Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-07-2017, 14:36   #11
meriam3
ford::average
 
Imię: marian
Zarejestrowany: 24-09-2015
Skąd: dolnyślask
Model: c-max II
Silnik: 2.0 TDCI 140kM
Rocznik: 2011
Postów: 55
Domyślnie Odp: błędne wskazania temperatury zewnetrznej

Kolego poczytaj mój post z podobnym problemem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ale uważaj co robisz . Ja tak jeżdziłem przez dwa tygodnie i się denerwowałem aż ruszyło
Może Ci też transmisja uciekła
Tylko ja sam sobie nagrzebałem wcześniej i to nie było ze odrazu zepsuło się . pierw urywało mi się po kilkunastu kilometrach potem po paru a na koniec po przejechaniu paru set metrów .
Pozdrawiam

meriam3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2017, 20:54   #12
Triam
ford::average
 
Avatar Triam
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-03-2009
Skąd: Rawicz
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2015
Postów: 95
Domyślnie Odp: błędne wskazania temperatury zewnetrznej

[edit]
Objawy:
U mnie przez kilku dni przy odpaleniu auta pokazuje temperaturę zewnętrzną, w którą mogę jeszcze uwierzyć. Po 5-15 km pokazuje się żółta śnieżynka, chwilę później jest już czerwona, wartości są raczej mało minusowe, z wyjątkiem -28C, które do tej pory się nie powtórzyło. Z względu na to nie działa klimatronic. O ile po odpaleniu auto w środku się schłodzi, to przy wysokich temperaturach odczujemy, że coś jest nie tak, bo czujnik temperatury zewnętrznej pokazuje że jest jednak poniżej magicznej temperatury -5. Jeżeli chodzi o kwestie pozostałych funkcji komputra pokładowego- działają.

Przyczyna:
Nawet nie wyobrażacie sobie ile wilgoci może być w instalacji samochodowej i jaki skrajny ma wpływ na miedzianą żyłę! Poniżej przesyłam foto zaistniałej sytuacji i jaka jest różnica między czystą żyłą miedzianą, a zawilgoconą.

Podpowiedź:
Jeżeli ktoś ma takie objawy, a kabel jest cały, niech spróbuje pociągnąć znaczną siłą za kabel jeden jak i drugi osobno. Trzymając jedną ręką kostkę, drugą ręką za kabel 3-4cm od kostki.

P. S. Czujnik naprawiono w Focusie mk 2
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20170725_145322.jpg (95.1 KB, 130 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20170725_145951.jpg (97.3 KB, 120 wyświetleń)
__________________

Ostatnio edytowane przez Triam ; 27-07-2017 o 19:50
Triam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 20:49   #13
kajo4
ford::amateur
 
Imię: MARIUSZ
Zarejestrowany: 18-10-2017
Skąd: LÓDZKIE
Model: C MAX II
Silnik: 2.O/HYBRYDA
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie Odp: błędne wskazania temperatury zewnetrznej

Witam, mam pytanie odn. C maxa z 2013 r ver USA , brak wskazań temp zew( kreseczki) klima działa ok , na forach US piszą że OAT( czujnik) jest zamontowany w prawym lusterku...czy to prawda? szczerze mówiąc zaglądałem i jest normalne 6 pinowe lusterko bez żadnego czujnika ...rozebrałem przód tez nic nie zauważyłem na chłodnicach mam zamontowaną pełną żaluzję (takie klapki sterowane el) czy czujnik może być pod tą żaluzją? nie widać żadnego przewodu..>?
kajo4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.