Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-12-2013, 12:35   #11
piter19731
ford::beginner
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 11-03-2009
Skąd: EKU
Model: mondeo
Silnik: 1,8td
Rocznik: 1998
Postów: 33
Domyślnie Odp: diesel z turbina a zachowuje się jak bez

może się boobster rozregulował. pod plastikową nakładką jest śruba regulacyjna na imbusa. do boostera od turbo dochodzi przewód , może jest nieszczelny i booster nie dostaje powietrza ?

piter19731 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2013, 15:30   #12
MALY11
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-08-2012
Skąd: Grudziądz
Model: mondeo kombi
Silnik: 2.0 tdci 140km
Rocznik: 2007
Postów: 30
Domyślnie Odp: diesel z turbina a zachowuje się jak bez

A mianowicie Ten zawór weabstage działa czyli rusza się dzwigienka jak robiłem tym kluczen co mi napisaliście i nic nadal nie miał mocy .Poddałem się pojechałem do serwisu na komputer wszystko pokazywało ok Ale przy okazji wyszlo na jaw że wężyk co idzie z pompy ale ten przy turbinie jest pęknięty wymieniłem i autko stało się bardziej dynamiczne ale nadal nie jest to co było przed .Powiedziano mi że gdy sprawdzałem ten czpien w bosterze że musiałem rozlególować i dlatego nie ma odpowiedniej dawki paliwa A wspomne że przy ok 2200obr była odczuwalna turbina teraz tego nie odczuwam .Fakt jest o niebo lepiej ale to nie jest jeszcze to .A jeszcze jedno przed wyciągałem nawet 180km a teraz nie chce
więcej niż 120km czy to może być przyczyną ten rozrególowany zawór a jak tak czy go się tylko ustawia na komputerze czy jest jakiś inny sposób . i jeszcze jedno wcale nawet przy ostrym przegazowaniu nie dymi wcale
Pozdrawiam
MALY11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2013, 10:31   #13
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: diesel z turbina a zachowuje się jak bez

Nie dymi bo dostaje mniej paliwa - wyreguluj booster, regulacja metodą prób i błędów. Poszukaj na forum - było wielokrotnie opisywane.
Pozdrawiam
__________________
Emmm

Ostatnio edytowane przez Emmm ; 17-01-2014 o 00:15 Powód: pomyłkowa edycja
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2014, 18:25   #14
MALY11
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-08-2012
Skąd: Grudziądz
Model: mondeo kombi
Silnik: 2.0 tdci 140km
Rocznik: 2007
Postów: 30
Domyślnie Odp: diesel z turbina a zachowuje się jak bez

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Wiem panowie że bardzo dlugo nic nie pisałem ale cały czas tułałem się po różnych mechanikach i nic Każdy mówi że jest wszystko ok i rozkładają ręce Dałem do ustawienia dawkę paliwa podobno delikatnie była rozrególowana Teraz to ja już nie mam pojęcia co dalej Tylko Jeden z mechaników chciał zostawić go na tydzien może dwa że między czasie będzie zaglądał do niego i szukał przyczyny Ja na to już nie poszłem A reszta twierdziła że można szukać i szukać i że na to nie mają czasu Może jeszcze jakieś pomysły macieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MALY11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2014, 19:58   #15
herflik
ford::advanced
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 28-08-2006
Skąd: Tarnów ok.
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 Tddi 115 KM - 150 KM HEKO !!
Rocznik: 2002
Postów: 218
Domyślnie Odp: diesel z turbina a zachowuje się jak bez

sprawdź albo wymień wszystkie przewody podciśnienia, kosz niewielki a może zdarzyć się cud, nie wiem czy w Twoim fordzie jest zawór egr, jeśli jest i od niego idzie rura nierdzewka to sprawdź z jednej i drugiej strony czy się czasem nie rusza, jeśli tak to spawanko i gitara a przy okazji możesz zalepić egr
__________________
herflik
Moje Mondeo - http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194728
herflik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2014, 20:35   #16
MALY11
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-08-2012
Skąd: Grudziądz
Model: mondeo kombi
Silnik: 2.0 tdci 140km
Rocznik: 2007
Postów: 30
Domyślnie Odp: diesel z turbina a zachowuje się jak bez

Erg jest ok sprawdzane na urządzeniu też jakiś czas było zaślepione Spróbóje wymienić te przewody i zobaczę choć jak pisałem mechanicy ręce rozkładali Już sam niewiem A i jeszcze jedno wcale nie dymi nawet jak go przeciągam A gdzie można dostać te wężyki bo w sklepach mówią że tylko w serwisie

Ostatnio edytowane przez MALY11 ; 11-01-2014 o 10:38
MALY11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2014, 19:35   #17
herflik
ford::advanced
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 28-08-2006
Skąd: Tarnów ok.
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 Tddi 115 KM - 150 KM HEKO !!
Rocznik: 2002
Postów: 218
Domyślnie Odp: diesel z turbina a zachowuje się jak bez

no bez jaj, w serwisie ? zwykły motoryzacyjny sklep tylko sprawdź średnicę 4 lub 5 mm chyba, ja zakładałem przezroczyste jak do paliwa co prawda nie do mondeo ale zdały egzamin, a takie gumowate też powinni mieć, weź utnij kawałek do demonstracji w sklepie, żeby wiedzieli o co chodzi. Koszt niewielki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
herflik
Moje Mondeo - http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194728
herflik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2014, 21:09   #18
MALY11
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-08-2012
Skąd: Grudziądz
Model: mondeo kombi
Silnik: 2.0 tdci 140km
Rocznik: 2007
Postów: 30
Domyślnie Odp: diesel z turbina a zachowuje się jak bez

Byłem dziś jeszcze u jednego samouka który też ma Mondeo i powiedział że przyczyną jest ta śruba na górze pompy paliwa na klucz 17 bodajże i jak ją wykręcisz to w niej jest taka mała tulejka i jak to się zapiecze to też tak jest wyjął ją i poruszał tym czpieniem no i co Zobaczymy Bo dziś się nie dało pospieszyć mondka pogoda nie pozwoliła śniegiem zasypało ledwie do domu wróciłem tak ślisko ale tyle czekałem i te pare dni poczekam żeby sprawdzić Napisze czy to była przyczyna
MALY11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2014, 02:17   #19
herflik
ford::advanced
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 28-08-2006
Skąd: Tarnów ok.
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 Tddi 115 KM - 150 KM HEKO !!
Rocznik: 2002
Postów: 218
Domyślnie Odp: diesel z turbina a zachowuje się jak bez

poprawiło się ? ciekawy jestem co było przyczyną
__________________
herflik
Moje Mondeo - http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194728
herflik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2014, 09:02   #20
MALY11
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-08-2012
Skąd: Grudziądz
Model: mondeo kombi
Silnik: 2.0 tdci 140km
Rocznik: 2007
Postów: 30
Domyślnie Odp: diesel z turbina a zachowuje się jak bez

Niestety NIE poprawiło się jest jakby dynamiczniejszy ale nadal to nie jest to A może to wam coś podsunie jeszcze jak było w miarę to przy odpaleniu smuga na chodniku i przy przyspieszaniu dynamiczniejszym strasznie dymił przy spokojnej jeżdzie nie był zauważalny a teraz to jak na disla to wcale nie puszcza dymu czarnego nawet jak go odpale jasny dymek nie czarny i gdy przeciągne na wysokie obroty to bardzo dziwne no nie uważacie Ogólnie to jeżdzi odpala ale czuje jakbym jeżdził zwykłym dieslem bez turbiny Jakieś pomysly bo mi już rece opadają niby wszystko jest ok a nie idzie jak potrzeba Może jeszcze jakieś sugestie

Ostatnio edytowane przez MALY11 ; 19-01-2014 o 09:06
MALY11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.