Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-10-2011, 16:18   #11
przemo CK
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 12-06-2011
Skąd: scyzoryk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wentylator,obroty,szarpniecie

Cytat:
Napisał dujek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzając miernikiem napięcie akumulatora na włączonym silniku światłach da się w 100% ustalić że regulator nawala, ??
Tak się powinno sprawdzać...znaczy pod obciążeniem (włączone światła mijania).Miernik powinien pokazywać (i tu nie pamiętam dokładnie,bo nie jestem elektrykiem) w zależności od kondycji alternatora,13.6V do 14.2V,a nawet 14.4V.Jeśli będzie 15 i więcej VOLT,to padł regulator.Regulator może być też padnięty jeśli ładowanie pod obciążeniem nie przekracza 13V,ale przyczyną tak małego ładowania może też być zużyty komutator,albo wykończone szczotki.Słabe ładowanie może też być przyczyną uszkodzenia/spalenia na skutek zbyt dużego obciążenia zespołu diod w alternatorze (np.dawanie prądu poprzez przewody aby odpalić drugi samochod).Idzie zima więc poza tematem powiem,że auto dające powinno mieć wyłączony silnik i kluczyki poza stacyjką.Chodzi tu o gwałtowny spadek napięcia,ktory bardzo skutecznie potrafi uszkodzic elektronikę w tym diody altka w samochodzie dawcy prądu.Służę pomocą w razie pytań.
Dujek sprawdz sobie ładowanie
Silnik ma chodzić na wolnych obrotach i światła mijania włączone
Na mierniku 13.2-13.4V do 14.2-14.4V----jest DOBRZE
Na mierniku 13V i mniej----mamy awarie (jak wyżej napisałem)
W 90% przypadkow jak regulator pada,to ładuje jak wściekły i prawie gotuje akumulator co powoduje jego awarie i w następstwie ... wymianę.Ładowanie ma wtedy 15 i więcej Volt.Kiedyś miałem Poloneza i regulator jak padł,to aku dostawał prawie 17V.Oczywiście padł po tygodniu.
---UWAGA---
Elektryki (np.alternator) nie naprawiamy sami jeśli za bardzo nie wiemy co i jak.Nie umiejętne naprawy mogą wywołać pożar i w następstwie spalenie auta.


Ostatnio edytowane przez przemo CK ; 26-10-2011 o 16:23
przemo CK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2011, 18:04   #12
klocky
ford::average
 
Avatar klocky
 
Zarejestrowany: 29-01-2009
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 190
Domyślnie Odp: Wentylator,obroty,szarpniecie

Tu się nie zgodzę, napięcie na akumulatorze powinno być w granicach 14,4V! Jeżeli spadnie do poziomu 13,8V GEM zapali kontrolkę ładowania informującą że jest zbyt niskie napięcie w instalacji. Przypominam iż to co my nazywamy regulatorem napięcia w przypadku mondeo jest tylko modułem pośrednim i ładowaniem steruje PCM samochodu. U mnie bez względu na obciążenie, napięcie nie waha się bardziej niż +/- 0,2V na wolnych obrotach. Swego czasu miałem problemy z alternatorem i przechodziłem ten temat.
klocky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2011, 19:17   #13
przemo CK
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 12-06-2011
Skąd: scyzoryk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wentylator,obroty,szarpniecie

Cytat:
Napisał klocky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tu się nie zgodzę, napięcie na akumulatorze powinno być w granicach 14,4V! Jeżeli spadnie do poziomu 13,8V GEM zapali kontrolkę ładowania informującą że jest zbyt niskie napięcie w instalacji. Przypominam iż to co my nazywamy regulatorem napięcia w przypadku mondeo jest tylko modułem pośrednim i ładowaniem steruje PCM samochodu. U mnie bez względu na obciążenie, napięcie nie waha się bardziej niż +/- 0,2V na wolnych obrotach. Swego czasu miałem problemy z alternatorem i przechodziłem ten temat.
Dzięki,że mnie poprawiłeś.Jak już napisałem w poprzednim poście...

"...(i tu nie pamiętam dokładnie,bo nie jestem elektrykiem)..."
przemo CK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2011, 21:38   #14
mordor81
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2007
Skąd: Regut/Celestynów
Model: Ford Mondeo/Ford Taunus 79'
Silnik: 1.8 i 2.0 V6
Rocznik: 2002 i 1979:)
Postów: 57
Domyślnie Odp: Wentylator,obroty,szarpniecie

Cytat:
Napisał radekg32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,ostatnio zauwazylem,ze jak tylko załacza sie wentylator to na ułamek sekundy przygasaja swiatla na zewnatrz i w srodku.Dodatkowo przy jego zalaczeniu jest takie cos jakby szarpniecie autem,tez tylko przez moment.
Powiedzcie od czego te szarpanie i przygasanie swiatel moze byc ? Czy to od poboru pradu ?
hej- nie zapala Ci się lampka ładowania akumulatora w momencie kiedy masz to szarpniecie?
mordor81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2012, 19:16   #15
maniutek01
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-05-2010
Skąd: jawor
Model: ford mondeo
Silnik: 2.0tdci,130km
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wentylator,obroty,szarpniecie

Witam,mam problem podobnej natury z mk3 tdci kombi,światla mrygają coraz częściej i szarpie strasznie podczas jazdy a wentylator to się prawie nie wyłącza,chodzi nawet przy zimnym silniku,nie wiem czy mogę z tym jeździć bo akurat teraz przebywam za granicą.poradźcie coś ,proszę

Ostatnio edytowane przez maniutek01 ; 01-02-2012 o 19:21
maniutek01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2012, 20:19   #16
JarekWRC
ford::beginner
 
Imię: Jare
Zarejestrowany: 08-12-2009
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001/2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: Wentylator,obroty,szarpniecie

Hej duejk,

na 100% sie da! Ostatnio pulsowalo mi cale oswietlenie lacznie z zewnetrznym no i po wymianie regulatora problem rozwiazany


Pozdrawiam
JarekWRC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2012, 22:03   #17
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Wentylator,obroty,szarpniecie

Cytat:
Napisał maniutek01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,mam problem podobnej natury z mk3 tdci kombi,światla mrygają coraz częściej i szarpie strasznie podczas jazdy a wentylator to się prawie nie wyłącza,chodzi nawet przy zimnym silniku,nie wiem czy mogę z tym jeździć bo akurat teraz przebywam za granicą.poradźcie coś ,proszę
Kolego jeśli masz DPF to przyczyną że wentylator chodzi u ciebie cały czas może być czujnik temperatury spalin. Znajduje się on przed samym DPFem, może kabelki się urwały i silnik z braku odczytów broni się przed przegrzaniem.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.