Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-12-2016, 14:16   #2001
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Yyymmm! Wrong! Mam Dab+ i mam TMC.

cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2016, 14:32   #2002
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Yyymmm! Wrong! Mam Dab+ i mam TMC.
"... z listy wynika ..." - prawdopodobnie Twój model HW to ten opisany DAB (nie DAB+)? Który? Pamiętam że dyskusja w czerwcu właśnie utknęła w tym miejscu - czy opis na liście DAB oznacza też DAB+
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2016, 14:34   #2003
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

A, to może mam tylko DAB? Czym to się różni?
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2016, 14:39   #2004
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Generalnie powtarzają się dwie opcje:

ICE-2. podw./5.kan./Tmc/
ICE-audio sred.wers.(1C)z lacz.+DAB

Ten ostatni nie pojawia się z Tmc. Dlatego własnie zwróciłem uwagę, że szukając modułu opisanego jako DAB+ jest ryzyko że nie będzie miał TMC. Z tego co piszesz jest TMC z DAB+ - więc prawdopodobnie ta lista albo nie jest kompletna albo mylący może być szczegół Dab vs DAB+

Bump: DAB to pierwszy standard przed DAB+. Radia DAB nie sa kompatibilne z sygnałem DAB+ (chociaż część z odbiorników można programowo przystosować, po 2007 roku) - kwestia innego codeca sygnału . Polska od razu poszła w DAB+ natomiast na zachodzie przez długi okres czasu stosowany był jedynie DAB. DAB+ w zasadzie stosowany jest dopiero od 2012-2014 roku. Wcześniejsze radia są z reguły DAB (część z nich można programowo przystosować do DAB+). W UK np. nadawany jest mix sygnałów DAB i DAB+ i w zasadzie nie będzie róznicy dla zwykłego użytkownika radia w tej czy innej opcji. W Polsce natomiast nadawany jest jedynie DAB+. Odbiornik DAB pozostanie "głuchy". Zestawienie @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] może sugerować taką właśnie różnicę - istnienie wersji DAB (ze softwarowym upgrade do DAB+) i wersji przystosowanej od razu do DAB+ (DAB+ bez problemu odbiera DAB)

Ja mam DS7T-19C107-FM - co z opisu @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] sugeruje że opcji TMC nie przewidziano

Przypuszczam, że tym masz którąś z opcji opisanych jako ICE-2. podw./5.kan./Tmc/DAB -

Albo lista SRS nie jest kompletna ...

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 31-12-2016 o 14:49
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2016, 14:49   #2005
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,991
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
więc prawdopodobnie ta lista albo nie jest kompletna albo mylący może być szczegół Dab vs DAB+
lista jest kompletna w dniu jej tworzenia , jedyną wadą jej jest w jaki sposób ford opisuje poszczególne pozycje.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2016, 14:53   #2006
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Cytat:
lista jest kompletna w dniu jej tworzenia , jedyną wadą jej jest w jaki sposób ford opisuje poszczególne pozycje.
Też skłaniam się ku tej drugiej opcji - w końcu jest to polskie tłumaczenie - gdzie ktoś mógł nie przywiązywać uwagi do '+'.

Zresztą jak @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wspominał -działanie systemy w Polsce jest dalekie od takiego na którym można polegać
Ostrzeżenia lepiej ciągnąć z Googla - i tutaj się pojawia Sync 3
Czyli jeśli ktoś miałby wymieniać radio na inne z powodu TMC to niech lepiej od razu idzie w Sync 3 - po kosztach to ewentualnie można próbować wlutować dodatkowy tuner

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 31-12-2016 o 14:56
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2016, 18:47   #2007
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,052
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z listy wynika, że TMC nie mają radia wyposażone w DAB+ ...
Niezbyt dokładnie kolega patrzy... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
DS7T-19C107-XD/XF/XG , DS7T-19C107-GP, DS7T-19C107-SF, DS7T-19C107-PM/PL itp...
TMC dostępny jest w każdym wariancie: zwykłe radio, radio z DAB+, radio z DAB+ i aktywną redukcją szumów itp.

BTW - obecnie Ford nie stosuje w ogóle DAB tylko DAB+.
Do tego trzeba dodać, że wymiana na Sync3 ma sens jeśli równolegle wymieni się tuner radiowy - najlepiej na taki z DAB+, TMC i aktywną redukcją szumów. Tylko wtedy jest problem, że trzeba te 3 dodatkowe mikrofony sensownie umieścić w podsufitce...
Więc może lepiej poprzestać na DAB+ i TMC... Na przykład DS7T-19C107-PM/PL
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 31-12-2016 o 18:52
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2016, 21:20   #2008
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niezbyt dokładnie kolega patrzy... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A kolega jak zwykle nie czyta uważnie - albo czyta to co chce przeczytać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak jak pisałem TMC nie ma w żadnej wersji opisanej jako:
ICE-audio sred.wers.(1C)z lacz.+DAB

Może natomiast być w ICE-2. podw./5.kan./Tmc/Dab
Dlatego osoba rozglądająca się za sprzętem z TMC, powinna w pierwszej kolejnośc oodrzucić ten opisany n aliście @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jako +DAB - te na pewno nie mają TMC

Wątpie czy ktoś na froum rozumie dlaczego Ford mnożył konfigurację i raz pisał Dab a raz +DAB i czy są jakieś różnice z punktu widzenia oprogramowania (jak wspominałem wybrane odbiorniki DAB umożliwiały upgrade software do DAB+). Pamiętaj że DAB+ tak naprawdę był rozpowszechniany w okresie kiedy MK5 wchodziła na rynki w Stanach a dwa lata póżniej w Europie. Oznacza to, że w momencie rozpoczęcia projektowania (2008-2009 rok) zakładanie standardu DAB+ mijało się z celem i w tym okresie powstawało wiele odbiorników w standardzie DAB z możliwością uprade do DAB+.

Sync2 czy Sync 3 nie zmieni sytuacji, że powiadomienia TMC np. w Polsce są spóźnione. Jeśli ktoś (jak np. ja) używał równocześnie Google maps i np. Here Maps to sam dobrze wie, że obserwowane 10-15min opoźnienia w infromacji o korkach powoduje, że produkt Here Maps znika rynku bo każdy korzysta z Google maps. I dlatego TMC tak jak działa nie ma sensu -więcej korzyści przynoszą mapy Google w Sync 3. A system redukcji szumów i dodatkowe mikrofony - pewnie czytałeś inne wątki - to raczej opcja którą należy brać fabryczną - jeszcze nie słyszałem aby ktoś dodał to do jakiegoś auta i miało to ręce i nogi.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2017, 01:15   #2009
BrudnyHenryk
ford::advanced
 
Avatar BrudnyHenryk
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-09-2014
Skąd: Warszawa Wilanów
Model: FORD FOCUS MKIII TREND SPORT KOMBI
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM -> 182KM
Rocznik: 2012
Postów: 318
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli ktoś akurat był szczęśliwcem, na którym Ford nie przyoszczędził, to miał aktywne TMC choć navi była nie aktywna. Wtedy po aktywacji navi ostrzeżenia o utrudnieniach w ruchu same się pokazywały (bez dodatkowych aktywacji).
Nie do końca. Jeżeli ktoś jest tym szczęśliwcem i ma TMC to trzeba jeszcze aktywować menu TMC w SYNC2. Dopiero wtedy informacje o korkach są widoczne.
Nie znam żadnego Mondeo mk5 z tą funkcją. Znam natomiast dwa Focus MK3 z TMC działającym po aktywacji nawigacji.
__________________
Modyfikacje w moim aucie: Moc 182 KM + Radio sync2 + Nawigacja + Kamera wsteczna
<tu wszystko o moim aucie>
§23
BrudnyHenryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2017, 09:28   #2010
Focuss-F1
ford::average
 
Avatar Focuss-F1
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 25-01-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 1.5EB 203KM Titanium
Silnik: 1,5
Rocznik: 2016
Postów: 171
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

a gdzie moge sprawdzic czy mam to TCM?
Focuss-F1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blis , cta , mondeo mk5 , montaż , programowanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.