Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-10-2008, 21:19   #11
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Re: [Mk3]Silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz

Jeszcze dopiszę; na zimno pompa podaje tzw dawkę rozruchową, są zupełnie inne nastawy wtrysku, kąt wyprzedzenia zapłonu, zaprogramowane są jako prawidłowe zupełnie inne sygnały z czujników temp. powietrza, cieczy, obrotów silnika itd. Soft startu silnika na zimno, jako jednego z najbardziej krytycznych momentów, dla układu sterującego został na pewno dopracowany przez Forda b. starannie, dla gorącego silnika prawdopodobnie ma nastawy dla startu jak dla pracy na wolnych obrotach. I tu właśnie układ głupieje, jeśli rozrusznik nie zakręci z prędkością zbliżoną do wolnych obrotów.
Być może najnowsze wersje softu już są poprawione, ale konia z rzędem temu, kto w ASO cokolwiek wie na ten temat.
Objawy były u mnie dokładnie takie jak u ciebie: zero reakcji na gaz, bardzo wolne obroty oraz trzęsący się silnik i buda. Poza tym wszystko ok - osiągi, spalanie itd.

__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2008, 21:25   #12
polaff
ford::advanced
 
Avatar polaff
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Włocławek
Model: Ranger Wildtruck
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2021
Postów: 490
Domyślnie Re: [Mk3]Silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz

powiem szczerze, że czytam to piszecie i w szoku jestem, że ford mógł sie na takim banale wyłożyć....
__________________
Do zabawy: MMC Pajero II 4d56IT asb '98 na '33x12,5x16 simex m/t
Na czarne: jak w opisie + LEXUS RX 450hL 2018
polaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2008, 21:45   #13
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Re: [Mk3]Silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz

Zawsze powtarzam,że na temat elektroniki w tdci można powieść sensacyjną na 1000 stron napisać Ford stworzył monstrum, nad którym przestał panować - ono żyje własnym życiem. Serwis ASO to całkowita porażka tej firmy, tam nikt nic nie wie. Ceny usług i części zamiennych z księżyca.
Zresztą w dużej mierze to dotyczy także innych firm (wystarczy wejść na fora np VW lub BMW).
Ale Ford przebija wszystkich - jak się wyraził jeden z klubowiczów, wypuszczając tdci Ford chciał popełnić seppuku.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2008, 16:44   #14
Markbroda1
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-10-2008
Skąd: Połczyn Zdrój
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDci
Rocznik: 2002
Postów: 174
Domyślnie Re: [Mk3]Silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz

Wojtek jesteś WIELKI.Ciekawe że nikomu innemu się nic takiego nie dzieje tylko mi i tobie.Dzisiaj cały dzień odpalałem przytrzymując rozrusznik przez ułamek sekundy dłużej (ktoś z boku nawet by tego nie zauważył) i .............CAŁY DZIEŃ SPOKÓJ.Pali jak złoto.Mam nadzieje że to się nie zmieni i to było to.Oczywiście nie pojechałem na kompa za twoją radą i te 100 zł powinienem z czystym sumieniem przerobić z tobą na browar.Przez kilka dni poobserwuje i na pewno jeszcze coś dopiszę.Wojtek gdybyś przejeżdzał w okolicy Połczyna Zdroju zapraszam .
__________________
Światło ze słońca leci miliardy kilometrów , człowiek na Ziemi stoi i robi.......CIEŃ.
Markbroda1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2008, 18:16   #15
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Re: [Mk3]Silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz

Ja też się czułem z tym nieswojo, samotny, opuszczony.....Ale teraz jest nas dwóch! No i w porównaniu do kłopotów kolegów ten nasz problem to mały pikuś.
Żarty na bok - zauważ, że w tdci możesz trzymać rozrusznik cały czas włączony, a on mimo to automatycznie wyłączy się sam po zaskoczeniu silnika. Nie bój się, spróbuj, nic się nie stanie.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2008, 22:22   #16
Markbroda1
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-10-2008
Skąd: Połczyn Zdrój
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDci
Rocznik: 2002
Postów: 174
Domyślnie Re: [Mk3]Silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz

OK na pewno spróbuje,fajnie że pomogłeś .Jeszcze raz dzięki.
__________________
Światło ze słońca leci miliardy kilometrów , człowiek na Ziemi stoi i robi.......CIEŃ.
Markbroda1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2008, 08:52   #17
s3c1k
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-05-2008
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0 Tddi
Rocznik: 2002
Postów: 47
Domyślnie Re: [Mk3]Silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz

powiem wam mili moi ze jak kupilem mojego mondasa mialem podobne objawy do waszych, troche bylem przestraszony bo stalo sie to 2 lub 3 dzien po zakupie, juz myslalem ze dostalem walka, poza tym to moj pierwszy samochod ktory nie przekroczyl bariery 8 lat.
Wiec przy porannym rozruchu silnika bylo jakby zapalil na 2baniaki, rzucala cala buda, kopcenie z tylu, zero reakcji na gaz, wszystko jak piszecie, bylem w panice. Szybko gasilem silnik zeby czasem czegosc nie spartolic , drugie odpalenie i wszystko gra.
juz myslalem ze lapie lewe powietrze czy cos, ale zauwazylem po jakich czynnosciach zazwyczaj tak dziwnie mi palil, okazalo sie ze o ulamek sekundy za krotko trzymalem rozrusznik i bardzi czesto nie zdazyly zgasnac wszystkie kontrolki (oczywiscie te ktore powinny zgasnac), pozniej doszedlem wlasnie do tego ze te "nowsze" samochody same sobie ustawiaja katy zaplonu itd itd, wiec teraz skrupulatnie czekam na wygasniecie kontrolek i dopiero pozniej OGNIA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. plus czywiscie odpowiednio "dlugie" krecenie rozrusznikiem.
tyle ze wy piszecie o tdci a ja mam tddi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
s3c1k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2008, 11:47   #18
Markbroda1
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-10-2008
Skąd: Połczyn Zdrój
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDci
Rocznik: 2002
Postów: 174
Domyślnie Re: [Mk3]Silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz

I widzisz twoja sytuacja potwierdza że coś jest na rzeczy.Daj boże że każdy kto będzie miał podobny problem (podejrzewam że może to dotyczyć ludzi którzy tak jak ja przesiedli się z benzyny) zanim pojada walczyć w serwisie i oglądać wielkie oczy FACHOWCÓW którzy każą wymieniać pół silnika co i tak nie będzie dawało efektu,przeczytają ten post i znowu uwierzą że dieslem da się jednak jeżdzić tylko trzeba trochę powertować forum forda.Super że takie istnieje . :fcp26 .
__________________
Światło ze słońca leci miliardy kilometrów , człowiek na Ziemi stoi i robi.......CIEŃ.
Markbroda1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2008, 19:57   #19
Markbroda1
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-10-2008
Skąd: Połczyn Zdrój
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDci
Rocznik: 2002
Postów: 174
Domyślnie Re: [Mk3]Silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz

Kończąc temat,minęło kilka dni wszystko OK.
__________________
Światło ze słońca leci miliardy kilometrów , człowiek na Ziemi stoi i robi.......CIEŃ.
Markbroda1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2008, 05:28   #20
BolFrank
ford::advanced
 
Avatar BolFrank
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 09-09-2008
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo Kombi [MK3-Trend]
Silnik: 2.0 TDCi (115KM)
Rocznik: 23/08/2004
Postów: 336
Domyślnie Re: [Mk3]Silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz

Kolejny HAPPY END (temat super sie czytalo) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Duratorq DI 2.0 HPCR; 6 manual; kolor Panther Black Metallic; jasna kremowa skórzana tapicerka; srebrne relingi, alu. 16" (6 ramienne Alutec); przyc. szyby; webasto; tempomat; pod. fotele,szyby,lusterka,spryskiwacze; full elekt; climatronic; system DVD (z bezprz. nagło. słu. x3 + 2 ekrany LCD w zagłowkach)
BolFrank jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.