Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-10-2013, 18:52   #201
kris86k
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 25-08-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus 5d Platinium X
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2009
Postów: 199
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał michtat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A z oryginalnym panelem nagrzewnica włącza się kiedy? Przy pokrętle ustawionym na maks temperaturę?
Po jakim mniej więcej czasie przy minusowych temperaturach leci ciepłe powietrze?
Z tym czasem to różnie bywa. Wszystko zależy od mocy jakie pobierają pozostałe odbiorniki. W bardzo mroźne dni w zeszłym roku po włączenia wskazywania % mocy jaką pobiera nagrzewnica i z obserwacji wychodzi co następuje (przy klimie automatycznej, działanie na postoju)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. :
-włączenie podgrzewania przedniej szyby opóźnia sporo nagrzewanie i przy tym jeżeli nie włączymy ogrzewania szyby to czas w jakim zostaje odmrożona powietrzem jest podobny albo nawet szybszy a przy okazji mamy ciepło w aucie.
-koniecznie włączyć obieg zamknięty
-wyłączenie świateł niewiele daje
-nie opłaca się włączać podgrzewania foteli (efekt podobny jak przy przedniej szybkie).
-koniecznie włączyć mocniejszy nadmuch niż robi to automat (3-4 bieg).
-za nim oskrobie boczne szyby, przednia jest już mokra na tyle, że wystarczą wycieraczki a jeżeli jest śnieg to po odśnieżeniu dachu i reszty boczne też puszczają.
-jeżeli chcemy tylko ogrzać auto nadmuch na przód, wentylator 3-4, obieg zamknięty i ciepło zaczyna lecieć praktycznie natychmiast.

Takie są moje odczucia, z tego co pamiętam u mnie altek ma 150A.


Ostatnio edytowane przez kris86k ; 13-10-2013 o 18:56
kris86k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2013, 20:49   #202
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał michtat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do sterowania to wygląda że przewód ten co na zdjęciu ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) u mnie jest, ale w drugim złączu nie ma. Możliwe to? Jeśli tak, to mam dołożyć do drugiego złącza przewód, a do tego ze zdjęcia mam się wpiąć w ten przewód istniejący??
Tak jest to możliwe i co więcej tak powinno być- wg schematu elektrycznego przewód wychodzący z pin 5 na złączu C102 rozdziela się i biegnie zarówno do nagrzewnicy PTC, jak i panelu klimatyzacji (pin 8 na wtyczce tego panelu)- jest to pewnie masa. Zatem, jeżeli samochód nie ma PTC to i tak przewód prowadzi do panelu klimy.

Moim zdaniem najlepiej wpiąć się przy GEMie- wtedy przewody do wtyczki PTC można pociągnąć razem. Z drugiej strony przewód do PTC może jest gdzieś podklejony w wiązce, ale i tak chyba łatwiej będzie go dołożyć niż znaleźć (a na pewno szybciej) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2013, 08:41   #203
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał michtat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy mój GEM 7M5T 14A073 BB obsłuży PTC? Pisałeś Tedi_k gdześ w tym temacie, że literka B nie obsługuje, ale te co mają już np grzaną szybę obsłużą. U mnie jest B, ale np grzaną szybę przednią mam.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - tu jest napisane że każdy GEM poFL
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2013, 08:51   #204
michtat
ford::advanced
 
Avatar michtat
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-09-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: czerwiec 2007
Postów: 240
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

No i niestety jestem w czarnej d...ie. Dotarłem do fordowskiego opisu gemów i niestety wg niego mój gem nie ma obsługi dodatkowej nagrzewnicy. Co prawda znalazłem gem 7M5T 14A073 DC w dobrej cenie, ale nie wiem czy sam dam radę to przełożyć i czy warto się bawić
__________________
michtat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2013, 09:32   #205
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał michtat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale nie wiem czy sam dam radę to przełożyć
oczywiście, że da!
Czemu miałoby się nie dać? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i oczywiście potrzebny będzie elmconfig - masz ELMa?
A jaki masz teraz GEM?
Cytat:
Napisał michtat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i czy warto się bawić
bardzo dziwne pytanie - a czy warto w ogóle modzić auto?????? LOL
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2013, 09:39   #206
michtat
ford::advanced
 
Avatar michtat
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-09-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: czerwiec 2007
Postów: 240
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

teraz mam 7M5T 14A073 BB
Ten co znalazłem jest 7M5T 14A073 DC, więc chyba P&P. Elma mam. A powiedz mi czy gdyby gem mój faktycznie nie obsługiwał, to dałoby się włączyć tą funkcję elmem, czy odrzuci? Bo może to jest sposób na sprawdzenie czy fizycznie mój gem obsłuży??

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bardzo dziwne pytanie - a czy warto w ogóle modzić auto?????? LOL
faktycznie patrząc na Twoje mody to moje pytanie było nie na miejscu... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Ostatnio edytowane przez michtat ; 16-10-2013 o 09:46
michtat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2013, 10:04   #207
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał michtat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i niestety jestem w czarnej d...ie. Dotarłem do fordowskiego opisu gemów i niestety wg niego mój gem nie ma obsługi dodatkowej nagrzewnicy.
popatrzyłem na tą listę ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) i wg mnie to Twój gem nie obsługuje tylko:
"Дополнительный топливный отопитель"
oraz
"Дополнительный топливный отопитель, с функцией отопления при неработающем двигателе"
więc PODTRZYMUJĘ TO CO NAPISAŁEM WCZEŚNIEJ, że każdy GEM poFL obsługuje PTC, a Tobie nie chciało wrzucić do translate.google.com powyższych dwóch linijek tekstu
Cytat:
Napisał michtat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A powiedz mi czy gdyby gem mój faktycznie nie obsługiwał, to dałoby się włączyć tą funkcję elmem, czy odrzuci?
przyjmie niezależnie czy obsluguje czy też nie
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2013, 10:08   #208
michtat
ford::advanced
 
Avatar michtat
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-09-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: czerwiec 2007
Postów: 240
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Wrzucałem, tłumaczyłem i tak jak pisałem wcześniej wg tego wygląda że obsługuje, ale dziś sprawdzane miałem to w fordzie i na podstawie książeczki z opisem funkcji każdego gema wychodzi że mój nie obsługuje, więc stąd moje wątpliwości.
Chyba nie pozostaje mi nic innego jak tylko kupić graty i się przekonać samemu
__________________
michtat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2013, 10:25   #209
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

niezależnie od gemu, to grzałkę i tak musisz kupić i zainstalować, a potem to odpowiednio aktywuj elmconfigiem i poprostu zewrzyj kabel sterujący to zobaczysz czy działa
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2013, 10:51   #210
michtat
ford::advanced
 
Avatar michtat
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-09-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: czerwiec 2007
Postów: 240
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Dobra jeszcze jedno debilne pytanie.
Zewrzeć wiązkę sterującą która idzie od GEMa czy tą co idzie do grzałki, bo nie wiem czy prąd na przewodach zasilających jest zawsze i GEM to włącza lub rozłącza, czy prąd dochodzi wtedy gdy GEM da sygnał?

Czy ten opis jest ok? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Bo jeśli tak, to brakuje mi jeszcze przewodu z C103 pin 14 do C378 pin 5:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________

Ostatnio edytowane przez michtat ; 16-10-2013 o 11:37
michtat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.