Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-02-2010, 06:33   #11
blur
ford::advanced
 
Avatar blur
 
Zarejestrowany: 06-10-2006
Skąd: Łęczna/lubelskie
Model: był :(Mondeusz ST 220
Silnik: 3 lytry ;)
Rocznik: 11.2004
Postów: 458
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłech lamp na xenony

Cytat:
Napisał maestro06 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sorry, że to napisze ale POGRATULOWAĆ rozumowania i postępowania... już lepiej wstrzymaj się z xenonami jak mają być bez samopoziomowania,bo
1 oślepiasz innych kierowców na każdym wyboju i dzięki Tboie ktoś może nie dotrzeć do celu
.....
Samopoziomowianie uruchamiane jest w momencie startu świateł, w czasie jazdy nie dokonuje korekt ... więć nie jest tak, że na każdym dołku czy górce będzie korekta poziomu oświetlenia. Pomyśl jaki by musiał być czas reakcji lampy na każdy dołek, pewnie jakieś ułamki sekund.

Wyraże też niepopularna tezę, że lampy xenonowe oryginale bez samopoziomowania działają tak jak powinny nie oślepiają, poza przypadkiem, gdy do bagażnika dołożymy 200 kg i nie dokonamy korekty ręcznie.

Moim zdaniem problemem są sku******y co przerabiają lampy zwykłe na xenonowe ... to jest bandyctwo bo odbłyśnik lampy świeci wszędzie i wszystkim ... i takich zawsze mijam "pozdrawiając" ich długimi światłami ... żeby zobaczyli jak to jest. Zastanawiam się też, czy na długich nie zrobić sobie hida, bo to tylko dołożenie przetwornicy i palnika. Wtedy mijając takiego gościa z przerobionymi lampami bym mu walił tym po oczach ...a niech jeździ palant po rowach. Skoro on naraża innych ciągle oślepiając ich, to niech poczuje na własnej skórze jak to jest.


ps. swoją droga co chcesz osiągnąć zmieniając światła ? + 5 do lansu i +3 do respectu na drodze ? Zwykłe lampy mondziaka są dobre i nie widze sensu na zmianę ich ...a ponadto ich użytkowanie jest tańsze.
pozdrawiam

__________________
----------------------------
A6 3.0 TDI @ 280 KM 560 nM quattro

Ostatnio edytowane przez blur ; 03-02-2010 o 06:42
blur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 06:35   #12
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłech lamp na xenony

Na dziurach?? To chyba z prędkościa światła. Gdzieś czytałem, że samopoziomownie jest zależne od obciążenia samochodu. Czujniki są na wachaczach (chyba) i w zależności od obciążenia sterują reflektorami. Nawet gdy mamy 3 osoby z tyłu, i jedna wysiądze to odrazu są przestawiane. Pytanie po co, skoro mam ręczną regulacje i ZAWSZE o niej pamiętam, pozatym kombi (bynajmniej moje) ma niby NIVOMATy (czy jak to się tam) czyli samopoziomujące zawieszenie??
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 08:29   #13
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłech lamp na xenony

czepiliscie sie okreslenia "na kazdej dziurze" wiadomo o co chodzi, poza tym po co wstawiali by samo poziomowanie skoro jak Snajper pisze jest jeszcze ręczna regulacja ( do oryginalnych xenonów nie zawsze wstawiali pokrętło z regulacją wysokości, poza tym obczajcie sobie pracę xenonów na nierównościach i zobaczycie o co mi chodzi
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 09:29   #14
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłech lamp na xenony

Po prostu na każdej dziurze tak wali po oczach że ja bym tego zabronił, nawet w słoneczny dzień nie mówiąc o nocyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 09:44   #15
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłech lamp na xenony

Jakby samopoziomowanie miało cały czas chodzić to po paru miesiącach by się zajeb* na polskich drogach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ba ono by chyba chodziło góra-dół bez przerwy.
Poza tym brak spryskiwaczy, czy samopoziomowania to raczej słaby argument odnośnie oślepiania. Większym jest, brak przesłony i złe podstawowe położenie. Pomijam już kwestie że na dziurawych drogach każde auto będzie oślepiać.

Ostatnio edytowane przez SrebnaStrzała ; 03-02-2010 o 09:47
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 10:04   #16
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłech lamp na xenony

Zwykłe lamy dużo mniej oślepiają, raczej nie można tego porównywać. No chyba że jakiś idiota ma setki żarówki włożone, ale to już inna bajka.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 10:37   #17
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłech lamp na xenony

Cytat:
Napisał Lukas22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zwykłe lamy dużo mniej oślepiają, raczej nie można tego porównywać. No chyba że jakiś idiota ma setki żarówki włożone, ale to już inna bajka.
Zależy jakie, lampy odbłyśnikowe, szczególnie kiepskie, maja mało wyraźną granicę światła i cienia i może się okazać, ze w zestawieniu z kiepskimi żarówkami światła rozproszonego jest bardzo dużo. No, ale generalnie masz rację.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 10:49   #18
Dawid849
ford::advanced
 
Avatar Dawid849
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 15-09-2007
Skąd: Głogów
Model: S-Max
Silnik: TDCI 2.0 140km Power Shift
Rocznik: 2012
Postów: 398
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłech lamp na xenony

panowie ale odpowiedzcie koledze który założył temat , pytał o instalacje jak przerobić , lampy już kupił wiec raczej nie przekonacie go do tego żeby ich nie zakładał
__________________
Były: Vectra A 90r 115km, Mondeo mk II 99r 90km. Mondeo mk III 03r 115km , Fiat Stilo 06r 120km, Mondeo mkIV 2.0TDCI 140km
Jest: S-Max 2.0 TDCI 140km Power Shift 2012
Dawid849 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 13:23   #19
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłech lamp na xenony

niech kolega już lepiej napisze co ma,bo napisał, że ma prawie komplet a tu w sumie tylko mowa o lampach, przetwornice są?
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 13:52   #20
weksla
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 11-07-2009
Skąd: Polska Południowa
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 331
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłech lamp na xenony

Właśnie! Skoro mam już lampy to je założe, samopoziomowanie dodam w niedługim czasie.
Pozatym wiem do czego śłuży ręczne pokrętło ustawiania świateł i nie jak co poniektórzy mając załadowany bagażnik jada na pozycji "0"
Ale mniejsza z tym
Tak mam maesto już komplet czyli oryginalne lampy, przetwornice i żarniki, w dobrym stanie.
Ponadto jak co poniektórzy się orientują spryski lamp też dołożyłem kilka dni temu.
wiem że da się xenony podpiąć pod zwykłą instalkę, moje pytanie tylko jak?

A xenony kupiłem nie dla lansu, tylko z racji chęcci dalszej modyfikacji mojego samochodu.
Jak powiedziałem A to powiem tez B.
Pozdrawiam
weksla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.