Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-08-2012, 19:07   #11
edek49
ford::amateur
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 02-08-2012
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0i DOHC 16V Duratec-HE 1999 cm3
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: benzyna 2,0l -silnik nie przekracza 4000 obrotów

Cytat:
Napisał 1olek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a ile zaplaciles za ta 1 wizyte ?
Nie wiem czy to nie oodpucha - ale nic. Jestem na etapie "kochamy was" zobaczymy czym sie skończy etap "mamy was"
Jutro mam na 900 dostarczyc i zostawić samochód. Tego zostawić najbardziej nie lubię.Nie wiadomo co wymodza.

edek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2012, 09:36   #12
SteelRat
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo kombi GHIA
Silnik: V6
Rocznik: 2003
Postów: 74
Domyślnie Odp: benzyna 2,0l -silnik nie przekracza 4000 obrotów

to, ze na P czy N nie masz 6k obrotow, to w automacie akurat norma, szybsza odcinka jest.
ciekawe, ze wywala Ci blad CHECK ENGINE a nie O/D OFF, co by na skrzynie wlasnie wskazywalo.

nie mam doswiadczenia z poznymi Mk3, tylko z MkI 1.8-2.0 /II-V6/III-2.0 ze skrzynia CD4E...
__________________
V6 Wagon by Kleber
SteelRat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2012, 15:17   #13
FM13700
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-08-2012
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007 MK4
Postów: 19
Domyślnie Odp: benzyna 2,0l -silnik nie przekracza 4000 obrotów

To kolego Edek z kogo skorzystałeś?
W Szczecinie jest chyba tylko 3 magików typowo od automatów: Dartom, ASB service i Kisielnicki.. Pierwszy nie ma żadnych opinii na necie a dwaj pozostali mają je negatywne - zresztą każdy sobie może je znaleść na necie.. Ponoć też Fordcar zajmuję się automatami, ale nie wiem jakie mają w tej konkretnie dziedzinie doświadczenie..

Ostatnio edytowane przez FM13700 ; 04-09-2012 o 15:27
FM13700 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2012, 08:23   #14
edek49
ford::amateur
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 02-08-2012
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0i DOHC 16V Duratec-HE 1999 cm3
Rocznik: 2005
Postów: 7
Smile Odp: benzyna 2,0l -silnik nie przekracza 4000 obrotów

Cytat:
Napisał FM13700 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To kolego Edek z kogo skorzystałeś?
W Szczecinie jest chyba tylko 3 magików typowo od automatów: Dartom, ASB service i Kisielnicki.. Pierwszy nie ma żadnych opinii na necie a dwaj pozostali mają je negatywne - zresztą każdy sobie może je znaleść na necie.. Ponoć też Fordcar zajmuję się automatami, ale nie wiem jakie mają w tej konkretnie dziedzinie doświadczenie..
"Nadejszła wiekopomna chwiła" jak mawiał Pawlak w "Sami swoi". Pojechałem na Gryfińską. Samochód rzucili na komputer, wszystko OK. Stopień sprężania "16" na wszystkich cylinnrdach. Może skrzynia "ślizga" pojechał jeden "od skrzyń automatycznych" na próbę - Skrzynia OK. Decyzja - wyjmujemy zbiornik paliwa. Zostawiłem samochód. Na drugi dzień telefon. Usterka dość nietypowa. Zaszlamiony zbiornik paliwa. Jak odebrałem samochód od sprzedającego - który przyjechał nim z Niemiec ( około 1.000km zrobił) zbiornik był prawie pusty. Jadąc do najbliższej stacji zasysałem więcej szlamu niz benzyny. Ofekt - złatwiona pompa paliwa - gdy potrzeba było więcej paliwa przy przyspieszaniu pompa była niewydolna. Wymienili pompę ( zamiennik - fordowska ma cenę horendalną) W tym momencie okazali się FACHOWCAMI. Pojechali na próbę i samochód ładnie ciągnął puki silnik się nie nagrzał. Po nagrzaniu stał się mułowaty. Podejrzewali katalizator. Odłączyli i " z rykiem odrzutowca pojechał na ponowną próbę. Na nagrzanym jechał już Ok. Wymienili katalizator ( zamiennik - bo oryginalny fordowski drogi) Samochód odebrałem przed pięcioma dniami - Jeździ tak jak poinien. Koszt całej "imprezy" 1.050zł wraz z pompą i katalizatorem - a więc wcale nie sa drodzy, a przyznacie,że się znają na samochodach.
Kończę temat "mojego muła" - mam nadzieję, że ostatecznie został "uzdrowiony"
PozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.