Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-06-2021, 17:03   #11
Piwko99
ford::beginner
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 07-06-2021
Model: Fiesta mk6
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Problem z fiesta 1.6 tdci

Cześć, cześć pojawił sie kolejny problem z moją fiesta. W poprzednim poście pisałem o duszeniu się i problemem z odpaleniem auta jest to ford fiesta 2007 rok silnik 1.6 tdci. Dzisiaj auto znowu straciło obroty, był sygnał dźwiękowy i czerwona lampka sie zapaliła ta między licznikami (jak kiedyś mi pisali pod postem ta lampka jest od immobilizera ale wątpię że to to?) Po 2 sekundach auto wróciło do normy i jechało normalnie, ale po przejechaniu 200 metrów zgasło i nie chciało odpalić jak stałem w miejscu w korku, jak korek ruszył i auto sie toczyło odpaliło znowu bo było z górki ale po dodaniu gazu zadusiło sie, wyskoczył komunikat na pomarańczowo ten z wykrzyknikiem w kołku i sygnał dźwiękowy i zgasło. Próbowałem odpalać bo niestety centrum miasta i trochę słabo jakby auto zgasło ale to nic nie dało, po dodaniu gazu gasło, a jak nie dodałem i jechał na luzie auto pracowało normalnie.. Stoczyłem sie koło domu, auto na parking i juz nie odpaliło. Po godzinie próbowałem znowu z kolegą, akumulator odpięty na parę minut, auto dwa razy nie odpaliło za trzecia próbą odpaliło i niby wszystko okej. Przejechaliśmy z 50 metrów i auto ten sam problem ten sam komunikat. Czytaliśmy trochę, auto stało 10 minut, znajomy poradził żeby spróbować na luzie fo trochę pogazowac żeby dpf przepalić i pomogło na chwilę, zrobiliśmy większy kawałek drogi i znów to samo. Auto stoi jak na razie, ani do mechanika ani nic, szukamy kogoś z komputerem albo jakiegoś wolnego mechanika vo by zajechał ale jak wiadomo o to ciężko bo nikt czasu nie ma. Jakieś pomysły co to może byc albo ktoś tak miał?

Piwko99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2021, 17:07   #12
vizmor
ford::average
 
Avatar vizmor
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 08-09-2014
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2005
Postów: 191
Domyślnie Odp: Problem z fiesta 1.6 tdci

Problem z licznikiem może być, jakieś zwarcie lub przetarty przewód ( licznik = też immobilizer)

Jeżeli nie wiesz co czynisz, rób to w sposób elegancki.
vizmor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2021, 18:20   #13
Piwko99
ford::beginner
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 07-06-2021
Model: Fiesta mk6
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: Sygnał dźwiękowy i czerwona lampka

Ale to te problemy wszystkie z duszeniem sie auta, gaśnieciem co jakiś czas może być od licznika /immobilizera?
Piwko99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2021, 18:24   #14
vizmor
ford::average
 
Avatar vizmor
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 08-09-2014
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2005
Postów: 191
Domyślnie Odp: Sygnał dźwiękowy i czerwona lampka

Duszenie się, to raczej nie mi focus MK2 1.6 TDCi się dusił okazało się że była malutka dziurka między turbina pod spodem fstef wymienił rurę za 270 zł i przeszło ale nie mówię że u Ciebie tak jest a jak szybko jedziesz budź czasem wolniej lekkiego gwizdania nie słychać ?

Jeżeli nie wiesz co czynisz, rób to w sposób elegancki.
vizmor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2021, 18:32   #15
Piwko99
ford::beginner
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 07-06-2021
Model: Fiesta mk6
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: Sygnał dźwiękowy i czerwona lampka

Nie, żadnego gwizdania nie słychać. Problem zaczął się pojawiać od duszenia sie auta podczas jazdy, było to czasami po 3-4 razy na plus minus 70km a były dni gdzie jeździłem po 100+ i nie dusiło sie ani razu. Teraz jak sie zadusi to od razu gaśnie i jest problem żeby odpalić znowu
Piwko99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2021, 18:33   #16
vizmor
ford::average
 
Avatar vizmor
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 08-09-2014
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2005
Postów: 191
Domyślnie Odp: Sygnał dźwiękowy i czerwona lampka

No okej A w jakim stanie jest EGR był kiedyś czyszczony czy sprawdzałeś ogólnie czy ta klapa w środku rusza się ten zawór cały może tam jest problem

Jeżeli nie wiesz co czynisz, rób to w sposób elegancki.
vizmor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2021, 18:44   #17
Piwko99
ford::beginner
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 07-06-2021
Model: Fiesta mk6
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: Sygnał dźwiękowy i czerwona lampka

Ogólnie auto kupione z dwa miesiące temu i te problemy teraz się pojawiły, a czy tam było coś robione lub sprawdzane to tego nie wiem. A forda i diesla mam pierwszy raz więc też jakby w tym ciemny jestem
Piwko99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2021, 18:56   #18
vizmor
ford::average
 
Avatar vizmor
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 08-09-2014
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2005
Postów: 191
Domyślnie Odp: Sygnał dźwiękowy i czerwona lampka

A czy gdy go kupowałeś był zimny czy ciepły ? Bo gdy ja kupowałem mk1 TDDi oraz MK2 TDCi prosiłem by silnik był zimny. I teraz pytanie brzmi czy to się dzieje już na zimnym silniku czy dopiero na ciepłym ?

Jeżeli nie wiesz co czynisz, rób to w sposób elegancki.
vizmor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2021, 19:03   #19
Piwko99
ford::beginner
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 07-06-2021
Model: Fiesta mk6
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: Sygnał dźwiękowy i czerwona lampka

Sprawdzaliśmy na zimnym i na ciepłym nic nie było, te problemy dopiero od jakoś 2 tygodni sie zaczęły pojawiać. Ogólnie na początku pierwszy raz pojawił się ten problem na zimnym silniku, jeździłem po mieście wcześniej i trochę go zamuliłem, auto stało dwa dni i po odpaleniu zadusił sie i zgasł od razu, tak z dwa razy, za trzecim razem jak go przydusiło dodałem gazu i po wyjechaniu na prostą zaczął tracić moc i sie dusić to dodałem mu więcej gazu i jeździł normalnie. I później zaczęło sie to pojawiać na rozgrzanym przy normalniej jeździe ale i tak samo nie raz na zimnym jak auto odpalam trochę sie dusi ale dodałem gazu i było okej. Teraz jak go odpalam na zimnym i chce dodać gazu to po prostu gaśnie
Piwko99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2021, 19:08   #20
vizmor
ford::average
 
Avatar vizmor
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 08-09-2014
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2005
Postów: 191
Domyślnie Odp: Sygnał dźwiękowy i czerwona lampka

Hmm, a czy filtr paliwa był wymieniany ? Może syf jakiś się dostał, może być jeszcze czujnik ciśnienia doładowania, a co nie którzy nawet sugeruja alternator lub regulator napięcia, bo mały problem z prądem i zaczynają się krzaki.
Posiadasz przewód obd 2 by sprawdzić czy są jakieś błędy? Sondy lambda, katalizator ( DPF jeżeli jest)

Jeżeli nie wiesz co czynisz, rób to w sposób elegancki.
vizmor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.