Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-08-2014, 08:52   #201
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: Gdzie zamontować butlę na LPG ?

bez przeróbki zasieg ok 230 - 260 km zaleznie od spalania, wchodzi malutka butla.

__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2014, 10:11   #202
arton
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-09-2012
Model: Mazda
Silnik: Benzyna + LPG
Rocznik: 1998
Postów: 26
Domyślnie Odp: Gdzie zamontować butlę na LPG ?

W takim razie rozsądnym pomysłem jest jednak przeróbka układu wydechowego, ponieważ ja pokonuje na codzień 110km do pracy a tankowanie co dwa dni byłoby mocno uciążliwie tak jak postoje co około 2 godziny w czasie podróży (chociaż tak zalecają profesjonalne czasopisma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. hihi) Dlatego aby nie zepsuć fabrycznych parametrów układu wydechowego należy do tematu podejść poważnie. Dlatego zachęcam do zamieszczenia fotorelacji z tego typu przeprowadzonych prac oraz jakie zostały użyte podzespoły.
PS: proszę o podawanie pojemności butli lpg wraz z jej wymiarami w mm .
I dokładne parametry podzespołów użytych do budowy instalacji oraz takich rzeczy jak miejsce zamontowanie reduktora (ponieważ kilka razy spotkałem się z opiniami że tam jest daleko przewody za długie itp.) wszystkie takie niuanse należy wyłuskać aby cieszyć się jak najlepszym wykorzystaniem podzespołów . Spotkałem się także z informacją o sposobie montażu butli gdzie miało to znaczenie podczas przyśpieszania z małą ilością gazu co doprowadzało do przejścia na benzynę ponieważ gaz uciekł w inne miejsce, miejsce zamontowania listwy wtryskiwaczy gazowych itp.
Przepraszam za mój lakoniczny język ale nie jestem fachowcem z dziedziny montażu "podtlenku" LPG Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. hihihi
arton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2014, 12:24   #203
Rax2013
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 24-04-2013
Model: S-MAX
Silnik: 2.5 T + LPG KME
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Gdzie zamontować butlę na LPG ?

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bez przeróbki zasieg ok 230 - 260 km zaleznie od spalania, wchodzi malutka butla.
A można podać dokładne wymiary tej butli którą można zainstalować bez potrzeby przeróbki wydechu. Jakiej firmy jest to butla tzn gdzie ewentualnie mogę ją kupić?
Sama przeróbka wydechu polega na wymianie tłumików końcowych na mniejsze a tym samym mniej sprawniejsze tzn z uwagi na rodzaj materiału użytego do ich produkcji wg speca w mojej miejscowości maksymalnie wytrzymają 3-4 lata i do wymiany. Dodatkowo przeróbka będzie polegać na szerszym poprowadzeniu końcowych tłumików polegająca na wydłużeniu rur od rozgałęzienia.
Jak pojechałem do dwóch fachowców pokazałem im zdjęcia z forum o co mi chodzi i jeden nie podjął się tematu ale to jest samozwaniec a nie mechanik chociaż warsztat ma duży a jak byłem u drugiego który robi tłumiki od 30 lat opowiedział spokojnie co i jak zrobić i całą przeróbkę z wymianami uszczelek i innych dupereli wycenił na ok 700 zł przy założeniu że tłumiki końcowe będą polskiej produkcji (160 zł szt - nie pamiętam nazwy) jeżeli będzie tłumik jakieść firmy zagranicznej (tzw lider w tej branży również nie pamiętam nazwy) wtedy jeden tłumik 280-300 zł więc inwestycja wzrasta do 1000 zł.

Bump: Wczoraj byłem u jednego z przedstawicieli firmy STAG. Jestem mile zaskoczony bo instalator jasno i wyraźnie opowiedział o całej instalacji i co najważniejsze uprzedził mnie o ewentualnych problemach jakie mogą wystąpić czyli słynnym ciśnieniu paliwa i jego powrotu co może wiązać się z unieruchomieniem auta na benzynie. Podobało mi się to że opowiedział to jako jedyny a byłem na razie w trzech firmach gdzie wychodzili raczej z założenia zrobimy a martwić się będziemy później. W STAG zaproponowano mi instalacje w oparciu o STAG-300 ISA2 i emulator który ogarnie problem z paliwem z paliwem FPE-V. Na stronie firmy w instrukcjach obsługi tych emulatorów widać w jakich silnikach powinien być stosowany i są to głównie Volvo. Całość instalacji wraz z pojedynczymi wtryskami hana wg firmy w której byłem ok 3900 zł. Dodatkowo umówiliśmy się na telefon w sprawie sprawności tych emulatorów tzn ja miałem zadzwonić na infolinię techniczną STAGA w tej sprawie co już zrobiłem a instalator maił sie dowiedzieć o ilośći montowanych takich instalacji w tych silnikach i ewentualnych problemach. W przypadku dużych problemów odstępuje od tej instalacji. Na infolinii powiedzieli że montują takie instalacje w 2.5 T i nie ma problemów ale zaproponował aby instalacja była na sterowniku STAG-300 premium gdyż w przeciwieństwie do wcześniej wymienionego ten na bieżąco analizuje mapę i się dostosowuje a tamten robi to raz i tak trzyma bez względu na zmianę otoczenia tj temperatury, stylu jazdy itp. Teraz czekam na telefon od instalatora i chyba się zdecyduje.
W związku z tym mam pytanie czy jest w tym aucie hydrauliczna regulacja zaworów?
Czy przewody od świec muszę wymienić i na jakie? Co ile będę musiał je wymieniać?

Jak dostanę cynk od instalatora to się podzielę newsem.
Rax2013 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2014, 14:52   #204
vicia
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-01-2013
Skąd: wawa
Model: Panda
Silnik: 1.4 pow. 200hp na LPG
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Gdzie zamontować butlę na LPG ?

Cytat:
Napisał Rax2013 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sama przeróbka wydechu polega na wymianie tłumików końcowych na mniejsze a tym samym mniej sprawniejsze tzn z uwagi na rodzaj materiału użytego do ich produkcji wg speca w mojej miejscowości maksymalnie wytrzymają 3-4 lata i do wymiany
Dlatego powinno się zrobić z nierdzewki i mieć kłopot z głowy, koszt 1200zł przyjemny dźwięk, jakość wykonania i dodatkowo hamownia pokazała że mamy wtedy deklarowaną moc fabryczną.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Rax2013 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
emulator który ogarnie problem z paliwem z paliwem FPE-V
W tym aucie nie jest potrzebny żaden emulator ciśnienia paliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
vicia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2014, 19:31   #205
arton
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-09-2012
Model: Mazda
Silnik: Benzyna + LPG
Rocznik: 1998
Postów: 26
Domyślnie Odp: Gdzie zamontować butlę na LPG ?

Vicia jaka butle tam zmiesciles? Tzn ile poniesci litrow itp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
arton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2014, 20:17   #206
vicia
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-01-2013
Skąd: wawa
Model: Panda
Silnik: 1.4 pow. 200hp na LPG
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Gdzie zamontować butlę na LPG ?

630/200 48l wchodzi 42 lpg odległość pomiędzy tłumikami 70 cm
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez vicia ; 23-08-2014 o 20:23
vicia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2014, 22:37   #207
Rax2013
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 24-04-2013
Model: S-MAX
Silnik: 2.5 T + LPG KME
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Gdzie zamontować butlę na LPG ?

Fajne foty z tymi tłumikami. Ja się nie pisze na takie bo to są przelotowe i za głośne dla mnie. Ten "przyjemny dźwięk" zabił by mnie a na pewno dzieciaki w z tyłu i nie wspomnę o ewentualnych pasażerach w trzecim rzędzie podczas wyjazdu na wakacje na południe europy. Jechałem kiedyś z przerobionym w ten sposób tłumikiem w sportowym aucie i po 6 godzinach jazdy żona chciała wracać pociągiem. Po prosty zbyt głośne. To jest fajne polatać po mieście itd a nie do rodzinnego auta gdzie jadą małe dzieci.
Chociaż powtarzam dzięki za zdjęcia bo fajnie pokazują jak to ma na prawdę wyglądać.
Rax2013 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2014, 22:55   #208
vicia
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-01-2013
Skąd: wawa
Model: Panda
Silnik: 1.4 pow. 200hp na LPG
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Gdzie zamontować butlę na LPG ?

Nie jest tok głośno wręcz przeciwnie jest tu na forum dwóch użytkowników którzy mają taki wydech oraz liczną rodzinę (wersje z trzecim rzędem )i od 1.5 roku jakoś nie narzekają.
Po prostu trzeba wiedzieć jak taki wydech zrobić. Ostatnie wydechy nie są przelotowe.

Ostatnio edytowane przez vicia ; 23-08-2014 o 22:59
vicia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2014, 23:23   #209
Rax2013
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 24-04-2013
Model: S-MAX
Silnik: 2.5 T + LPG KME
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Gdzie zamontować butlę na LPG ?

W takim razie może coś więcej w temacie. Jak zrobić takie wydechy? Rozumiem że stal kwasowa. Rozumiem że muszę znaleźć warsztat co robi takie tłumiki ale co mam powiedzieć aby takie zdobyć?
Jakieś parametry, może wskazówki. Jestem mocno zainteresowany.
Rax2013 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2014, 00:23   #210
arton
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-09-2012
Model: Mazda
Silnik: Benzyna + LPG
Rocznik: 1998
Postów: 26
Domyślnie Odp: Gdzie zamontować butlę na LPG ?

Vicia wydaje mi sie ze mozna bylo zamontowac tam jeszcze szersza butle no i wyzsza 220 dlaczego sie nie zdecydowales na wieksza? Jaka masz instalacje lpg ile placiles za przerobki montaz ile ci pali lpg? Gdzie masz ukryty przelacznik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
arton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.