Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-03-2017, 20:50   #11
Kuba_Łódź
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 21-02-2017
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Jaka pompa wspomagania

Cytat:
Napisał Thomsit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Cie kolego,

widze ze nikt sie nie zainteresowal Twoim probleme wiec ja sie dorzuceGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a ze w tym temacie twkie od wrzensia zeszlego roku i krew mnie zalewa w zwiazku z slynna pompa wspomagania w mondkach.

Mam nadzieje ze rozwieazesz problem bo mnie tak irytuje jeczneie wspomagania ze jedynm sensownym rozwiazaniem a raczej maskowaniem jest puszczniae muzyki glosniej

Pozdrawiam i powodzenia
A więc tak:

Najpierw pompa zaczęła buczeć - więc wymieniłem płyn z pukaniem układu.

Po tym pompa zaczęła wręcz wyć i w zbiorniczku wir z bąbelkami. Wymiana zbiorniczka i ponowne zalanie nowym płynem pomogło na trochę ponad miesiąc - płyn zachowuje się spokojnie. Wiem o dodatkowym filterku na zbiorniczku - zdjęty. Niestety od kilku dni znowu słyszę pompę na 1 i 2 biegu przy jeździe prosto i przy mocnym manewrowaniu, np. parkowanie. Nie jest to wycie, ale buczenie. Przy czym wspomaganie działa bez zarzutu.

Jeśli chodzi o regenerację to dzwoniłem w dwa sprawdzone miejsca w moim mieście i niestety nie chcieli się podjąć regeneracji.

Dzięki za dobre słowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał Mariusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] masz skrina.
Wg tego numeru VIN- WF0DXXGBBD8A57966, masz mieć ewidentnie taką, jak na skrinie nr2.
Dzięki za potwierdzenie numeru pompy!
Natomiast bardziej chodziło mi o informację czy pompa zamiennik o takim samym numerze OE może z jakiś względów być niekompatybilna - wiem głupie pytanie, ale niestety w każdym sklepie jest adnotacja, że pasuje do Volvo, a nie ma żadnej informacji odnośnie Forda, a numer OE jak na załączonym obrazku.


Ostatnio edytowane przez Kuba_Łódź ; 01-03-2017 o 21:19
Kuba_Łódź jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2017, 21:19   #12
Thomsit
ford::average
 
Avatar Thomsit
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 16-07-2016
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo Sport Estate
Silnik: 2,0 TDCI 141KM 353Nm
Rocznik: 10/2009
Postów: 119
Domyślnie Odp: Jaka pompa wspomagania

Cytat:
Napisał Kuba_Łódź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A więc tak:

Najpierw pompa zaczęła buczeć - więc wymieniłem płyn z pukaniem układu.

Po tym pompa zaczęła wręcz wyć i w zbiorniczku wir z bąbelkami. Wymiana zbiorniczka i ponowne zalanie nowym płynem pomogło na trochę ponad miesiąc - płyn zachowuje się spokojnie. Wiem o dodatkowym filterku na zbiorniczku - zdjęty. Niestety od kilku dni znowu słyszę pompę na 1 i 2 biegu przy jeździe prosto i przy mocnym manewrowaniu, np. parkowanie. Nie jest to wycie, ale buczenie. Przy czym wspomaganie działa bez zarzutu.

Jeśli chodzi o regenerację to dzwoniłem w dwa sprawdzone miejsca w moim mieście i niestety nie chcieli się podjąć regeneracji.

Dzięki za dobre słowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:

Dzięki za potwierdzenie!
Witam ponownie,

jak przeczytalem Twoja historie z pompa to tak jak bym czytal swoja. Identyczne. Umnie to smao doklandie bylo. Ja nawet odpowietrzalem jak w manualu do forda mondeo z pomoca pompki podcisnienia wysysysalem miliardy babelkow.

Mam jeszcze jedne dziwny objaw auto staoi np po nocy jak odblokuje kierownice i przekrece ja na wylaczonym silniku w jedna czy w druga strone kolega np pojdzie do szbiorniczka przyswieci latarka to zaraz po odpaleniu zrobi sie takie cos:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

czy u Ciebie jest to samo?

zaczynam myslec nawet ze moze popma jest ok a moze ktorys przewod jest malo drozny i powoduje cisnienie i wycie pompy. juz sam niewiem

Kusi mnie jeszcze kupic ceramizer do ukladu wspomagania dla testow a stsowalem go do oleju w silniku i kiedys do oleju do skrzyni biegow w innym aucie i spisywal sie bardzo dobrze

ale to nie powinno byc tak ze pompa po regeneracji jeczy i naprawa jaks chemia.

chemie to mozna stosowac dla celow profilaktycznych.

mam nadzieje ze jakies rozwiaznie ktorys z nas znajdzie na to jeczenie

Pozdrawiam
Thomsit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2017, 21:37   #13
Kuba_Łódź
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 21-02-2017
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Jaka pompa wspomagania

Cytat:
Napisał Thomsit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ponownie,

Mam jeszcze jedne dziwny objaw auto staoi np po nocy jak odblokuje kierownice i przekrece ja na wylaczonym silniku w jedna czy w druga strone kolega np pojdzie do szbiorniczka przyswieci latarka to zaraz po odpaleniu zrobi sie takie cos:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

czy u Ciebie jest to samo?
Ale taki objaw tylko na zimnym silniku?
Sprawdzę jak to wygląda u mnie i dam znać

Cytat:
Napisał Thomsit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zaczynam myslec nawet ze moze popma jest ok a moze ktorys przewod jest malo drozny i powoduje cisnienie i wycie pompy. juz sam niewiem
Szczerze mówiąc też myślałem o drożności przewodów.
Co ciekawe u mnie na wolnych obrotach pompy nie słychać, dopiero po dodaniu gazu lub kręceniu kierownicą.

Cytat:
Napisał Thomsit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam nadzieje ze jakies rozwiaznie ktorys z nas znajdzie na to jeczenie
Pozdrawiam
też mam taką nadzieję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kuba_Łódź jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 13:25   #14
bk1988
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 05-03-2019
Skąd: Kobiernice
Model: Mondeo Mk4
Silnik: benzyna 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Jaka pompa wspomagania

Witam.
Pytanko kto jest producentem oryginalnej pompy, po VIN pokazuje się sporo pomp róznych producentów o dość szerokim wachalrzu cenowym. Pozdrawiam.
bk1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2020, 15:11   #15
hejor
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-02-2020
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2007
Postów: 58
Domyślnie Jaka pompa wspomagania?

Czesc. Czy ktos moglby mi podeslac w miare dobra i niedroga pompe wspomagania?

Pacjent:
Mondeo MK4, 2007,
2.0 benzyna, 145 koni.
hejor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2021, 13:42   #16
Sroczka
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 09-04-2015
Skąd: Gorzów WLKP.
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 Benzyna+LPG
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: Jaka pompa wspomagania?

Cześć,

nikt się nie wypowiedział? Mam taką samą zagwostkę, pomp na internecie jest mnóstwo, przedział cenowy ogromny, może podpowiesz co Ty kupiłeś i jak się sprawuje?

Pozdrawiam
Sroczka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2021, 00:52   #17
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,539
Domyślnie Odp: Jaka pompa wspomagania?

Ja bym brał uzywany oryginał ewentualnie regenerował swoją w jakimś dobrem miejscu jeżeli to możliwe
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2021, 19:36   #18
Sroczka
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 09-04-2015
Skąd: Gorzów WLKP.
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 Benzyna+LPG
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: Jaka pompa wspomagania?

Też nad tym myślałem ale z używkami to jednak loteria... Kupiłem zamiennik Berg za 400zl, dobre opinie i podobno bardzo mało zwrotów, zobaczymy.... Dam znać jak zamontuję, chyba że ktoś odradza ta pompę...
Sroczka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.