Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-05-2010, 10:00   #191
oset2
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-11-2007
Skąd: Jaworzno
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDCI kombi
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Troszeczkę pogrzebałem po internecieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i wychodzi, że do Mondeo są dedykowane sprzęgła alternatora i nie ma potrzeby stosować sprzęgła z cytryny. W katalogu INA [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
znalazłem takie sprzęgło dla Mondeo o numerze INA 535 0074 10 i wymiarach 17 / 59,00 x 38,45,
natomiast sprzęgło do Citroena INA 535 0039 10 ma wymiary 17 / 54,65 x 36,75.
Dla porównania dodaje jeszcze zdjęcia
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Ford Mondeo INA 535 0074 10.jpg (8.3 KB, 274 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Citroen INA 535 0039 10.jpg (8.4 KB, 249 wyświetleń)

oset2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2010, 13:50   #192
jarkmerk
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 10-05-2009
Skąd: RADOMSKO
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 176
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

witaj a czy założyłeś tą rolkę na alternator i jak się sprawdzi podpowiesz nam,czekamy na twoją opinię pozdrawiam jarkmerk





FORD MONDEO 2.0 TDCI 130 KM
jarkmerk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2010, 08:54   #193
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Korzystając z okazji, chciałem zapytać, czy padające koło pasowe, lub napinacz mogą powodować lekkie drganie obrotów podczas ruszania?? Po prostu jeżeli nie dam dużo gazu to podczas puszczania sprzęgła obroty spadają na chwile poniżej 700rpm, czasem zapiszczy pasek żeby było śmieszniej i wracają na 1200rpm. Sprzęgło, dwumasa, wysprzęglik i reszta duperelów wymieniona pół roku temu na orginałach.
Najlepiej jest to widoczne podczas manewrowania na parkingu samym sprzęgłem.
Sprawdzanie na wieluuuuuuuuuuu TDCI i nigdzie ten problem nie występuje, owszem samym sprzęgłem przez Alpy nie przejadę ale u innych można swobodnie manewrować. U mnie lekkie puszczenie bez dodania gazu powoduje te skoki.
__________________
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2010, 09:27   #194
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Korzystając z okazji, chciałem zapytać, czy padające koło pasowe, lub napinacz mogą powodować lekkie drganie obrotów podczas ruszania?? Po prostu jeżeli nie dam dużo gazu to podczas puszczania sprzęgła obroty spadają na chwile poniżej 700rpm, czasem zapiszczy pasek żeby było śmieszniej i wracają na 1200rpm. Sprzęgło, dwumasa, wysprzęglik i reszta duperelów wymieniona pół roku temu na orginałach.
Najlepiej jest to widoczne podczas manewrowania na parkingu samym sprzęgłem.
Sprawdzanie na wieluuuuuuuuuuu TDCI i nigdzie ten problem nie występuje, owszem samym sprzęgłem przez Alpy nie przejadę ale u innych można swobodnie manewrować. U mnie lekkie puszczenie bez dodania gazu powoduje te skoki.
__________________
tak Michale padające koło pasowe może wywoływać takie efekty...podobnie jak padnięty regulator napięcia, ale za nim kupisz nowe koło pasowe to poszukaj idealnego bo ja niby mam oryginał a tak dzwoni że słychać mnie z kilometra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2010, 11:53   #195
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Hmmm....czyli najlepiej zacząć od sprawdzenia regulatora napięcia?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2010, 13:45   #196
czaker
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-03-2010
Model: Mondeo MK3 ST TDCI
Silnik: 2.2 TDCI 155ps
Rocznik: 2006
Postów: 21
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Witam, pytanie do tych co zmieniali sprzeglo na alternatorze. Mam takie sprzeglo w domu:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

bedzie pasowalo?
czaker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2010, 16:05   #197
ful
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2009
Skąd: lubelskie LPA
Model: Mondeo mk3 kombi
Silnik: TDCi 130 kM
Rocznik: 06.2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Cytat:
Napisał czaker Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, pytanie do tych co zmieniali sprzeglo na alternatorze. Mam takie sprzeglo w domu:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

bedzie pasowalo?
czy będzie pasowało , okaże się dopiero po założeniu.Ja też myślałem ,że kółko ,które kupiłem jest dobre.... a życie pokazało co innego.
__________________
Pozdrawiam Artur
Mk3 2002 Stardust Silver
ful jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2010, 16:21   #198
karolm1988
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-12-2009
Skąd: wawa
Model: ST220
Silnik: 3,0
Rocznik: 2002
Postów: 64
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

A jak sprawdzić czy napinacz tez jest do wymiany? Bo pasek i małą dwumase na pewno mam do wymiany i zastanawiam się jak sprawdzić czy napinacz też.
karolm1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2010, 16:26   #199
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Hmmm....czyli najlepiej zacząć od sprawdzenia regulatora napięcia?
dokładnie, aczkolwiek szybciej sprawdzisz koło pasowe, bo jest odsłonięte Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2010, 19:24   #200
niku 27
ford::beginner
 
Avatar niku 27
 
Imię: krzysiek
Zarejestrowany: 14-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: mondeo kombi
Silnik: 2l tdci 115hp
Rocznik: 2006
Postów: 35
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Snajper_881 to mogą także być diody alternatora które zatykają się na chwile ( powoli kończą żywot) i powodują spadek napięcia ( albo odbiornik elektryczny powodujący chwilowe zwarcie), skutkiem tego sterownik silnika zwiększa obroty gdyż on odpowiada za zasilanie i ładowanie. W przypadku diod usterka trudna do wykrycia ponieważ występuje sporadycznie aż do całkowitego ich uszkodzenia.
niku 27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.