Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-06-2010, 21:50   #11
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Gwarancja na karoserię??

Szszerze moja rada - daj sobie spokój z przeglądami powłoki. Dla mnie to JEDNA WIELKA ŚCIEMA I KPINA!!! Kłócę się z fordem o rdzewiejącą blachę za nadkolami i twierdzą...że to uszkodzenia mechaniczne - ciekawe jak, skoro mam nadkole. Nie dają się przekonać, że to poprostu złe zabezpieczenie antykorozyjne lub wada materiału, ale to raczej ciężko udowodnić, a w sumie to oni powinno, że nie jest.
Ta cała gwaranacja na powłokę to lipa! W krakowie gość powiedział mi, że... mieli parę aut na tej gwarnacji do naprawy...parę????!!! Przecież focusa II robią od 2004 roku... no comments...

__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2010, 14:45   #12
Sender
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 01-09-2009
Skąd: Koluszki
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 121
Domyślnie Odp: Gwarancja na karoserię??

ja mam rdze na drzwiach przednich prawych i na nadkolu (tył obie strony). na szczeście są na wewnętrznej części i nie widać jej patrząc na auto. ale jak bedę miał troche czasu czeka mnie "małe" skrobanko rdzy . Auto mam 100% bezwypadkowe. Z tego wynika że Ford ma kiepską blachę ! Mam pytanie czy Fokusy maja tzw. "ocynk" ?
Sender jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2010, 20:30   #13
gervis
ford::amateur
 
Avatar gervis
 
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Gwarancja na karoserię??

Cytat:
Napisał Elber Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanie jak długa jest gwarancja na karoserię? ponieważ znalazłem slad korozji na tylnym nadkolu na styku ze zderzakiem.czy podlega to gwarancji?

Czy któs miał podobny problem?

prosze o informację.
Gwarancja wynosi 12 lat ale musisz miec wpisy w KS tzn co rocznie, a jesli masz jakie kolwiek slady korozji mozesz jechac do serwisu i sie dowiedziec czy Ci ja uznaja choc to droga przez meke
gervis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2010, 20:47   #14
kemizo67
ford::average
 
Avatar kemizo67
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-01-2007
Skąd: łódzkie
Model: był Focus
Silnik: 1800 benz
Rocznik: 2003
Postów: 134
Domyślnie Odp: Gwarancja na karoserię??

jeżdżę co roku do ASO, miałem już 2 naprawy gwarancyjne i zawsze bezproblemowo
kemizo67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2010, 22:18   #15
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Gwarancja na karoserię??

Jak Ci coś naprawię, to będę w szoku. To jedno wielkie oszustwo! Mi odmówili naprawy błotników, chociaż rdza jest za nadkolami i nie rozumiem jakim cudem mogą to być uszkodzenia mechanicze.
Jeżeli chodzi o tę kartkę, to mają ją w ASO w archiwum.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2010, 16:26   #16
jarek1904
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 25-09-2008
Skąd: Włocławek
Model: Focus II FL Gold
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: Gwarancja na karoserię??

Ford (tak jak powiedziano mi w serwisie) nie daje ocynku na elementy wymienne: klapa silnika, drzwi, klapa bagażnika. A wydało się to przypadkiem. Zauważyłem kropkę rdzy na klapie silnika. Pojechałem do serwisu i ...... nic. To uszkodzenie mechaniczne i nie podlega gwarancji. Zapytałem wtedy dlaczego jeżeli jest to odprysk po udarze mechanicznym nie ma pod spodem podkładu nie mówiąc już o ocynku. Wtedy usłyszałem, że ocynku nie ma bo jest to część wymnienna, a podkład odleciał razem z lakierem. Uzyłem zaprawki i nie widać, ale co będzie za 5 lat zobaczymy. Ja osobiście uważam, że ta gwarancja to wielka ściema, aby robic przeglądy blacharskie. I jesycye jedno. Podczas przegldu odnotowywana jest kazda rysa i w przyszlo
jarek1904 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2010, 16:26   #17
jarek1904
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 25-09-2008
Skąd: Włocławek
Model: Focus II FL Gold
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: Gwarancja na karoserię??

w przyszlosci elementy te nie podlegaja gwarancji.
jarek1904 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2010, 22:06   #18
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Gwarancja na karoserię??

Szczerze, za tę gwarancję to Ford powinien beknąć, bo ludzie płacą za przeglądy, a potem coś naprawić w ramach tej gwarancji, to trzeba mieć auto bez najmniejszej rysy, bo jak nie to zawsze coś wymyślą.
ŚCIEMA, ŚCIEMA I JESZCZE RAZ ŚCIEMA! Z tego co wiem, to tylko drzwi robią w ramach tej gwarancji i nic więcej. Reszta, to zawsze uszkodzenie mechaniczne lub zużycie eksploatacyjne...
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2011, 19:47   #19
alex2006
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Kęty
Model: Focus
Silnik: 1.6 125 KM
Rocznik: 2016 grudzień
Postów: 132
Domyślnie Odp: Gwarancja na karoserię??

Witam.I mnie dziś dopadła ta paskudna sprawa z rdzą.Co prawda jeszcze nie ma widocznych na zewnątrz rdzawych punktów ale na przeglądzie zaznaczono mi 3 elementy do malowania(dwoje drzwi i tylna klapa).Było już po 17.00 i pana z Centrum Likwidacji Szkód nie zastałem więc czeka mnie kolejna wycieczka do ASO w celu ofotografowania auta(oj nie cenią naszego czasu wcale).Napiszcie proszę jak z nimi gadać,żeby zrobili to w ramach gwarancji-pęcherze mam pod lakierem na dole drzwi i klapie.Czy jak już uznają gwarancją to na czas naprawy mogę się domagać auta zastępczego?I jeszcze jedno-ASO to Auto Boss Bielsko Biała-ma ktoś doświadczenia z ich lakiernią?Bo aż się boję jak oni to pomalują.
alex2006 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2011, 19:16   #20
lucy55_2005
ford::amateur
 
Imię: Ireneusz
Zarejestrowany: 10-07-2010
Skąd: Myszków
Model: Ford Focus II FL
Silnik: 1,8 TDCi (115 PS)
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Gwarancja na karoserię??

kemizo67
A gdzie robisz te przeglądy? Ja robię w FRANK-CARS Częstochowa i jest to jeden wielki skandal. Nie mam pretensji do serwisanta (jak to się teraz nazywa doradcy serwisowego), ale do całego bałaganu panującego w tym serwisie. Serwis mechaniczny i lakierniczny działają pod tą samą nazwą FRANK CARS, ale mechanika z blacharstwem nie ma nic wspólnego i nikt tego nie koordynuje. Mam już od ponad roku do naprawy lakierniczej elementy, serwis wykonujący przegląd powłoki lakierniczej (właśnie ten mechaniczny) wypisuje usterki, a lakierniczny ma to w d***e i nie reaguje na to. Radzę wszyskim omijajcie ten serwis szerokim łukiem (bardzo szerokim)
lucy55_2005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.