Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-04-2012, 06:16   #11
frobek2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-04-2012
Skąd: Nowy Sącz
Model: MK3
Silnik: 2,2TDCI 155PS
Rocznik: 2006
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wymiana świec a kultura pracy silnika TDCi

Ja regularnie serwisuje u nich auto i jestem zadowolony, miła i moim zdaniem fachowa obsługa. Przeglądy roczne w przyzwoitej cenie. Wprawdzie jak do tej pory wszystkie większe naprawy były robione w ramach gwarancji ale bez żadnych problemów czy spychologii. Jak sobie domontowałem dwa lata temu tempomat, to za przeprogramowanie kompa zapłaciłem całe 25 PLN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ja osobiście polecam.

frobek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2012, 14:59   #12
Krzys.
ford::average
 
Avatar Krzys.
 
Zarejestrowany: 23-08-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 114
Domyślnie Odp: Wymiana świec a kultura pracy silnika TDCi

Cytat:
Napisał szaman75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Świece żarowe w TDCi włączają się tylko podczas silnych mrozów, w temp. do -5*C odpala się normalnie, czyli nie czeka się na świece. Tym bardziej nie mają nic wspólnego do ciepłego motora, a biało-szary bąk to oznacza,że Ci olej motorek połyka i remoncik......
Błąd. Świece włączają się niezależnie od tempreratury silnika czy na zewnątrz.
Proces grzania trwa 15 sekund - zawsze.
Możesz to sprawdzić miernikiem elektrycznym.
Ja akurat mam wyprowadzoną kontrolkę od grzania świec ( i dwie od PTC ) do wnętrza auta więc jestem pewien.

Ostatnio edytowane przez Krzys. ; 26-04-2012 o 12:33
Krzys. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2012, 10:42   #13
etaks
ford::average
 
Avatar etaks
 
Zarejestrowany: 05-08-2008
Skąd: Gorlice
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002/03
Postów: 143
Domyślnie Odp: Wymiana świec a kultura pracy silnika TDCi

Ok, umówiłem się w Wikarze na jutro na IDSa. Zobaczymy co wybadają.
Tak na marginesie, ten serwis jest na Węgierskiej 168 tak?
etaks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2012, 12:33   #14
frobek2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-04-2012
Skąd: Nowy Sącz
Model: MK3
Silnik: 2,2TDCI 155PS
Rocznik: 2006
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wymiana świec a kultura pracy silnika TDCi

Zaraz przed galerią Sandecja, ten sam wjazd, zobaczysz z daleka.
frobek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2012, 13:46   #15
etaks
ford::average
 
Avatar etaks
 
Zarejestrowany: 05-08-2008
Skąd: Gorlice
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002/03
Postów: 143
Domyślnie Odp: Wymiana świec a kultura pracy silnika TDCi

Ok, dzięki. Czy mam zwracać na coś szczególną uwagę przy podpięciu pod komputer? Zmotywować ich do sprawdzenia jakichś konkretnych istotnych parametrów?
Żeby się nie okazało że kolesie sprawdzą czy nie ma zapisanych błędów, skasują 200pln i na tym się skończy.
etaks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2012, 07:09   #16
etaks
ford::average
 
Avatar etaks
 
Zarejestrowany: 05-08-2008
Skąd: Gorlice
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002/03
Postów: 143
Domyślnie Odp: Wymiana świec a kultura pracy silnika TDCi

No i byłem w ASO. Wrażenia takie sobie. Oczywiście kultura i obsługa na wysokim poziomie jednak mechanik wiele nie wybadał. IDS nie pokazał żadnych błędów. Próba przelewowa wykazała że pierwszy wtryskiwacz trochę bardziej przepuszcza paliwo na powrót od pozostałych ale jest jeszcze w granicy normy. Propozycja: wymienieć wtryskiwacz i zobaczyć czy się poprawi. Jak nie to pewnie pompa...
Ale za to dowiedziałem się że mam łącznik stabilizatora do wymianyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zaproponowali wymiane za bagatela 200złGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Podziękowałem.
etaks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2012, 20:17   #17
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Wymiana świec a kultura pracy silnika TDCi

jak puszcza białe bąki(przez pierwsze około 30sec-1min) to jedna ze świeć może nie grzać albo slabo grzać, ale jak IDS nic nie wykazał to trudno zgadywać, najlepiej wyjąć i sprawdzić bezpośrednio z kablem do aku każdą ze świec, ja wymieniłem żonie w pugu 106 na nowe to po dwóch tygodniach nowa padła!!! a silnikiem aż rzucało a białych bąkach nie wspomnę, po wymianie świecy jak nowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pali na pół kluczyka, nie kopci i chodzi super równiutko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2012, 06:50   #18
frobek2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-04-2012
Skąd: Nowy Sącz
Model: MK3
Silnik: 2,2TDCI 155PS
Rocznik: 2006
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wymiana świec a kultura pracy silnika TDCi

Przy wymianie świec musiałeś zdjąć kolektor dolotowy. Sprawdź czy wszystki uszczelki dobrze Ci siadły przy montażu i generalnie sprawdź jeszcze raz szczelność połączeń wszystkich elementów które demontowałeś oraz rurę od IC do EGR. Zobacz też, czy aby napewno na świece jest podawane napięcie, bo może gdzieś się coś rozpięło, zobacz tez na wtyczkę czujnika położenia wałka rozrządu, która musiałeś wypiąć do demontażu kolektora.
frobek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2012, 07:02   #19
etaks
ford::average
 
Avatar etaks
 
Zarejestrowany: 05-08-2008
Skąd: Gorlice
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002/03
Postów: 143
Domyślnie Odp: Wymiana świec a kultura pracy silnika TDCi

Jak tylko znajdę chwilę czasu posprawdzam dla świętego spokoju wszystko o czym piszesz. Czujnika położenia wałka nie rozpinałem.
etaks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.