Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-08-2013, 20:31   #11
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Złącze przewodu ciśnieniowego pompy wspomagania 2.0 TDDi

Cytat:
Napisał andypl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... trzeba rozciąć tą nakrętke by wyjąć metalową rurkę ?
Tak jak Keram-1 napisał nakrętka jest z gwintem prawskrętnym i aby ją odkręcić należy mieć dobry twardy klucz i użyć "trochę" siły.
U mnie rurka z nakrętki wyskoczyła sama (oczywiście płyn zafajdał komorę silnika) więc nie miałem problemów z jej wyjęciem, ale rzeczywiście po odkręceniu, nacięciu i rozchyleniu może być łatwiej z wyciągnieciem rurki. Ew. przed odkręceniem nakrętki "dobrze" szapnąć rurkę w górę i może wyskoczy.
Przed tym dobrze by było odciagnąć trochę płynu, aby zabrudzenie komory było mniejsze.

benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2013, 06:38   #12
andypl
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-07-2013
Skąd: Warszawa/Łódź
Model: Mondeo MK5 Titanium / Fiesta MK7 VAN
Silnik: 2.0 TDCi 150/180KM / 1.4 TDCi 68KM
Rocznik: 2015 / 2009
Postów: 40
Domyślnie Odp: Złącze przewodu ciśnieniowego pompy wspomagania 2.0 TDDi

No i nasz klubowy mechanik Faraon zrobił mi już to złącze a przy okazji wymienił kolanko, które było pęknięte od Turbo ;/
andypl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2023, 17:21   #13
fordek-2005
ford::amateur
 
Imię: Mark
Zarejestrowany: 05-09-2018
Model: Mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Złącze przewodu ciśnieniowego pompy wspomagania 2.0 TDDi

Cytat:
Napisał andypl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i po umyciu i przejechaniu ok. 60km nakrętka była cała ciemna ;/
Czy jest jakiś problem z wykręceniem tej nakrętki i założeniem przewodu do nowej nakrętki ?
Czy nakrętka jest lewo i czy z prawym gwintem ?

Sam się teraz bujam z wyciekiem z układu wspomagania. Być może zbyt pochopnie dałem długi czas całą dobę na czyszczenie układu płukanką aby usunąć stare osady po awarii - niski stan i ciemny płyn.

W moim przypadku jak widzę miałem dwa wycieki. z nakrętki ale także ze złacza zbiorniczka z pompą. Brak większej uszczelki i płyn po czyszczeniu i wymianie zalewał nakrętkę z tego powodu, że jest wyżej. Cimny płyn może być z brudnego oleju we wspomaganiu. Ja miałem czarny i poniżej min.

Bump:
Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie kwestia dobrego dokręcenia nakrętki (bo ta się nie odkręca) lecz luzu przewodu/rurki w nakrętce. Jeżeli luz będzie za duży to ta rurka wyskoczy z nakrętki i zarzyga cały silnik czego Ci nie życzę, bo ja już to przerabiałem.
Wybierz się do sklepu z częściami do Forda i luknij jak ta nakrętka wygląda, i w jaki sposób przytrzymywana (zatrzaskiwana) jest wchodząca doń rurka to zrozumiesz dlaczego Cię uczulam.
W nakrętce kawałek za wejściem jest chyba miedziany "zatrzask" który prawdopodobnie rozszerza się przy wciskaniu rurki a później zaciska się.
Czy w wersji benzyniak 16V są duże różnice ?
Czy powinno się udać próba wyciągnięcia końcówki rurki i "zerwania" blokady. Chciałbym uniknąć cięcia bo nie mam za bardzo czym tego zrobić.
Jeśli nie grozi urwaniem czy złamaniem przewodu to wolałbym zerwać tą blokadę.
W przypadku jakiś problemów to którą część układu wymienić ?

Czy cały przewód rurkę czy coś więcej. Jak to połączyć aby było szczelnie.
Czym w końcu odkręcić nakrętkę bo u mnie ani drgnie. Próbowałem małym francuzem ale nic z tego.

Bump:
Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jak Keram-1 napisał nakrętka jest z gwintem prawskrętnym i aby ją odkręcić należy mieć dobry twardy klucz i użyć "trochę" siły.
U mnie rurka z nakrętki wyskoczyła sama (oczywiście płyn zafajdał komorę silnika) więc nie miałem problemów z jej wyjęciem, ale rzeczywiście po odkręceniu, nacięciu i rozchyleniu może być łatwiej z wyciągnieciem rurki. Ew. przed odkręceniem nakrętki "dobrze" szapnąć rurkę w górę i może wyskoczy.
Przed tym dobrze by było odciagnąć trochę płynu, aby zabrudzenie komory było mniejsze.

SORKI, że nie czytałem wcześnie Twojego postu bo odpowiada na część moich pytań.

Ostatnio edytowane przez fordek-2005 ; 12-08-2023 o 17:33
fordek-2005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.