniki sensoryczne,moduł.Brakuje instalacji z wtyczkami do modułu i do siłownika.Kamerę uruchomiłem w forscanie lecz nie mam lini pomocniczych.Proszę o poradnik jak wykonać wszystkie czynności w forscanie do pełnego uruchoienia kamery z liniami oraz do uruchomienia elektrycznej klapy.Auto to Mondeo MK5 ,2017r,2.0 TDCI,HB,Sync 3.
Avamet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2021, 06:46   #219
Danio's
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-08-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 201X
Postów: 480
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

Cytat:
Napisał Avamet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poradnik
Nie sądzę żeby ktoś napisał poradnik, chyba że robił to hobbystycznie i miał jeszcze do tego dużo wolnego czasu.
Cytat:
Napisał Avamet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za komplet dałem ponad 2000 zł i nie jest kompletne,ehh.Komlet czyli instalacje z wnętrza auta
To ktoś sprzedał tobie części z wiązką wnętrza ale nie z wersji z klapą elektryczną?

Ostatnio edytowane przez Danio's ; 14-03-2021 o 08:51
Danio's jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2021, 09:04   #220
Avamet
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 09-03-2021
Skąd: Kamienna Góra
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 DTCI
Rocznik: 2017
Postów: 14
Domyślnie Odp: Doposażenie - elektryczna klapa

Cytat:
Napisał Danio's Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie sądzę żeby ktoś napisał poradnik, chyba że robił to hobbystycznie i miał jeszcze do tego dużo wolnego czasu.

To ktoś sprzedał tobie części z wiązką wnętrza ale nie z wersji z klapą elektryczną?
We wnętrzu mojego auta nie ma fabrycznie wtyczek do modułu a instalacja którą kupiłem jest od bagażnika do klapy z wtyczkami do wszystkiego oprócz wtyczek do modułu i siłownika,to ponoć jest osobno.

Bump: Może ktoś opisać jak podłączyć(włączyć się w instalacje auta) od wtyczek z modułu i do siłownika?
Jak aktywować wszystko Forscanem?

Ostatnio edytowane przez Avamet ; 14-03-2021 o 09:07
Avamet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.