Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-06-2017, 06:45   #211
Thomsit
ford::average
 
Avatar Thomsit
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 16-07-2016
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo Sport Estate
Silnik: 2,0 TDCI 141KM 353Nm
Rocznik: 10/2009
Postów: 119
Domyślnie Odp: kończy się sprzęgło

Cytat:
Napisał massiwo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koledzy, a kiedy i od czego to zalezy czy trzeba wymieniac komplet?! w sensie
tarcza, docisk, wysprzeglik i dwumasa?

u mnie ojbawy, to "chroboczenie" i widze, ze od spodu sie poci
przebieg 280 000
czesc.

spod sie poci obstawiam ze olej sie zbiera na laczneiu silnika ze skrzynia.

ja jestem swierzo po wymianie dwumasy sprzegla wysprzeglika oraz uszczelnienie walu.

poci sie bo puszcilo uszczelnienie w moim przypadku smierdzialo spalonym sprzeglem podczas dynamicznej jazdy wracajc do Polski na urlop nie dojechalem do domu bo na biegu sprzeglo mi sie tak zaczelo slizhgac ze auto nie chcialo jechac.cod dwumasy...slychac juz bylo stukanie dwumasy i podczas wylaczanie sie obijala metalicznym dzwikiem charakterystycznym.

zasada jest taka ze jak sie wymineiasprzeglo to odrazu komplet czyli dwumasa wysprzeglik i usczelniacz walu z racji iz po sciagnieciu skrzyni jest wszytsko na wierzchu a mechniacy liczas asobie troche za sciagniecie skrzyni. ja wymienialem dwumase i sprzeglo przy przebiegu 222 tys km.

Bump:
Cytat:
Napisał massiwo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koledzy, a kiedy i od czego to zalezy czy trzeba wymieniac komplet?! w sensie
tarcza, docisk, wysprzeglik i dwumasa?

u mnie ojbawy, to "chroboczenie" i widze, ze od spodu sie poci
przebieg 280 000
czesc.

spod sie poci obstawiam ze olej sie zbiera na laczneiu silnika ze skrzynia.

ja jestem swierzo po wymianie dwumasy sprzegla wysprzeglika oraz uszczelnienie walu.

poci sie bo puszcilo uszczelnienie w moim przypadku smierdzialo spalonym sprzeglem podczas dynamicznej jazdy wracajc do Polski na urlop nie dojechalem do domu bo na biegu sprzeglo mi sie tak zaczelo slizhgac ze auto nie chcialo jechac.cod dwumasy...slychac juz bylo stukanie dwumasy i podczas wylaczanie sie obijala metalicznym dzwikiem charakterystycznym.

zasada jest taka ze jak sie wymineiasprzeglo to odrazu komplet czyli dwumasa wysprzeglik i usczelniacz walu z racji iz po sciagnieciu skrzyni jest wszytsko na wierzchu a mechniacy liczas asobie troche za sciagniecie skrzyni. ja wymienialem dwumase i sprzeglo przy przebiegu 222 tys km.

Thomsit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2017, 06:54   #212
massiwo
ford::average
 
Avatar massiwo
 
Zarejestrowany: 25-10-2007
Skąd: Miasto Boga
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 180
Domyślnie Odp: kończy się sprzęgło

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] czyli co powinienem dostrzegac ubytek oleju w silniku?
massiwo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2017, 20:41   #213
Thomsit
ford::average
 
Avatar Thomsit
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 16-07-2016
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo Sport Estate
Silnik: 2,0 TDCI 141KM 353Nm
Rocznik: 10/2009
Postów: 119
Domyślnie Odp: kończy się sprzęgło

Cytat:
Napisał massiwo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] czyli co powinienem dostrzegac ubytek oleju w silniku?
czy ja wiem ze zobaczysz ubytek oleju w silniku? moze jak przejedziesz 20 tys km od zalania oleju pod kreske max to cos zobaczysz. ja zauwazylem maly ubytek przedewsyztskim mialem cala miche od dolu zarzygana olejem na laczneiu ze skrzynia zwiasaly krople i cala poduszke skrzyni biegow i lape w oleju. teraz mam suchutko po zrobieniu uszczelniacza walu. jak jezdzisz dosyc stro a mnie zdaza sie grzac 160-200 to oleju tez zejdzie tak? i do tego nieszczesna odma caly dolot jest w olejuod filtra do wejscia rurki z odmu jest sucho a za odma mokro. jakis ubytek zauwazysz napewno napewno bedziesz widzial na oslonie silnika pod silnikiem ja mialem cla mate w oleju dopiero co bylem na myjce i ja doprawdzilem do stanu jak nosci.
Thomsit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2017, 20:51   #214
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,764
Domyślnie Odp: kończy się sprzęgło

u mnie był wyciek po wymianie kompletnego sprzęgła bo na nowym wysprzegliku puścił simering. leciał olej ze skrzyni biegów.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2017, 21:25   #215
ocinus
ford::beginner
 
Avatar ocinus
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 30-06-2011
Skąd: Zgierz
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 44
Domyślnie Odp: kończy się sprzęgło

Cześć.
Koledzy mam pytanie do tych co już wymieniali sprzęgło i uszczelniacz wału.
Będę u siebie wymieniał i mam problem jak dokładnie ma być zamontowany uszczelniacz. Kupiłem oryginał

http://mccar.pl/4707-thickbox_defaul...co-1826503.jpg

i jak widać na obrazku jest tam brązowy kołnierz który odpowiada za uszczelnienie.
Pytanie brzmi czy kołnierz na być wywinięte do silńika czy na zewnątrz w stronę skrzyni.
Jak ktoś to wymieniał samodzielnie to będę wdzięczny za informacje.
Pozdrawiam.
ocinus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2017, 21:42   #216
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: kończy się sprzęgło

Jak po zdjęciu skrzyni i sprzęgła, w obudowie jest sucho, nie ma sladów wycieku oleju z uszczelniacza, to lepiej nie ruszać.
Można narobić sobie kłopotu, bo dopiero po wymianie na nowy zacznie cieknąć, ale dopiero jak wszystko bedzie złozone do kupy, i zaczniesz jeżdzić.
A dlatego lepiej nie ruszać uszczelniacza, bo nie tylko wyciera się uszczelniacz ,ale i bieżnia na wale korbowym, która jest nie wymienna.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2017, 07:06   #217
ocinus
ford::beginner
 
Avatar ocinus
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 30-06-2011
Skąd: Zgierz
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 44
Domyślnie Odp: kończy się sprzęgło

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak po zdjęciu skrzyni i sprzęgła, w obudowie jest sucho, nie ma sladów wycieku oleju z uszczelniacza, to lepiej nie ruszać.
Można narobić sobie kłopotu, bo dopiero po wymianie na nowy zacznie cieknąć, ale dopiero jak wszystko bedzie złozone do kupy, i zaczniesz jeżdzić.
A dlatego lepiej nie ruszać uszczelniacza, bo nie tylko wyciera się uszczelniacz ,ale i bieżnia na wale korbowym, która jest nie wymienna.
Kolego muszę wymienić uszczelniacz bo już przepuszcza i dlatego mam dylemat jak prawidłowo powinno być. Jak zdejmę skrzynie to będę widział ale wolał bym wiedzieć zanim się za to zabiorę.
ocinus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2017, 09:40   #218
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: kończy się sprzęgło

Skoro musisz, to kup uszczelniacz w serwisie, tylko oryginał, żadne podróbki, drogi jest pewnie, ale może nie będzie ciekło, bo bieżni na wale nie wymienisz.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2017, 10:46   #219
rubinio
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 16-11-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 110
Domyślnie Odp: kończy się sprzęgło

Cytat:
Napisał ocinus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie brzmi czy kołnierz na być wywinięte do silńika czy na zewnątrz w stronę skrzyni.
Cześć.
Brązowa bieżnia uszczelniacza ma być wywinięta w stronę silnika. Z uszczelniaczem powinien być plastikowy przyrząd którym się nakłada uszczelniacz na wał.

Wysłane z mojego ASUS_T00G przy użyciu Tapatalka
rubinio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2017, 14:31   #220
ocinus
ford::beginner
 
Avatar ocinus
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 30-06-2011
Skąd: Zgierz
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 44
Domyślnie Odp: kończy się sprzęgło

Cytat:
Napisał rubinio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć.
Brązowa bieżnia uszczelniacza ma być wywinięta w stronę silnika. Z uszczelniaczem powinien być plastikowy przyrząd którym się nakłada uszczelniacz na wał.

Wysłane z mojego ASUS_T00G przy użyciu Tapatalka
Cześć.
Koledzy już mam oryginalny uszczelńiacz który wcale nie jest droższy od zamienników.
Kolego rubinio rozumiem ze plastikowy przyrząd nakładam ta wiekrza średnica na wał, a brązowa bieżnie wywijam w stronę silnika i zsowam uszczelniacz na wał.
Pytanie czy ta brązowa bieżnia się nie wywinie odwrotnie przy zakładaniu przechodząc przez ta wiekrza średnice.
Posmaruje olejem i powinno wejść.
Dzięki.

Koledzy mam pytanko czy ktoś może posiada jakiegoś PDF z Etis forda odnośnie wymiany sprzęgła.

Ostatnio edytowane przez ocinus ; 07-07-2017 o 14:21
ocinus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.