Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Dealerzy, ASO i stacje paliw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-09-2014, 14:34   #11
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Reklamacja przeglądu "przedzakupowego" - odpowiedzialność ASO - jak to wywalczyć

Wygląda mi ten post na reklamę ASO, oraz tłumaczenie iak to się odbywa, pewnie jestes ich pracownikiem, albo fanem.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2014, 15:33   #12
kejdrzej
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-01-2014
Skąd: Wrocław
Model: S-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 15
Domyślnie Odp: Reklamacja przeglądu "przedzakupowego" - odpowiedzialność ASO - jak to wywalczyć

Cytat:
Napisał Krzysztof2507 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witaj kejdrzej
To, że w ASO tworzą listę rzeczy do naprawy nie oznacza wcale, że chcą naciągnąć Klienta. ASO ma taki standard, że opisuje, co jest do naprawy już teraz, bo zagraża to bezpieczeństwu, co należy wymienić, ale można z tym poczekać, co jest kosmetyką i można z tym jeździć. To Klient podejmuje decyzję jaką naprawę chce zrobić.

Dyć ja właśnie na to liczyłem (znając nadgorliwość ASO w tym względzie)! Że mnie poinformują, że auto jak na swój wiek i przebieg OK, ale za jakiś czas będzie trzeba zrobić to i tamto.
Tymczasem stwierdzili, że auto idealne, a po 5tyś. spokojnej jazdy napisali o tulejach:
"lewa i prawa strona praktycznie wypadają!"
Z tego co wiem, to tuleje się sprawdza naciągając je jakąś brechą aby sprawdzić, czy się nie odwarstwiają. Nikt mnie nie przekona, że to zrobili. Oglądałem te tuleje przed drugim przeglądem i guma wystawała z boku tulei na 2cm. Ślepy (albo taki nie-mechanik jak ja:-) by zauważył.

O tarczach napisali, że poza wymiarem. Oznacza to, że poniżej 9mm. Jeśli prawdą jest to co piszesz, podczas przeglądu przed zakupem MUSIAŁY się kwalifikować do wymiany. No chyba że, jak sugeruje ASO, przymarzł mi ręczny tak mocno, że mi zjechał tarcze o 1mm...
kejdrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2014, 12:55   #13
Krzysztof2507
ford::average
 
Avatar Krzysztof2507
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 02-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 55
Domyślnie Odp: Reklamacja przeglądu "przedzakupowego" - odpowiedzialność ASO - jak to wywalczyć

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wygląda mi ten post na reklamę ASO, oraz tłumaczenie iak to się odbywa, pewnie jestes ich pracownikiem, albo fanem.
Jestem pracownikiem Autoryzowanego Dealera Forda od 17 lat. Odpowiadam na tego typu posty, ponieważ wielu Klientów przyjmuje błędne założenie, że w ASO są sami złodzieje, którzy chcą naciągnąć i oszukać Klientów, co nie jest prawdą. Wynikać to może z tego, że 1. mieli sytuacje, kiedy zostali oszukani przez pracowników ASO, którzy są zwykłymi złodziejami jakich można spotkać i w ASO i warsztatach nieautoryzowanych i sklepie i autobusie, itd., ale takich ludzi się szybko pozbywa z każdego miejsca według przysłowia "dzban wodę nosi, dopóki mu się ucho nie urwie". Możesz mi wierzyć lub nie, obecnie w ASO trudno jest znaleźć takich ludzi. Jeśli się przypadkowo pojawią, to zdecydowanie wcześniej niż później zostaną "usunięci", 2. nie rozumieją, że ASO ma swoje standardy, za które Klient jest gotowy zapłacić skoro przyjeżdża do serwisu autoryzowanego 3. wynika to z niezrozumienia między Klientem, a Przedstawicielem ASO, 4. jest to bezrefleksyjnie powielany stereotyp o ASO.

W tym temacie TSRules pisze, że ”… wytłumaczenie jest proste, za pierwszym razem niczego nie znaleźli bo nie było w tym interesu, teraz znaleźli bo zarobią na częściach i robociźnie więc kosztorys na bogato a w razie twoich zastrzeżeń do tarcz to zawsze jest wytłumaczenie że do następnego przeglądu ona prawdopodobnie nie wytrzymają i ich wymiana jest niezbędna dla zachowania jakości ford poland ”, czyli daje do zrozumienia, że ASO celowo kombinuje, aby wprowadzić w błąd Klienta. Nie zadał pytania, jaki był przebieg między „przeglądem przed zakupem” a przeglądem gdzie wykryto opisane usterki, co pozwala na bardziej obiektywne odniesienie się do opisanej sytuacji, w której faktycznie ASO mogło popełnić błąd lub przebieg jest na tyle duży lub okres od ostatniego przeglądu jest dość odległy, że mogły wystąpić dodatkowe usterki.

Ponieważ opis usterek rekomendowanych przez ASO wynika z standardów, dlatego też pozwoliłem sobie na wyjaśnienie tego w poście, który oceniasz jako reklamę ASO. Generalnie jestem fanem ASO branży samochodowej i każdej innej. Zatrudniam ludzi, którzy byli gotowi zaryzykować swoje pieniądze, aby założyć autoryzowany serwis samochodowy, pieców gazowych, komputerowy, itp. Ludzi, którzy wystawiają mi fakturę na wykonaną usługę i udzielają tym samym gwarancji "z mocy obowiązującego prawa" lub wystawiają taką gwarancję.

Bump: Witaj ponownie kejdrzej,

Ponieważ Twoim poście chcesz uzyskać informację, jak w Twoim przypadku wywalczyć odpowiedzialność ASO za błędną wersyfikację stanu samochodu przed zakupem, to na podstawie Twoich opisów i informacji mogę powiedzieć, że po przejechaniu 5 000 km nie masz żadnych możliwości. Dodatkowo elementy, które chciałbyś reklamować są elementami eksploatacyjnymi. W karcie przeglądowej niestety nie ma miejsca na wpisanie grubości klocków i tarcz, jest tylko miejsce na zaznaczenie OK lub "źle" jeśli OK = 1 mm powyżej progu ich wymiany, to są to elementy, które opisujesz jako” idealane”.

Gdyby była to sytuacja, kiedy jednego dnia dokonujesz weryfikacji i niezwłocznie (1-2 dni) dokonujesz zakupu samochodu, a opisana usterka występuje, to masz nikłe, ale zawsze szanse, aby włączyć ASO w odpowiedzialność jeśli udowodnisz, że ich opinia została wystawiona bez wykonania czynności opisanych w przeglądzie, za który zapłaciłeś. Nikłe szanse wynikają z tego, że 1. ocena samochodu wykonywana jest w danym momencie i w tym momencie auto może nie mieć żadnych usterek, co wcale nie oznacza, że następnego dnia nie pojawi się jakaś usterka, 2. nie można mieć pewności, że sprzedający w skuteczny sposób ukrył / zabezpieczył znane mu usterki, że nawet urządzenie diagnostyczne nie jest w stanie ich wykryć 3. inne....

Ostatnio edytowane przez Krzysztof2507 ; 28-09-2014 o 13:01
Krzysztof2507 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2014, 15:42   #14
kejdrzej
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-01-2014
Skąd: Wrocław
Model: S-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 15
Domyślnie Odp: Reklamacja przeglądu "przedzakupowego" - odpowiedzialność ASO - jak to wywalczyć

Wybacz Krzysztof2507 ale z tego co piszesz wynika, że klient nie ma ŻADNEJ szansy reklamowania takiej usługi. No chyba że po wyjeździe z ASO pojedzie od razu do rzeczoznawcy aby opinię ASO zweryfikować.

W praktyce zawsze minie jakiś czas zanim klient nabierze wątpliwości co do fachowości przeglądu, a wtedy ASO zawsze się powoła na fakt, że już trochę pojeździł, a jak przeglądali to usterki na pewno nie było.

Takim postem, moim zdaniem, skutecznie obniżyłeś jeszcze bardziej zaufanie do ASO.

Ja tak na prawdę nie robiłbym burzy, gdyby nie kompromitujące tłumaczenia ASO (przypomnę: nie mogą odpowiadać za mechanika, przymarznięte tarcze, albo że to ja określiłem stan jako idealny). Gdyby ktoś grzecznie powołał się na przebieg między przeglądami, nie wkładał w moje usta opinii mechaników z ASO pewnie byłoby lepiej, ale woleli potraktować klienta jak ...

Ja mam Forda, żona ma Forda... Germaz ma dwoje klientów mniej.

Może jak mój kolega z Subaru zacznę jeździć do Niemiec? Duuuużo taniej a za to solidniej.


A tak a'propos udowadniania usterek to gdybym zrobił przegląd (ten drugi) 2 tygodnie wcześniej, to z mocy prawa usterki byłyby uznane jak istniejące w czasie zakupu (do pół roku od zakupu, zakup od firmy, prawa konsumenta).
kejdrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2014, 18:29   #15
TSRules
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2010
Skąd: Ziemia
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 357
Domyślnie Odp: Reklamacja przeglądu "przedzakupowego" - odpowiedzialność ASO - jak to wywalczyć

a po co jest w fordzie recepcja przejazdowa ? z troski ?
zaraz kosztorys chlapaczy i wycieraczek na 500zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

w ASO pracuje z 30 osób, realnie zysk wypracowuje kilka (z nowych aut wbrew pozorom nie ma dużego zysku), reszta rękę wyciąga po złote talary, plus właściciel który zwykłym mondeo też jeździć nie będzie, skąd brać pieniądze ? sami sobie odpowiedzcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TSRules jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2014, 10:19   #16
Krzysztof2507
ford::average
 
Avatar Krzysztof2507
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 02-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 55
Domyślnie Odp: Reklamacja przeglądu "przedzakupowego" - odpowiedzialność ASO - jak to wywalczyć

Witaj kejdrzej,

Źle mnie zrozumiałeś. Właśnie Klient korzystający z ASO jeśli ma wątpliwości, co do jakości obsługi to może bardziej "coś wywalczyć" w ASO niż w warsztacie niezależnym. Warunek jest taki, że trzeba to zrobić niezwłocznie i mieć rację. Jeśli jednego dnia robisz przegląd przed zakupem "auto jest idealne", drugiego kupujesz samochód i coś w nim stuka, to powinieneś pojechać do tego ASO i zlecić im diagnozę o co chodzi (zwróć uwagę, że nie musisz powoływać rzeczoznawcy, ASO wystawi opinię, na swoją usługę). Jak powiedzieliby, że zawieszenie jest złe, a przebieg między obecnym przeglądem i przed zakupem jest niewielki, to 1. rozsądny szef serwisu uzna Twoją reklamację i będzie chciał się z Tobą dogadać , 2. "nikłe szanse" jeśli nierozsądny szef powie, że 50 km temu wszystko było w porządku, a teraz już nie i nie uzna Twojej reklamacji , ale wtedy masz bardzo duże szanse na to, że jak zgłosisz swoją reklamację do Ford Polska to FP wesprze Ciebie w przekonaniu ASO, że jednak coś jest nie tak i tą reklamację trzeba rozpatrzyć jeszcze raz. Jeśli będziesz chciał pominąć FP i pójść do sądu, to masz bardzo duże szanse na wygranie sprawy. Pytanie czy wolisz zainwestować 10% wartości sprawy jako wpisowe do sadu, czy wolisz machnąć na to ręką i wyłożyć „n – tysięcy” na naprawę, ale w innym serwisie - to jest Twoja decyzja.

Jeśli reklamację składasz po 5 000 km to Twoje szanse na uznanie reklamacji są „bliskie zeru”. Powiedz, tak szczerze, czy gdybyś był szefem serwisu i zgłosiłby się do Ciebie Klient z takim przypadkiem jak Twój (przejechane 5 000 km), czy uznałbyś jego reklamację? Czy gdybyś był sędzią, który ma rozstrzygnąć taką sprawę miedzy Klientem, a ASO, czy w ogóle skierowałbyś sprawę „na wokandę”?

Co do „obniżenia zaufanie do ASO” moim postem, to być może pewna cześć czytających oceni, że dobrze, że nie korzystają z ASO, ale być może pewna cześć „przejrzy na oczy” i uzna, że korzystanie z ASO ma jednak swoje dobre strony. Jedną z nich jest możliwość skutecznego reklamowania jeśli reklamacja jest zasadna.

Ostatnio edytowane przez Krzysztof2507 ; 29-09-2014 o 10:29
Krzysztof2507 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2014, 10:47   #17
TSRules
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2010
Skąd: Ziemia
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 357
Domyślnie Odp: Reklamacja przeglądu "przedzakupowego" - odpowiedzialność ASO - jak to wywalczyć

Cytat:
Napisał Krzysztof2507 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie Klient korzystający z ASO jeśli ma wątpliwości, co do jakości obsługi to może bardziej "coś wywalczyć" w ASO niż w warsztacie niezależnym.
Raczej odwrotnie, prywatne warsztaty (nie pisze o podwórkowych-sezonowych) bazują w głównej mierze na opinii klientów, są polecani drogą pantoflową i dbają o klienta bo wiedzą że on wróci
ASO chociażby najgorsze i tak przeżyje bo klienci nowych aut niejako "muszą" wracać bo inaczej stracą gwarancję, albo ew. muszą jechać do następnego najbliższego ASO 50km dalej.
Obecnie w ASO jest bardzo różnorodny poziom usług w zależności od właściciela, który albo mechanikom płaci, albo co miesiąc widać ogłoszenie "zatrudnię" bardzo często jest tak że na jednym dniu jest staszek który ma 20 lat stażu i doradzi dobrze, a w drugim zbyszek nowo zatrudniony z półrocznym doświadczeniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. proza życia
TSRules jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2014, 11:01   #18
Krzysztof2507
ford::average
 
Avatar Krzysztof2507
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 02-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 55
Domyślnie Odp: Reklamacja przeglądu "przedzakupowego" - odpowiedzialność ASO - jak to wywalczyć

Cytat:
Napisał TSRules Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a po co jest w fordzie recepcja przejazdowa ? z troski ?
zaraz kosztorys chlapaczy i wycieraczek na 500zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

w ASO pracuje z 30 osób, realnie zysk wypracowuje kilka (z nowych aut wbrew pozorom nie ma dużego zysku), reszta rękę wyciąga po złote talary, plus właściciel który zwykłym mondeo też jeździć nie będzie, skąd brać pieniądze ? sami sobie odpowiedzcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej TSRules,
Recepcja przejazdowa w ASO Forda jest standardem "z troski" o Klienta. Jest wykonywana po to, aby Klient mógł przed naprawą zobaczyć co jest w jego samochodzie do naprawy? Jeśli Klient zobaczy cieknący amortyzator, wyciek z silnika, nieważną gaśnicę, nietrzymający normy płyn hamulcowy lub chłodniczy, inne usterki, to wtedy ma obraz jak wygląda stan techniczny jego samochodu i może podjąć decyzję co chce naprawiać i czy chce jeździć sprawnym i bezpiecznym autem, czy narażać siebie i swoich bliskich na niebezpieczeństwo jazdy samochodem niesprawnym. Jeśli nie zleci ASO żadnej naprawy, to otrzymał darmową diagnozę swojego auta. Jeśli uważasz, że dostanie czegoś za darmo jest złe, to cóż …Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chlapacze proponowane są po to, aby zabezpieczały lakier w okolicach nadkoli oraz po to, aby nie brudzić samochodu po wjechaniu w kałuże, szczególnie wtedy gdy je właśnie umyłeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jestem przekonany, że jeśli Doradca w ASO zwróci uwagę, na źle działające wycieraczki warto je wymienić jak najszybciej, czy w ASO, czy samemu na stacji benzynowej. Jeśli Klient nie potrzebuje chlapaczy i preferuje jazdę z niesprawnymi wycieraczkami to w ASO zapłaci tylko za to co zlecił.

Co do „wyciągania ręki po złote talary”, czy to jest ASO ,czy warsztat niezależny, są to firmy usługowo – handlowe, które funkcjonują dlatego, że na ich usługi i towary jest popyt. Jeśli Klient jest gotowy zapłacić za ich usługę, to co jest złego w tym, że pracownicy i właściciele takich „biznesów” chcą otrzymać za to zapłatę? TSRules czy jesteś człowiekiem pracującym, który za swoją pracę nie chce otrzymywać wynagrodzenia? Wątpię, tak jak każdy chcesz otrzymać wynagrodzenie za swoją pracę i jak każdy, niechętnie chcesz te pieniądze oddać innym. Normalne, ale nie opowiadaj proszę, że tylko w ASO są sami „źli ludzie”, tak jak ja nie mam zamiaru opowiadać, że w każdym ASO jest SUPER. Po prostu staram się w obiektywny sposób odnieść do konkretnego przypadku opisanego na tym forum i pokazać, „spojrzenie z drugiej strony”.

Ostatnio edytowane przez Krzysztof2507 ; 29-09-2014 o 11:49
Krzysztof2507 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2014, 11:49   #19
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Reklamacja przeglądu "przedzakupowego" - odpowiedzialność ASO - jak to wywalczyć

Nie no jeżeli ktoś chce rekompensaty po pół roku jeżdżenia to moim zdaniem to lekkie nieporozumienie.
Ja rozumiem że jest mały przebieg zrobiony w tym czasie ,ale moim zdaniem czas ,który upłynął jest zbyt długi żeby czegokolwiek żądać od ASO jak i jakiegokolwiek innego warsztatu.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2014, 12:04   #20
TSRules
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2010
Skąd: Ziemia
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 357
Domyślnie Odp: Reklamacja przeglądu "przedzakupowego" - odpowiedzialność ASO - jak to wywalczyć

Cytat:
Napisał Krzysztof2507 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli Klient zobaczy cieknący amortyzator, wyciek z silnika, nieważną gaśnicę, nietrzymający normy płyn hamulcowy lub chłodniczy, inne usterki,
amortyzator, a chlapacze to delikatna różnica Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Krzysztof2507 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli Klient jest gotowy zapłacić za ich usługę, to co jest złego w tym, że pracownicy i właściciele takich „biznesów” chcą otrzymać za to zapłatę?
znowu przeinaczasz, oczywiście personel jak najbardziej, problem w tym że w ASO jest bardzo rozbudowana "logistyka" i to generuje bardzo duże koszta, ktoś za to musi zapłacić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Krzysztof2507 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale nie opowiadaj proszę, że tylko w ASO są sami „źli ludzie”
a gdzie tak napisałem ?
napisałem:
"Obecnie w ASO jest bardzo różnorodny poziom usług w zależności od właściciela, który albo mechanikom płaci, albo co miesiąc widać ogłoszenie "zatrudnię"

chyba brak argumentów to łapiemy za słówka panie kolego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TSRules jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.