Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-01-2012, 09:09   #11
_holek
ford::average
 
Avatar _holek
 
Zarejestrowany: 15-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: BMW 320d xDrive GT, Vespa LX
Silnik: 320d TwinPower Turbo + M Power Kit
Rocznik: 2014, 2013
Postów: 158
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Przesadzacie - nie jest tak źle. Wczoraj przewiozłem ojca żeby mu zademonstrować skrzypienie i huczenie hamulców. Najpierw stwierdził, że nic nie słyszy a potem, jak go zmusiłem do wytężenia słuchu, że jestem nienormalny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
'Masz za cichy samochód to wszystko słyszysz' - niezła diagnoza, co?
On sam jeździ dwuletnią Octavią z przebiegiem mniejszym niż mój półroczny focus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

_holek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2012, 14:44   #12
_holek
ford::average
 
Avatar _holek
 
Zarejestrowany: 15-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: BMW 320d xDrive GT, Vespa LX
Silnik: 320d TwinPower Turbo + M Power Kit
Rocznik: 2014, 2013
Postów: 158
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Diagnoza ASO:
- głośno pracujące hamulce to wina soli i chemii drogowej, która w masakrycznie dużych ilościach oblepiła elementy układu hamulcowego. Wyczyszczą i zalecają mycie podwozia.
- głośno pracujące zawieszenie to wina łożyska, które gdzieś na styku z jakąś gumą w kolumnie źle pracuje. Zamówili już łożyska i je wymienią, oczywiście na gwarancji.
Także luz - nie ma się czym przejmować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
_holek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 17:52   #13
baxxterhp
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2012
Skąd: Poznań
Model: Focus Titanium
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 100
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Cytat:
Napisał _holek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Diagnoza ASO:
- głośno pracujące hamulce to wina soli i chemii drogowej, która w masakrycznie dużych ilościach oblepiła elementy układu hamulcowego. Wyczyszczą i zalecają mycie podwozia.
- głośno pracujące zawieszenie to wina łożyska, które gdzieś na styku z jakąś gumą w kolumnie źle pracuje. Zamówili już łożyska i je wymienią, oczywiście na gwarancji.
Także luz - nie ma się czym przejmować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Daj znać jak będzie po wymianie, ja dzisiaj pojechałem do Bemo-Motors z moim focusem:
- buczenie silnika
- skrzypiące przednie zawieszenie
- migoczące ledy z przodu
- oderwana uszczelka w przednich drzwiach kierowcy
- led na podsufitce nie pali koloru fioletowego

Dwa ostatnie punkty zamówione, ale:
- buczenie silnika - odp. to normalne każdy silnik wchodzi w rezonans i przy pewnych obrotach tak już jest
- skrzypiące zawieszenie - odp. to przez mrozy jak auto u nich stało w hali 1,5h to już nie skrzypi
- pulsujące ledy - odp. to przez mrozy jak auto u nich stało w hali 1,5h to już nie skrzypi

Trochę mnie tym dzisiaj zdrażnili.....
baxxterhp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 18:13   #14
wawel27
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-01-2012
Model: Focus
Silnik: 1.6 125 KM Ti-VCT
Rocznik: 2011
Postów: 24
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Witam,
Ja byłem ze swoimi skargami w POL-MOTORS i tak:
- skrzypiące zawieszenie - podobno poduszka pod zderzakiem przednim się poluzowala i niby dokręcili. W praktyce jest lepiej, ale czasami nadal skrzypi
- buczenie silnika i słabsze obroty - nie wiedzą w czym problem, ale skalibrowali na nowo moduł PCM
Będę obserwował auto i powiem czy coś pomogło czy nie.
wawel27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 18:43   #15
_holek
ford::average
 
Avatar _holek
 
Zarejestrowany: 15-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: BMW 320d xDrive GT, Vespa LX
Silnik: 320d TwinPower Turbo + M Power Kit
Rocznik: 2014, 2013
Postów: 158
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Czyli w germazie na razie potraktowali mnie najpoważniej. Zobaczymy czy ta wymiana coś da. Mają dzwonić jak tylko do salonu przyjadą zamówione części.

Na pewno nie skrzypi przez mrozy - u mnie zaczęło przy dodatniej temperaturze dwa tygodnie temu. A czy migoczą mi ledy to nie mam pojęcia bo siedzę w środku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
_holek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 18:49   #16
wawel27
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-01-2012
Model: Focus
Silnik: 1.6 125 KM Ti-VCT
Rocznik: 2011
Postów: 24
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Na pewno poważniej niż mnie i kolegę. Jak będzie dalej skrzypieć u mnie to zmieniam na germaza. Napisz jak możesz, jak już wymienią czy jest lepiej. Pozdrawiam
wawel27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 19:31   #17
mmisza
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2011
Skąd: ŚLĄSK
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 182 PS powered by tedi_k :D
Rocznik: 2014
Postów: 93
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Witam,

U mnie ze skrzypiącym zawieszeniem coś dokręcili - coś nasmarowali i jest ok - zobaczymy na jak długo. Z silnikiem w poniedziałek podejście nr.2 Ford Polska ma udzielić niezbędnego wsparcia serwisowi. Zobaczymy co będzie dalej ( póki co zrobili to co u kolegi czyli kalibracja )

Pozdrawiam

MiszA
mmisza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 19:45   #18
baxxterhp
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2012
Skąd: Poznań
Model: Focus Titanium
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 100
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Cytat:
Napisał _holek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli w germazie na razie potraktowali mnie najpoważniej. Zobaczymy czy ta wymiana coś da. Mają dzwonić jak tylko do salonu przyjadą zamówione części.

Na pewno nie skrzypi przez mrozy - u mnie zaczęło przy dodatniej temperaturze dwa tygodnie temu. A czy migoczą mi ledy to nie mam pojęcia bo siedzę w środku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pulsujące ledy zauważyłem jak wjeżdżałem do garażu i światła miałem ustawione na pozycyjne (czyli na połowę mocy).

Przed chwilą sprawdziłem po dwóch godzinach stania w garażu (garaż ogrzewany) - to ledy nie pulsowały, natomiast zawieszenie skrzypi tak samo jak się przejeżdża przez hopki.

Być może problem z ledami występuje dopiero po ładnych paru minutach świecenia - muszę to zweryfikować

Ale na pewno nie pozostawię sprawy z odpowiedzią, że -10 stopni to powoduje
baxxterhp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 21:06   #19
aerostar
ford::advanced
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2014
Postów: 329
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Widać że co niektóre ASO nie traktują poważnie swoich klientów i zbywają ich byle czym. Buczenie silnika w wyniku rezonansu? Co to za bzdury! Mnie również silnik buczy i jest mega słaby, a po wyłączeniu i włączeniu silnika cudownie wszystko wraca do normy! Więc problem raczej chyba tkwi w komputerze, w którym zresztą wyłaziły już różne babole, np. falowanie obrotów. A zawieszenie skrzypiało mi od samego początku, czyli od listopada, kiedy było +5 stopni, a silny mróz co najwyżej ten efekt zaostrzył. Radzę też wszystkim sprawdzić, czy nie ma zapocenia w okolicy uszczelniacza prawej półosi, bo to też chyba jakiś słaby punkt tego samochodu (bez wjechania na kanał tego nie widać).
aerostar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 21:10   #20
baxxterhp
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2012
Skąd: Poznań
Model: Focus Titanium
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 100
Domyślnie Odp: Skrzypienie przedniego zawieszenia

Cytat:
Napisał aerostar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widać że co niektóre ASO nie traktują poważnie swoich klientów i zbywają ich byle czym. Buczenie silnika w wyniku rezonansu? Co to za bzdury! Mnie również silnik buczy i jest mega słaby, a po wyłączeniu i włączeniu silnika cudownie wszystko wraca do normy! Więc problem raczej chyba tkwi w komputerze, w którym zresztą wyłaziły już różne babole, np. falowanie obrotów. A zawieszenie skrzypiało mi od samego początku, czyli od listopada, kiedy było +5 stopni, a silny mróz co najwyżej ten efekt zaostrzył. Radzę też wszystkim sprawdzić, czy nie ma zapocenia w okolicy uszczelniacza prawej półosi, bo to też chyba jakiś słaby punkt tego samochodu (bez wjechania na kanał tego nie widać).
U mnie moc jest tylko buczy przy pewnych obrotach, może nie czuć braku mocy bo wtedy turbina ma swój moment.....
baxxterhp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.