Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-02-2011, 20:43   #11
basil
ford::average
 
Avatar basil
 
Zarejestrowany: 16-12-2007
Model: S-Max Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 157
Domyślnie Odp: LED -światła dzienne i postojowe

wczesne modele po liftingu mają ledy tylko jako światła dzienne. Po włączeniu świateł mijania ledy gasną. Od pewnego momentu (wrzesień? październik?) ledy służą jako światła dzienne, a po włączeniu świateł mijania jako pozycyjne (po lekkim przygaszeniu). Podobno jest na to sposób - wymiana wiązki przewodów pod zarzutem zakłóceń radia na konkretnej częstotliwości (było o tym na forum).

__________________
Piotr
basil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2011, 23:25   #12
Kristoforos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 220
Domyślnie Odp: LED -światła dzienne i postojowe

Cytat:
Napisał majkaza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
która z tych opcji jest prawidłowa?
Ale o co pytasz? O zgodność z przepisami? Czy o jaką prawidłowość? Bo z przepisami, to podejrzewam obie wersje są zgodne. W jednym przypadku postojowe są w "oczkach", a w drugim w "przygaszonych ledach".
Tak jak napisał basil - po liftingu najpierw była pierwsza wersja (ja tak mam), a potem pojawiła się wersja z przygaszonymi ledami.
Mnie przy okazji ciekawi jedno: co się dzieje z "oczkami" w wersji drugiej (czyli z przygaszonymi ledami)? Są jakoś wykorzystywane? Czy są martwą ozdobą?
Kristoforos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2011, 07:18   #13
pbobek
ford::advanced
 
Avatar pbobek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: WS/WI/WU
Model: S-max/QQJ11
Silnik: 2.0 TDCi 185KM/400Nm by Heko /DIG-T
Rocznik: 2009/2016
Postów: 464
Domyślnie Odp: LED -światła dzienne i postojowe

Cytat:
Napisał Kristoforos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mnie przy okazji ciekawi jedno: co się dzieje z "oczkami" w wersji drugiej (czyli z przygaszonymi ledami)? Są jakoś wykorzystywane? Czy są martwą ozdobą?
a nie są dalej samymi halogenami już bez postojówek?
pbobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2011, 21:45   #14
Marcin72
ford::beginner
 
Avatar Marcin72
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-02-2008
Skąd: Kraków
Model: Ford Galaxy AWD Powershift Premium
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 37
Domyślnie Odp: LED -światła dzienne i postojowe

Zostawiłem S-maxa w serwisie do I przegladu i zgłosiłem te ledy. Oczywiscie nic nie mogli znależć (zakłócanie radia) ale zadzwonili do Ford Polska i potwierdzilo sie ze ledy sa do wymiany. Samochód odebrał zona. Podobno wymienili te ledy ale nic niestety nie uległo zmianie. Palą się wyłacznie jako światła dzienne. Gasna po zapaleniu swiateł mijania. A wiec albo nie wymienili albo zainstalowali nowe w stary sposób. Tylko jak to sprawdzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Marcin72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2011, 08:25   #15
Marcin72
ford::beginner
 
Avatar Marcin72
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-02-2008
Skąd: Kraków
Model: Ford Galaxy AWD Powershift Premium
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 37
Domyślnie Odp: LED -światła dzienne i postojowe

Cytat:
Napisał Marcin72 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zostawiłem S-maxa w serwisie do I przegladu i zgłosiłem te ledy. Oczywiscie nic nie mogli znależć (zakłócanie radia) ale zadzwonili do Ford Polska i potwierdzilo sie ze ledy sa do wymiany. Samochód odebrał zona. Podobno wymienili te ledy ale nic niestety nie uległo zmianie. Palą się wyłacznie jako światła dzienne. Gasna po zapaleniu swiateł mijania. A wiec albo nie wymienili albo zainstalowali nowe w stary sposób. Tylko jak to sprawdzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zadwoniłem dzisiaj do serwisu i okazalo sie ze nie wszystkie częsci doszly i jak dojadą to zaproszą mnie do serwisu na dokończenie montażu nowych led. Czyli wszystko ok. Akcja wymiany trwa. Kto chce miec nowe ledy jazda do serwisu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Marcin72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2011, 14:20   #16
Muscron2000
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 03-03-2011
Skąd: Wieliczka
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0-QXWA-143KM
Rocznik: 2010
Postów: 54
Domyślnie Odp: LED -światła dzienne i postojowe

Cytat:
Napisał Marcin72 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zadwoniłem dzisiaj do serwisu i okazalo sie ze nie wszystkie częsci doszly i jak dojadą to zaproszą mnie do serwisu na dokończenie montażu nowych led. Czyli wszystko ok. Akcja wymiany trwa. Kto chce miec nowe ledy jazda do serwisu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A w jakim serwisie w Krakowie robiłeś te Ledy
Muscron2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2011, 14:35   #17
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: LED -światła dzienne i postojowe

Cytat:
Napisał Marcin72 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zadwoniłem dzisiaj do serwisu i okazalo sie ze nie wszystkie częsci doszly i jak dojadą to zaproszą mnie do serwisu na dokończenie montażu nowych led. Czyli wszystko ok
Z tym warsztatem nie jest ok, skoro wydali Twojej żonie auto i nawet nie zająknęli się o tym, że nie skończyli roboty!
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2011, 17:28   #18
slavco
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-03-2010
Model: Mondeo MK II | S-max po fl
Silnik: 2.0 benz Zetec | Duratec
Rocznik: 1998 | 2010
Postów: 119
Domyślnie Odp: jeżeli w twoim aucie palą się albo ledy albo światła mijania to jedż do serwisu

Zaraz zaraz panowie... a ile $ wołają za taki upgrade led'ów ??
slavco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2011, 17:38   #19
Muscron2000
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 03-03-2011
Skąd: Wieliczka
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0-QXWA-143KM
Rocznik: 2010
Postów: 54
Domyślnie Odp: jeżeli w twoim aucie palą się albo ledy albo światła mijania to jedż do serwisu

Cytat:
Napisał slavco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zaraz zaraz panowie... a ile $ wołają za taki upgrade led'ów ??
Jeśli jest rzeczywiście jakiś feler z tymi Ledami, to w ramach gwarancji. To chyba oczywiste.
Muscron2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2011, 21:31   #20
Marcin72
ford::beginner
 
Avatar Marcin72
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-02-2008
Skąd: Kraków
Model: Ford Galaxy AWD Powershift Premium
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 37
Domyślnie

Cytat:
Napisał Muscron2000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A w jakim serwisie w Krakowie robiłeś te Ledy
W Ford Partner na Jasnogórskiej

Cytat:
Napisał Slartibartfast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tym warsztatem nie jest ok, skoro wydali Twojej żonie auto i nawet nie zająknęli się o tym, że nie skończyli roboty!
Ja byłem za granicą od wtorku do piątku. Samochód wiec zostawiłem im w poniedziałek. We wtorek zadzwonili i powiedzieli że samochód jest gotowy ( zrobiony przeglad) ale zamówili led-y i albo zrobią to do piatku (czyli mojego powrotu) albo trzeba bedzie jeszcze raz podjechać. Zona jadąc po mnie na lotnisko odebrala samochod. Powiedzieli ze wszystko zrobione. Zadzwiniłem dzisiaj z watpliwosciami, gośc zajrzał w system i przeprosił ze podczas odbioru nie powiedziano ze ledy oczywiscie zamontowano ale jakies inne czesci nie doszły i zadzwonia do mnie aby dokonczyc robotę. Ludzie sie mylą ale wazne jest ze potrafia przyznac sie do błedu i przeprosić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Więc nie sa tacy żli.

Cytat:
Napisał slavco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zaraz zaraz panowie... a ile $ wołają za taki upgrade led'ów ??
Jeżeli powiesz, że ledy zakłócają Ci odbiór radia (oczywiscie w systuacjach trudnych do przewidzenia, no i oczwiscie jeszeli masz ledy starszego typu czyli w tych s-maxach które zostały kupione w pierwszych 4-5 miesiącach ich po FL) to na 100% je wymienią. Jeżeli nie bądą chcieli niech dzwonią do Ford Polska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał slavco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zaraz zaraz panowie... a ile $ wołają za taki upgrade led'ów ??
Czyli za free... w ramach gwarancji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 26-07-2011 o 14:42 Powód: REGULAMIN PKT 21
Marcin72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.