Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-03-2011, 11:07   #2091
fiskus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-06-2008
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2008/08
Postów: 13
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Witam, zauważyłem ostatnio, że moje mondeo bardzo głośno pracuje, gdy wcisnę sprzęgło i wrzucę na luz to aż miło słuchać silnika taka jest różnica. Ponad to przy puszczeniu sprzęgła słychać stuk, to objaw koła dwumasowego, ale na biegu jałowym nie słychać żadnych metalicznych odgłosów, ani nie drga lewarek skrzyni. Oraz jeszcze co mnie bardzo dziwi to strasznie głośna praca pompy wspomagania, do tego kierownica chodzi ciężko, a przy maksymalnym skręceniu słychać taki terkot, zastanawiam się czy to rolka alternatora czy koniec pompy ?

fiskus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2011, 00:02   #2092
pawius
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-11-2010
Skąd: Częstochowa
Model: Volvo V40 CC
Silnik: T5 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 9
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał anastazyy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
usterka z dnia dzisiejszego. Przy zmianie biegów na 2, 4, 6 dochodzi dziwne skrzypienie. Ruch lewarka na biegi parzyste powoduje dziwne skrzypy. Miał ktoś podobny problem. Nie mam czasu na serwis da się z tym jeździć czy raczej może być to coś poważnego. Auto mam na gwarancji tylko cholera ten czas i stres żeby czasem czegoś nie zepsuli szukając rozwiązania w/w problemu.
Ja miałem. Samochód kupiony w listopadzie, a już w grudniu, przy tych większych mrozach i śniegach, najpierw sporadycznie, pojawiały się ciche skrzypnięcia przy wrzucaniu biegów - przy czym u mnie dotyczyło to 1, 2, 3 i 4 - z naciskiem na pierwsze trzy. Zwłaszcza w czasie spokojnej jazdy, po mieście, przy delikatnych i niezbyt szybkich manewrach lewarkiem. Raz było, a za chwilę już nie. Nie potrafiłem znaleźć zależności (poza sposobem wrzucania biegów j/w).
Gdy problem się pojawiał, to również na postoju, ruchy lewarkiem powodowały skrzypienie.

Na początku lutego tak się nasiliły, że przez około tydzień skrzypiało już bez przerwy - każda zmiana biegu wywoływała ciarki. Ale akurat nie miałem czasu, żeby podjechać do ASO, a potem... nagle przeszło. Całkowicie i zupełnie. Od miesiąca lewarek chodzi gładko i bezgłośnie, więc uznałem, że nie ma sensu jechać do serwisu.
Sam się zastanawiam czy mam się martwić i zgłaszać się do ASO.
pawius jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2011, 14:55   #2093
Yaskier
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Z tym lewarkiem ja miałem inny "problem" ale może to samo dotyczy Was Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Otóż przy zmianie z 1 na 2 z lewarka dochodził taki dziwny pisk połaczony ze skrzypieniem. Okazało się, ze to "skóra" mieszka sie jakoś tak dziwnie układa i powoduje te dźwięki. Jak ją inaczej ułożyć - cisza (ale po chwili znów wraca do swojej piszczaco-skrzeczacej pozycji).
Yaskier jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2011, 20:28   #2094
krzkop
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: W-wa
Model: Mondeo
Silnik: 1,6 125km
Rocznik: 2009/2010
Postów: 18
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Witam,
16 kkm na zegarze i wymienione przednie amortyzatory (na szczęście na gwarancji) bo na progach zwalniających stukały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Miał ktoś może wymianę amorków przy mniejszym przebiegu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poza tym kolejnym gratisem fordowskim w moim mondku jest wytarty tylny zderzak i klapa oraz skrzypiąca konsola środkowa.
Takie fajne auto a tak tandetnie poskładane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krzkop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2011, 14:54   #2095
gerwek
ford::average
 
Avatar gerwek
 
Zarejestrowany: 03-03-2010
Skąd: Gliwice
Model: Focus Mk3 2.0 TDCi
Silnik: 2.0TDCi 140
Rocznik: 2012
Postów: 148
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Jestem po wymianie całego pedału sprzęgła jakies 2-3tyg z powodu ze przy wciskaniu piszczy wymienili i zaczeło znów piszczeć miał ktoś może taki przypadek co to może byc...?
gerwek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2011, 19:59   #2096
pwroblew
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-06-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1,8 TDCi 100KM
Rocznik: 07/2009
Postów: 141
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał TheMisiacz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba typowe rozwarstwienie. Pytanie, czy coś się z tym dzieje, czy nie. Jak mleko się powiększa, to szyba będzie do wymiany, jak nie, to nie ma się czym przejmować o ile nie przeszkadza podczas jazdy. Jakiś czas temu kupiłem Vectrę z takim rozwarstwieniem z boku po stronie kierowcy. Przez 4 lata nic się z tym nie działo.
Panowie, pozwolę sobie wrócić do tematu przedniej szyby i rozwarstwienia. Czy coś z tym robiliście?
Pytam, bo dziś zauważyłem, że u mnie też to się pojawiło, a nie chciałbym aby na jesieni zaczął mi padać deszczyk do środka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pwroblew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2011, 08:59   #2097
spiczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2010
Model: Mondeo MK4 Silver X
Silnik: 1.6 125KM
Rocznik: 2010
Postów: 188
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał krzkop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
16 kkm na zegarze i wymienione przednie amortyzatory (na szczęście na gwarancji) bo na progach zwalniających stukały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Miał ktoś może wymianę amorków przy mniejszym przebiegu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poza tym kolejnym gratisem fordowskim w moim mondku jest wytarty tylny zderzak i klapa oraz skrzypiąca konsola środkowa.
Takie fajne auto a tak tandetnie poskładane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak brzmi stukanie amortyzatorów? Ja mam coś takiego, że jak jest zimno to na progach zwalniających słychać takie skrzypienie, jak sprężyny w kanapie. Chodzi o taki dźwięk? Przebieg 3kkm.
spiczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2011, 11:25   #2098
gloomy
ford::average
 
Avatar gloomy
 
Zarejestrowany: 18-11-2009
Skąd: SBE
Model: MK4 Mondeo
Silnik: 2.0 tdci + botox 173KM/409Nm
Rocznik: 2009
Postów: 186
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał krzkop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
16 kkm na zegarze i wymienione przednie amortyzatory (na szczęście na gwarancji) bo na progach zwalniających stukały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Miał ktoś może wymianę amorków przy mniejszym przebiegu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poza tym kolejnym gratisem fordowskim w moim mondku jest wytarty tylny zderzak i klapa oraz skrzypiąca konsola środkowa.
Takie fajne auto a tak tandetnie poskładane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no właśnie o jaki stukot chodzi ? ... ja osobiście przed większością progów prawie się zatrzymuje bo gdy najadę na nie z np. wbitym 2 biegiem bez gazu to jest jedno skrzypnięcie i łuuupp, przy innych nierównościach nie widzę żadnych problemów, przy powolnym przejeżdżaniu przez próg też nie ... jeśli mogę opisać wrażenie to jest tak jakby kabina samochodu unosiła się przez chwilę w powietrzu a potem uderzała poduszką o amortyzator.
gloomy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2011, 17:42   #2099
salat
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-06-2010
Model: Mondeo MK4 | Ranger
Silnik: 1.8 125 (Gratis: głośna praca silnika) |3.2 automat w gratisie Radio Maryja
Rocznik: 2009 | 2019
Postów: 64
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał Yaskier Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tym lewarkiem ja miałem inny "problem" ale może to samo dotyczy Was Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Otóż przy zmianie z 1 na 2 z lewarka dochodził taki dziwny pisk połaczony ze skrzypieniem. Okazało się, ze to "skóra" mieszka sie jakoś tak dziwnie układa i powoduje te dźwięki. Jak ją inaczej ułożyć - cisza (ale po chwili znów wraca do swojej piszczaco-skrzeczacej pozycji).

Czy dźwięk jest/był zbliżony do tego: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ???

U mnie raz skrzypi do tego stopnia, że dostaję białej gorączki a nagle przestaje i tak od 2 miesięcy. W ASO przesmarowali linki ale to na 100% nie linki ani nie mieszek, który w trakcie gdy piszczy układałem już na 100 różnych sposobów i żadnej poprawy.

Pozdrawiam
salat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2011, 22:06   #2100
pawius
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-11-2010
Skąd: Częstochowa
Model: Volvo V40 CC
Silnik: T5 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 9
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał salat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy dźwięk jest/był zbliżony do tego: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ???

Jeśli wziąć poprawkę na jakość głośników w moim laptopie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., to u mnie to skrzypienie jest identyczne!

I do tego, tak jak na Twoim filmiku jest gorzej przy wolnym ruchu lewarkiem - a w zasadzie było, bo od miesiąca mam spokój (pisałem o tym wyżej).
pawius jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4 , usterki



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.