Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-11-2015, 16:47   #11
bananesq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk II
Silnik: 1.6 TDCi 109 km
Rocznik: 2007 rok, przebieg 370000
Postów: 39
Domyślnie Odp: 1.6 TDCI Gaśnie zimny kilka sek. po odpaleniu

Taka sytuacja. Rano czekam na hol do warsztatu. Nie mogłem znaleźć kluczyka więc wziąłem zapasowy i ku mojemu zdziwieniu silnik odpalił za dotknięciem. Zeby sprawdzic czy to immo odniosłem zapasowy kluczyk spowrotem do domu ale silnik odpalił na starym kluczyku. Jak żyć z fordem :/?

bananesq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2016, 22:54   #12
Andzi128
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 03-01-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus II
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Samochód gaśnie i nie chce odpalić 1,6tdci

Cześć. Mam problem ze swoim Focusem (1.6 tdci 109KM 2007).
Po porannym odpaleniu, czasem zdarza się ,że przy ruszeniu auto potrafi zgasnąć. Ponowne odpalenie jest wtedy bardzo ciężkie - trzeba kręcić rozrusznikiem 15-20s i wtedy powoli zaskakuje, pompuje wtedy pedałem gazu (nawyk z benzynowego silnika i gaźnika) i odpala. Potem już jedzie bez problemu, czyli dzieje się tak tylko na zimnym silniku.
- nie ma różnicy czy to zima czy lato, choć teraz zimą zdarza się to częściej
- brak błędów

Co może być tego przyczyną? Czy możliwe żeby układ paliwowy się zapowietrzał, jak to zdiagnozować?
Z góry dzięki za pomoc.
Andzi128 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2016, 10:31   #13
offmarkus
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 25-11-2015
Skąd: Bieruń
Model: Focus mkII lift
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Re: Samochód gaśnie i nie chce odpalić

Miałem i mam podobny problem... Jakiś czas temu miałem resztki letniego paliwa które chciałem wyjeździć i potem wlać zimowego. Jak był na rezerwie i na dworze było trochę poniżej 0 to zaczęły się problemy. Focus odpalał i po chwili gasł. Potem odpalał za mniej więcej 3cim razem. Od razu dolałem zimowego paliwa i następnego dnia auto przy -8 odpaliło od razu i nie zgasło. Myślałem, że problemem było paliwo i że już po problemie. Jednak jakieś 10 godzin później, jak wyszedłem z pracy,problem powrócił. No i 2 dni później odpalił za pierwszym razem i zgasł do czego już byłem przyzwycajony, ale później nie odpalił już w ogóle... Przyciągnięty do garażu stał i odmarzał. Sprawdzony filtr paliwa, który był niedawno wymieniany nie pokazał niczego złego. Zalany paliwem i odpalany nie chciał zaskoczyć. Przewody ustnie było ciężko przedmuchać, ale kompresorem poszło w miarę dobrze. Jednak nadal nie odpalał. Dopiero odpalenie "na krótko" dało efekt - focus odpalił. Wchłonął od razu prawie 2 litry paliwa po czym przewód z butelki został wpięty do filtra. Auto odpaliło i po chwilowym przegazowaniu chodziło już jak należy. Problem znikł na jakiś miesiąc. Teraz znowu powrócił - już drugi dzień zdarzyło mi się, że auto odpaliło i zgasło po chwili. Komputer pokazywał mi, że paliwa jest jeszcze na jakieś 140km, więc o rezerwie jeszcze nie ma co myśleć. Przed chwilą dolałem 20 litrów paliwa i przejechałem kawałek z włożonym lejkiem z easy fuela. Ktoś wie może w czym może tkwić problem? I czy ewentualnie jest jakiś inny sposób odpowietrzania układu niż znowu ściąganie filtra i przedmuchiwanie wszystkiego? Jakiś konkretny poziom paliwa trzeba utrzymywać? Żona ma mondeo mk4 też 1,8tdci i u niej takiego problemu nie ma...
offmarkus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2016, 10:57   #14
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,978
Domyślnie Odp: Samochód gaśnie i nie chce odpalić

Resztka paliwa letniego z dodatkiem parafiny i wody zawaliles nowy filtr ktory wymieniles , samo nalanie swiezej ropy nie rozwiaze problemu , napisales ze z butelki palil super a po podlaczeniu do filtra znowu schody wiec sam sobie odpowiedziales sobie na pytanie ( filtr do wymiany nastepnym razem trzeba bylo wyjezdzic letnie do konica zalac nowym paliwem zimowym i wymienic filtr )
krzys1968 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2016, 11:13   #15
offmarkus
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 25-11-2015
Skąd: Bieruń
Model: Focus mkII lift
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: Samochód gaśnie i nie chce odpalić

Napisałem, że filtr nie wykazał niczego złego. Troszke tłusty był tylko ale nie zalepiony parafiną. No i po odpaleniu z butelki był później podłączony do filtra i około miesiąca palił bez problemu. Dopiero wczoraj znowu zastrajkował, no i dzisiaj przed tankowaniem paliwa.
offmarkus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2016, 21:09   #16
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Samochód gaśnie i nie chce odpalić

A czego się spodziewałeś że zobaczysz parafinę? filtr potrafi wyglądać normalne a nie można przez niego dmuchnąć.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2016, 08:32   #17
offmarkus
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 25-11-2015
Skąd: Bieruń
Model: Focus mkII lift
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: Samochód gaśnie i nie chce odpalić

Tylko że po przedmuchaniu auto bez problemu przejechało 600km głównie w odcinakach 10-20 kilometrowych i nie było problemu z odpalaniem... Dopiero teraz znowu jak zostało mi koło 140 km do końca paliwa. Może syf w baku - parafina itp. teraz miała lecieć i przytkało "smoka" (nie wiem czy tam jest smok w każdym razie chodzi mi o miejsce w którymm paliwo jest podawane na układ). Tylko nie pasuje mi to fakt, że to miejsce jest zapewne gdzieś na dnie zbiornika paliwa i skoro byłby syf to powinien przytkac sie od razu bo syf by sie osadził na dnie zbiornika. No a auto przez miesiąc paliło bez problemu... Byłem je przed chwilą odpalić -14 na dworze. Odpaliło i zgasło. Potem za 4tym razem zaskoczył ale akumlator zaczynał odmawiac posłuszeństwa, bo wywalił już info o "błedzie układu kierowniczego", ale to raczej przez to że sie rozładowywał.
offmarkus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2016, 08:41   #18
offmarkus
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 25-11-2015
Skąd: Bieruń
Model: Focus mkII lift
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: Samochód gaśnie i nie chce odpalić

Autko pali i nie gaśnie, więc opisze co było robione u mnie.
Na początku zdjęty był zbiornik paliwa żeby zobaczyć czy w środku nie ma syfu i czy smok nie jest zasyfiony. Wszystko było czyściutkie, a dodatkowo mam nawiercone 3 małe dziurki do pobierania paliwa bi jest tylko jedna malutka od boku przy dnie. Zbiornik założony i przy okazji wymienione oryginalne przewody z szybkozłączkami na przewody paliwowe z cybantami. Następnie wymienione przewody z filtra paliwa, ale tylko po kawałku - tak żeby pozbyć sie szybkozłączek i zastąpić je cybantami. Przewody zalane paliwem i auto zapaliło beż problemu, później chwile pochodziło na paliwie z butelki po czym przewody zostały popodpinane tak jak należy. Auto odpalone jeszcze raz po chwili (z wszystkim podłączonym tak jak należy) odpaliło bez problemu. W garażu poogarniane i jakieś 15 minut później chciałem wyjeżdżać - zapaliło i zgasło, więc problem powrócił... Poruszaliśmy jeszcze czujnikiem położenia wału, ale bez efektu. Kolejny raz odpalone z butelki i podpięte do kupy. Przejechałem około 5 km żeby wszystko miało okazje się odpowietrzyć i na wszelki wypadek zaparkowałem przed garażem jeśli po nocy spędzonej na dworze miał nie odpalić...
No i nastał ranek, focus odpalił bez problemu po czym bez problemu zgasł (po 2 sekundach). Auto wepchane do garażu. Wyjęty filtr paliwa, wg. mnie nie wyglądał dobrze, ale ponoć jeszcze bardzo dobrze. Dmuchałem w niego i banieczki pojawiały sie bez większego problemu wiec był drożny. Nie spodobał mi się jednak oring, który jest na takiej krótkiej rureczce w górnej części filtra - został wymieniony. No i decyzja odnośnie tej uszczelki okrągłej (naczytałem się mnóstwo na forum gdzie ją włożyć i jednoznacznie nikt nie może stwierdzić), wylądowała pomiędzy dolną częścią obudowy filtra - pod plastikowym kołnierzem filtra. Filtr poskładany i w dwie osoby dokręciliśmy nakrętkę obudowy, po czym został włożony na swoje miejsce i podpięty. Przyszedł czas na przewód grzania świec, bo po odpaleniu strasznie się z niego kopciło (topił się). Ta plastikowa końcówka została usunięta i zamiast niej mam kawałek ze starej części z bezpiecznikami itp. elektryką (nazwy materiału nie pamiętam, ale jakby ktoś chciał wiedzieć to mogę dopytać), materiał ten jest niepalny więc topił się jak plastik nie będzie. Ostatnia rzecz, która była zrobiona to iskra, która pojawiała się na śrubie przy alternatorze (na jego uziemieniu?), pojawiała się tam podczas próby zapalania samochodu. Była tam wąska nakrętka i podkładka sprężynowa, która zrobiła się już fioletowa od tego przypalania iskrami - wymienione na szerszą nakrętkę z kołnierzykiem.
Po tych wszystkich naprawach zalane zostały przewody paliwowe i filtr, auto odpaliło bez problemu i pochodziło chwilkę na paliwie z butelki. Po czym zapaliło również bez problemu kiedy wszystko było już popodpinane i na swoim miejscu. Odpalałem go jeszcze kilka razy i palił bez problemu. Z obawami czekałem jednak do kolejnego ranka czy odpali bez problemu po nocy... Wchodzę do samochodu, na liczniku 6 stopni więc ani ciepło ani zimno. Przekręcam kluczyk, gaśnie choinka, daję na zapłon i autko po dwóch obrotach rozrusznika pali od razu i co najważniejsze nie gaśnie po paru sekundach. Mam nadzieję, że tak już pozostanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez offmarkus ; 08-02-2016 o 15:22
offmarkus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2018, 09:17   #19
mmaniac93
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 28-02-2018
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 4
Question Samochód po odpaleniu gaśnie po chwili 1,6tdci

Witam,

od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Forda Focusa Mk2 z 2006 roku jest to diesel 1.6 TDCI. Auto jak dotąd nie sprawiało problemów, jednak dziś po ostatnich mrozach odmówiło posłuszeństwa.
Przy uruchomieniu silnika auto dochodzi do 1000 obrotów jednak po chwili (10-15 sekund, czasami dłuzej) auto dusi się i gaśnie, tak samo jak po odpaleniu gdy próbuje "przygazować" auto dochodzi do max. 1500-2000 obrotów i to samo się niestety dzieje. Czym może być to spowodowane? Chciałbym zaznaczyć ze auto było niestety niegarażowane w ostatnim czasie.

Serdecznie pozdrawiam!
mmaniac93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2018, 09:43   #20
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Problem przy odpaleniu, samochód gaśnie po chwili

Jakie paliwo? Jest -15 w nocy więc może Ci się zżelowało jak z złej stacji.
Może też to być zapchany filtr paliwa. I w przypadku złego paliwa może też to być spowodowane niską temperaturą.
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus mk2 , silnik gaśnie , tdci



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.