Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-02-2022, 18:49   #11
adamos247
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 06-02-2022
Skąd: NL
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 11
Domyślnie Odp: instalacja elektryczna - wycieraczki, światła

Kolego, poszukuje rozwiązania, nie porad dotyczących co powinienem zrobić w życiu prywatnym... chcę zaoszczędzić czas na szukanie jeśli te auto ma jakieś fabryczne "wrażliwe punkty", nie było kolizji, auto po leasingu, odkupione świadomie z drobnymi wadami, na naprawdę grubej opcji, za grosze.. w dodatku ładny kolor, czyste i sprawne, poza tym " pierdółkami", dlatego proszę, żadnej rękojmi, znam historie pojazdu i jedyne usterki jakie miał podczas leasingu, to drzwi pasazera (przerysowanie) i wciąż takie są, to nie auto kupione w polsce gdzie naprawiają janusze bizsenu

adamos247 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2022, 19:34   #12
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,688
Domyślnie Odp: instalacja elektryczna - wycieraczki, światła

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Przy tylu błędach mówisz że auto miało drobne usterki? Zainwestuj teraz w dobrego elektryka i ściągnij ogólnodostępne schematy do FF mk3. Nie słyszałem aby w tym aucie , były powszechne te błędy , które opisałeś. Piszesz że auto nie kupione w Polsce, może "pływało"?

Ostatnio edytowane przez sabaciontko ; 06-02-2022 o 19:37
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2022, 19:45   #13
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,979
Domyślnie Odp: instalacja elektryczna - wycieraczki, światła

BCM rozbierz i zobacz jak plytka wyglada w srodku czy tam czasem zalania nie widac . Moze ktos gniazda wtyczek wyczyscil spreyem do kontaktow
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2022, 19:52   #14
adamos247
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 06-02-2022
Skąd: NL
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 11
Domyślnie Odp: instalacja elektryczna - wycieraczki, światła

Cytat:
Napisał sabaciontko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Przy tylu błędach mówisz że auto miało drobne usterki? Zainwestuj teraz w dobrego elektryka i ściągnij ogólnodostępne schematy do FF mk3. Nie słyszałem aby w tym aucie , były powszechne te błędy , które opisałeś. Piszesz że auto nie kupione w Polsce, może "pływało"?
jestem elektromechanikiem i wiem, ze pewnie znajde przyczyne sam, ale wiem tez, ze te auta mialy kilka typowych usterek, juz kiedys robilem wiazke w klapie i tez byly cyrki z elektryka, a nie tylko z elektryka bagaznika, swiatla, wszystko, wiec ile tych bledow? jak z ecu i body sie powtarzaja? chyba nie widziales ile bledow auto potrafi miec i to w kazdej kategorii jaka jest... jak mi podacie link do schematu, mam 1.6 tdci 8v 105 konne, to chetnie sobie to przejrze, bo mam kilka pomysłow, ale moze jutro znajde chwile czasu to zrobic, pierwsze sa auta klientow...

Bump:
Cytat:
Napisał krzys1968 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BCM rozbierz i zobacz jak plytka wyglada w srodku czy tam czasem zalania nie widac . Moze ktos gniazda wtyczek wyczyscil spreyem do kontaktow
czysto w srodku jesli mowa o tym ustrojstwie pod schowkiem, to juz zajrzałem , zachowuje się jak zwarcie, tylko czemu po wypieciu lampy wycieraczki przestaja pracowac? mozliwe, ze gdzies tam jest zwarcie, a co jest w zderzaku, wiazka kabli, mam na mysli, ciut nizej niz lampa, jakby w nadkolu, jakies plastikowe pudełko do którego tez idzie sporo kabli

zaraz oblukam czy w texie jest schemat elektryki tego auta, to wtedy nie bede potrzebowac linku do schematu

Ostatnio edytowane przez adamos247 ; 06-02-2022 o 19:56
adamos247 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2022, 19:58   #15
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: instalacja elektryczna - wycieraczki, światła

Cytat:
Napisał sabaciontko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie słyszałem aby w tym aucie , były powszechne te błędy , które opisałeś
Czy aby na pewno?
Cytat:
Napisał adamos247 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ignition on relay - b10e7
To błąd najczęściej powielany + różne cuda przy zalanym złączu C6 BCM.
dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2022, 20:13   #16
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,979
Domyślnie Odp: instalacja elektryczna - wycieraczki, światła

Cytat:
Napisał adamos247 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam na mysli, ciut nizej niz lampa, jakby w nadkolu, jakies plastikowe pudełko do którego tez idzie sporo kabli
To jest sterownik silnika . Kolega Adrian zna ten problem przez pompke spraskiwaczy woda dostaje sie kablami do tego zlacza
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2022, 20:19   #17
adamos247
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 06-02-2022
Skąd: NL
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 11
Domyślnie Odp: instalacja elektryczna - wycieraczki, światła

Cytat:
Napisał krzys1968 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest sterownik silnika . Kolega Adrian zna ten problem przez pompke spraskiwaczy woda dostaje sie kablami do tego zlacza
no to mozliwe, ze tam mam problem? bo widziałem tez ze właśnie te "plastikowe opakowanie" jest nieszczelne + blisko tam do lewej lampy która świruje, może jakies korozje, jutro sprawdze, oby tam byla przyczyna, dam wam znac
adamos247 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2022, 20:24   #18
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,979
Domyślnie Odp: instalacja elektryczna - wycieraczki, światła

Cytat:
Napisał adamos247 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no to mozliwe, ze tam mam problem?
Jak bys mial tam problem to bys silnika nie odpalil . Sterowanie lampami , wycieraczkami jest w BCM . W pierwszej kolejnosci jego sprawdz rozbierajac go , tym bardziej ze pisales ze miales komunikat o niskim poziomie plynu mimo ze bylo pelno
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2022, 20:52   #19
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: instalacja elektryczna - wycieraczki, światła

Cytat:
Napisał adamos247 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
plastikowe opakowanie
To jest PCM, obudowa nigdy nie była szczelna, po za tym ma wtyki hermetyczne i nie tam jest problem.
Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tak chaotycznie pisze że wprowadza w błąd.
Problem z zalanym złączem C6 przez pompkę jest w BCM, nad nogami pasażera.
dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2022, 22:19   #20
adamos247
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 06-02-2022
Skąd: NL
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 11
Domyślnie Odp: instalacja elektryczna - wycieraczki, światła

Cytat:
Napisał dzwiedziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest PCM, obudowa nigdy nie była szczelna, po za tym ma wtyki hermetyczne i nie tam jest problem.
Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tak chaotycznie pisze że wprowadza w błąd.
Problem z zalanym złączem C6 przez pompkę jest w BCM, nad nogami pasażera.

dobrze, prześwietlę jutro jeszcze raz bcm, ale dziś mając chwilę widziałem, że jest tam sucho, no cóż, rzucę okiem jeszcze raz i zobaczę, czy nie ma też przypadkiem jakichś zimnych lutów etc, dam znać, ale czy nie można wykluczyć, że zwarcie w innym układzie wprowadza w ogłupienie sam BCM? bo raczej takiego przypadku bym się spodziewał i jakiegoś zwarcia, szczególnie że mam blędy ze zwarciem jeśli chodzi o wentylator, to coś może jest z tym, na rzeczy? nwm, znam się na elektronice, ale nawet największy znachor czasami zachodzi w głowę, podstawy podstaw sprawdziłem zanim tutaj napisałem, bo może ktos miał podobny problem, jutro zajrze do bcm, silnika wycieraczek, lampy i wentylatora, let's check it

Bump:
Cytat:
Napisał dzwiedziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest PCM, obudowa nigdy nie była szczelna, po za tym ma wtyki hermetyczne i nie tam jest problem.
Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tak chaotycznie pisze że wprowadza w błąd.
Problem z zalanym złączem C6 przez pompkę jest w BCM, nad nogami pasażera.

dobrze, prześwietlę jutro jeszcze raz bcm, ale dziś mając chwilę widziałem, że jest tam sucho, no cóż, rzucę okiem jeszcze raz i zobaczę, czy nie ma też przypadkiem jakichś zimnych lutów etc, dam znać, ale czy nie można wykluczyć, że zwarcie w innym układzie wprowadza w ogłupienie sam BCM? bo raczej takiego przypadku bym się spodziewał i jakiegoś zwarcia, szczególnie że mam blędy ze zwarciem jeśli chodzi o wentylator, to coś może jest z tym, na rzeczy? nwm, znam się na elektronice, ale nawet największy znachor czasami zachodzi w głowę, podstawy podstaw sprawdziłem zanim tutaj napisałem, bo może ktos miał podobny problem, jutro zajrze do bcm, silnika wycieraczek, lampy i wentylatora, let's check it
adamos247 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.