Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-12-2011, 07:54   #191
gloomy
ford::average
 
Avatar gloomy
 
Zarejestrowany: 18-11-2009
Skąd: SBE
Model: MK4 Mondeo
Silnik: 2.0 tdci + botox 173KM/409Nm
Rocznik: 2009
Postów: 186
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

wystarczy poszukać serwisu z ids'em do forda, a następnie odznaczyć ptaszkiem światła skandynawskie. Zastanawiałem się nad tym przy aktywacji tempomatu ale jednak z wygody zrezygnowałem.

gloomy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2011, 08:47   #192
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

...nie wiem, czy to jest takie proste, jak piszesz. Ja podsłuchałem, że musieli czekać na przysłanie jakiś kodów.
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2011, 09:07   #193
smoki3
ford::average
 
Avatar smoki3
 
Zarejestrowany: 29-08-2010
Skąd: Nie tak blisko Warszawy, nie tak daleko.
Model: [Mk4] Ford Mondeo 1,8 TDCi Silver X Kombi
Silnik: 1,8 125KM M6
Rocznik: 2010
Postów: 82
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał dunkin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie wyłączał ktoś z was światła skandynawskie w Warszawie?
W urysncarze był brak chęci, więc szukam kogoś kto już przetarł ścieżkę i podrzuci adres.
Chcę wyłączyć bo dzienne już czekają na montażGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam!
W [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], nawet sprwanie poszło.

Cytat:
Napisał dunkin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jakiś inny trop?
Teraz w bemo-motors nie ma takiej możliwości...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bemo......na Al.Krakowskiej unikam jak ognia.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez smoki3 ; 06-12-2011 o 09:11 Powód: dodanie
smoki3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2011, 11:36   #194
gloomy
ford::average
 
Avatar gloomy
 
Zarejestrowany: 18-11-2009
Skąd: SBE
Model: MK4 Mondeo
Silnik: 2.0 tdci + botox 173KM/409Nm
Rocznik: 2009
Postów: 186
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał Alecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...nie wiem, czy to jest takie proste, jak piszesz. Ja podsłuchałem, że musieli czekać na przysłanie jakiś kodów.
pewności nie mam ale wydaje mi się, że zależy to od serwisu ... np. w ASO nie poradzili sobie z tempomatem, brakowało im jakiegoś oprogramowania czy jakoś tak tłumaczyli, podjechałem więc do niezależnego serwisu i po 15 minutach tempomat działał. Jednak jak jest ze światłami, niestety nie zagwarantuje.
gloomy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2011, 11:59   #195
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

Ze światłami to jest bardzo proste , jest opcja "zaptaszkuj" i "odptaszkuj " Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kiedyś zmieniali mi oprogramowanie i mi wyłączyli przez przypadek , przy kolejnej wizycie to było 5 minut roboty
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2011, 12:27   #196
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

Zarówno automatyczne światła mijania jak i tempomat to opcje na stronie centralnej konfiguracji pojazdu. Ściągamy aktualną konfigurację z auta, zmieniamy co potrzeba, zapisujemy do auta i już. Operacja może wymagać podłączenia prostownika. Po wszystkim trzeba jeszcze pobawić się m.in. ustawieniami radia bo AFAIR kasują się (tony, fader, etc...). Nie potrzeba do tego żadnych kodów... problem może pojawić się kiedy ktoś próbuje wykonać konfigurację starszą wersją IDSa niż ostatnia, którą podpinano się do auta.
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela

Ostatnio edytowane przez keisim ; 06-12-2011 o 12:29
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2011, 23:09   #197
dunkin
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2009
Skąd: Pruszków
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TD
Rocznik: 2016
Postów: 73
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

Dzięki za informację. W ASO Lipski powiedzieli że nie ma problemu - cena marne 215 złGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do Bemo na krakowskiej, to szwagier ich testował po 'obsłudze' w ursyncarze... Okazało się, że po przeglądzie miał stare filtry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. niestety wyszlo to chwilę później i było już za późno na interwencję.. Pierwszy i ostatni raz tam pojechał, ja na serwis też się nie wybieram. Natomiast opcje w kompie mogli by wyłączyć - niestety nie są kompetentniGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dunkin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2011, 04:59   #198
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

dunkin, teraz zauwazylem ze masz Mondzia z 2006 a watek (i moja odpowiedz) dotycza MK4. Nie wiem czy w MK3 jest dokladnie tak samo.
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2012, 17:30   #199
ocznik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-07-2007
Skąd: Wawa/Piaseczno
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 373
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

czy ktoś z Was zakładał światła do jazdy dziennej w warszawie lub okolicach? chodzi mi o jakiś warsztat do polecenia aby to dobrze zrobili. Chciałbym, aby działały z z czujnikiem zmierzchu, tj. włączały się zawsze z silnikiem i wyłączały się w momencie zadziałania czujnika i włączenia świateł mijania przy włączniku świateł cały czas w pozycji Auto..
ocznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2012, 21:54   #200
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

To jest akurat banalne do zrobienia. Zasilanie dziennych trzeba wziąć ze skrzynki bezpieczników w komorze silnika "po stacyjce" a wyłączanie sterowane napięciem z np. pozycyjnych. Większość dziennych ma wbudowane wyłączanie po podaniu napięcia na trzeci (często żółty) przewód, jeśli nie to trzeba dołożyć przekaźnik za kilka zł.
Jeśli masz pojęcie o majsterkowaniu możesz złożyć sobie sam.
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drl , lampy do jazdy dziennej , led



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.