Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-12-2013, 17:27   #11
sonic
ford::beginner
 
Avatar sonic
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 26-06-2011
Skąd: 3miasto
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1.8 LPG
Rocznik: 1997
Postów: 12
Exclamation Odp: Słabe odpalanie na zimnym silniku

Cytat:
Napisał Uziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak maszprostownik z rozruchem lub mozliwosc podmiany akumulatora to odpal go z prostownika lub innego aku ale zeby byl sprawny.
Ok, to aku mam ok, wiec to nie to.
Dodatkowo po odpaleniu prze pol minuty do minuty klekocze jak traktor.
Pomóżcie,

sonic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2013, 17:40   #12
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Słabe odpalanie na zimnym silniku

SONIC przeczytaj w tym temacie post nr 3 i zastosuj , napisz jaki efekt.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2014, 07:58   #13
vxz80
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2009
Skąd: POLSKA
Model: Focus Mk1 / C-max
Silnik: 2.0 LPG 131km/ 2.0 145km
Rocznik: 1999 / 2005
Postów: 327
Domyślnie Odp: Słabe odpalanie na zimnym silniku

Czesc co wam wyszlo z tym odpalaniem na zimno lub po dluzszym postoju bo mam to samo ... rok temu mialem przez 2 tygodnie tez taki problem ale sam ustał ....
vxz80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2014, 21:38   #14
broniar
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-12-2010
Skąd: Skierniewice
Model: ford
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Słabe odpalanie na zimnym silniku

Cytat:
Napisał broniar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam focusa 1.8 tdci 2003 r i ten sam problem,rano nie może odpalić czy w nocy jest 0 stopni czy 20 stopni,gdy stacyjką przekręcę trzy raz (tak zalecił mechanik) pali jak strzała ale nie za każdym razem.
Dziś mordowałem się z 30 min. gdy odpali problemu nie ma.Świece spełniają swoją role od -5 stopni.Akumulator dobry,mechanik mi mówi że przed zbiornikiem jest pompka która nie dobija paliwa.Komputer żadnych błędów nie wykrywa.Jeśli jest jakiś magik niech podzieli się swoją opinią,mi już z tym odpalaniem ręce opadają.
Po wielu walkach zasugerowałem mechanikowi rozrusznik i to był strzał w 10,był tak zużyty że nadawał się na śmietnik,dziwił się ze w ogóle kręcił.kupiłem zamiennik za 300 zł.(nowy oryginalny ok1000 zł) i pali za każdym razem czy deszcz,słońce,zimno lub rano gdzie były największe problemy.
Zawsze rano mi zawodził,zaczynało się że w zimę tylko zawsze rano,później już w lato,gdy był rozgrzany palił jak strzałą przy czym strasznie klekotał przy rozruchu.Teraz aż chcę się wsiadać.
Napisałem bo było u mnie,może komuś pomogę bo widzę masa ludzi ma z tym problemy,ja przez magicznych mechaników dokonałem paru korekt gdzie musiałem wydać troszkę ze swojej skarbonki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
broniar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2014, 23:56   #15
Adriano18
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 11-04-2013
Skąd: Wałbrzych
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Słabe odpalanie na zimnym silniku

Witam.

Może komuś przyda się rozwiązanie problemu więc napisze:

Objawy takie jak pisałem kilka miesięcy temu po dłuższym postoju problem z odpaleniem większy lub mniejszy w zależności od temperatury zewnętrznej, dodatkowo przy większym obciążeniu silnika migająca kontrolka świec żarowych. Błędy zapisane w komputerze to DTC: P0251, P2291. Winne okazały się wtryskiwacze a dokładniej zaworki przelewowe. Wcześniej sprawdzone zostały takie rzeczy jak akumulator, rozrusznik, czujnik temperatury głowicy, świece żarowe, szczelność układu paliwowego, został również wymieniony filtr paliwa. Po wymianie zaworków objawy ustąpiły ( zaworki wymieniłem sam. Nie jest to duży problem ale podczas wymiany polecam pilnować aby do wnętrza wtryskiwacza nie dostał się nawet najmniejszy bród, nie trzeba wprowadzać nowych kodów korekcyjnych ) Układ paliwowy firmy DELPHI.

Dziękuje wszystkim. W razie pytań proszę pisać postaram się pomóc.
Pozdrawiam.
Adriano18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.