Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2017, 15:48   #11
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 2.0 tddi odpala ciezko na zimnym

Nie tak szybko z tą diagnozą, jak sprawdzi bez wykręcania świec, czy nie są spalone, to przy wymianie sprawdzić kompresję w cylindrach, akumulator jak nie przyjmuje prądu to albo jest naładowany, albo złom.
A rozrusznik musi kręcić żwawo, bo diesel to nie benzynowiec, że jak tylko obróci wałem to odpali.
Diesel, szczególnie w zimę powinien szybko kręcić przy rozruchu.
Doświadczony kierowca,wie o czym piszę.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2017, 16:57   #12
Murani
ford::advanced
 
Avatar Murani
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 05-05-2012
Skąd: Grójec
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130km -GHIA Peugeot 308 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 229
Domyślnie Odp: 2.0 tddi odpala ciezko na zimnym

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie tak szybko z tą diagnozą, jak sprawdzi bez wykręcania świec, czy nie są spalone, to przy wymianie sprawdzić kompresję w cylindrach, akumulator jak nie przyjmuje prądu to albo jest naładowany, albo złom.
A rozrusznik musi kręcić żwawo, bo diesel to nie benzynowiec, że jak tylko obróci wałem to odpali.
Diesel, szczególnie w zimę powinien szybko kręcić przy rozruchu.
Doświadczony kierowca,wie o czym piszę.
Jak to jak sprawdzi swiece bez wykrecania, no nie ma z tym problemu,przecież to prosta operacja. , kolegi teorie są różne może to może tamto, to chyba z pomiarem kompresji będzie miał kłopot jak nie posiada manometru skalibrowanego . Jeśli akumulator jest uszkodzony do go nie naladuje wystarczy zmierzyć miernikiem.
Murani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2017, 21:37   #13
papura1234
ford::beginner
 
Imię: dawid
Zarejestrowany: 19-10-2016
Skąd: nidzica
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2005
Postów: 41
Domyślnie Odp: 2.0 tddi odpala ciezko na zimnym

witam problem w 50% rozwiązany były winne swiece bo 4 były spalone aczkolwiek jest jeden problem gdyz zamontowałem swiece i dalej nie odpalał wiec zmierzyłem napiecie którego nie było... Wiec postanowiłem szukac dalej znalazłem bezpiecznik który był spalony od swiec, wiec zrobiłem zmieniłem go na normalny po przekreceniu zapłony strzelił, wiec sprawdzałem swiece, czy mozliwe jest ze nowa swieca robiła zwarcie... bo tak to było ze robiła zwracie okej wiec odłączyłem ta swiece była napierwszym cylindrze odpalił pojeżdziłem chwile wszystko okej postawiłem pod blok siedze w domu ide zapalic znowu nie chce patrze przepalony bezpiecznik swieca na cylindrze czwartym robiła zwarcie wiec odłączyłem odpalił na 2 i jedziłem odstawiłem samochód kilka razy odpaliłem i jest wszystko okej. Dziwne mi sie to wszystko wydaje i czy jest mozliwe ze te swiece były jakies felerne za jedna płaciłem 50zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pali bezpiecznik 60 A

Ostatnio edytowane przez papura1234 ; 26-01-2017 o 21:47
papura1234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2017, 05:00   #14
Murani
ford::advanced
 
Avatar Murani
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 05-05-2012
Skąd: Grójec
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130km -GHIA Peugeot 308 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 229
Domyślnie Odp: 2.0 tddi odpala ciezko na zimnym

A jakie te świece? z ciekawości zapytam. Może przekaźnik pod akumulatorem, tez do wymiany.
Murani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2017, 06:33   #15
papura1234
ford::beginner
 
Imię: dawid
Zarejestrowany: 19-10-2016
Skąd: nidzica
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2005
Postów: 41
Domyślnie Odp: 2.0 tddi odpala ciezko na zimnym

Swiece Meyle a to przekaznik moze byc winny zwarciu swiecy ?
papura1234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2017, 08:15   #16
Murani
ford::advanced
 
Avatar Murani
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 05-05-2012
Skąd: Grójec
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130km -GHIA Peugeot 308 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 229
Domyślnie Odp: 2.0 tddi odpala ciezko na zimnym

Cytat:
Napisał papura1234 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Swiece Meyle a to przekaznik moze byc winny zwarciu swiecy ?
Mogłeś kupić już coś lepszego , 50zl za takie świece kosmos. Beru do tdci kupywalem po 55. 3 lata temu. Nie zabardzo rozumie co i jak z tym zwarciem masz, Wkładasz bezpiecznik na nowy , uruchamiasz auto i pali bezpiecznik? Co z tym akumulatorem co pisałeś; zmierzyłeś napięcie? Ładowanie?
Objawy zwarcia i spalenia bezpiecznika ,maga być spowodowane uszkodzonym przekaźnikiem świec zarowych , może dostajesz gdzieś na szrocie około 30zl.

Ostatnio edytowane przez Murani ; 27-01-2017 o 08:25
Murani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2017, 13:21   #17
papura1234
ford::beginner
 
Imię: dawid
Zarejestrowany: 19-10-2016
Skąd: nidzica
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2005
Postów: 41
Domyślnie Odp: 2.0 tddi odpala ciezko na zimnym

tak bezpiecznik pali sie za kazdym razem wiec odłączyłem listwe która zasila swiece od reszty kabli i podłączyłem do p;lusa akumulatora było walniecie ostre az kabel przyspawało wiec odkreciłem listwe i patrzyłem kazda swiece po kolei i wyszukałem która to odłączyłem ja i odpalił normalnie na 3 swiecach i bezpiecznik nie padł pozniej pojezdziłem samochód chce odpalic nie moze patrze walniety bezpiecznik szukam zwarcia i 2 swieca padła dzisiaj odpalałem bezpiecznik cały ale za zimno zeby zaskoczył na 2 swiecach
papura1234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2017, 14:06   #18
Murani
ford::advanced
 
Avatar Murani
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 05-05-2012
Skąd: Grójec
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130km -GHIA Peugeot 308 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 229
Domyślnie Odp: 2.0 tddi odpala ciezko na zimnym

A możesz mi podać symbol tych swiecy?
Murani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2017, 22:19   #19
papura1234
ford::beginner
 
Imię: dawid
Zarejestrowany: 19-10-2016
Skąd: nidzica
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2005
Postów: 41
Domyślnie Odp: 2.0 tddi odpala ciezko na zimnym

jak je wykrece to podam gdyz jest problem bo chyba je ukreciłem gdyz kreca sie i juz dalej nie wychodza, aczkolwiek 2 cały czas działaja temperatura była po południu 0 stopni to odpalił na tych dwóch cały dzien jezdziłem do teraz i było okej, aczkolwiek zauważyłem ze jak dodam powoli gazu szarpie w okolicach 2 tysi i na chwile jest inny dzwiek silnika, przez prawdopodobnie zacinajaca sie turbine bo jak dodam gwałtownie gazu jest okej a jak powoli to dzieje sie jak opisałem wyzej
papura1234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2017, 22:22   #20
Murani
ford::advanced
 
Avatar Murani
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 05-05-2012
Skąd: Grójec
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130km -GHIA Peugeot 308 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 229
Domyślnie Odp: 2.0 tddi odpala ciezko na zimnym

Omg.
Murani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.