Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2019, 16:57   #11
hyrus1
ford::average
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 31-03-2013
Skąd: walbrzych, lyon
Model: TOUAREG 2
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Rocznik: 2014
Postów: 178
Domyślnie Odp: jakie napiecie akumulatora

witam ponownie, problem świecącej się kontrolki akumulatora a wraz z nią załączający sie wentylator chłodnicy powrócił... byłem u mechanika (sieciówka we francji) na początku stwierdził że akumulator siedzi bo zauważył biały osad na klemie minusowej, więc założył nowy akumulator. Po odpaleniu silnika nic się jednak nie zmieniło. Kazałem założyć stary. Pytam się co się dzieje mówi że nie wie, zadzwonił do serwisu forda a tam mu powiedzieli że trzeba zrobić aktualizację oprogramowania akumulatora. Troche znam ten serwis i wiem że słabo u nich z wiedzą. Jeżeli chodzi o napięcia to w menu serwisowym (ok+start) wskazania są różne: od 12,1 do 14,8 -przy czym jeżeli wskoczy już na te ponad 14v po chwili gaśnie kontrolka i wszystko wraca do normy. Sprawdzałem miernikiem grube wyjście z alternatora i wyszło też róznie bo: po odpaleniu pokazało 12,1 i tak było dopóki nie dodałem gazu-podniosło się do 13,4. Po jeździe pokazało 13,6v i wartość była raczej stała. Zadzwoniłem również do mechanika w polsce który mi serwisuje auto, powiedział że siada alternator, lub regulator napięcia. Co o tym myślicie ? Szukać alternatora? czy zaryzykować tą aktualizacje ( o ile coś takiego jest) czy to może być coś jescze?

hyrus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2019, 17:51   #12
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,383
Domyślnie Odp: jakie napiecie akumulatora

Cytat:
Napisał hyrus1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tam mu powiedzieli że trzeba zrobić aktualizację oprogramowania akumulatora.
Tak zwane zerowanie czujnika BMS
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2019, 18:45   #13
hyrus1
ford::average
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 31-03-2013
Skąd: walbrzych, lyon
Model: TOUAREG 2
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Rocznik: 2014
Postów: 178
Domyślnie Odp: jakie napiecie akumulatora

zrobilem procedure resetu 5xprzeciwmgielne, 3 x awaryjne, bateria mrugala 3razy, ale bez zmian
hyrus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2019, 19:38   #14
tecez
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM
Rocznik: 2016
Postów: 53
Domyślnie Odp: jakie napiecie akumulatora

Koledzy A jakie powinno być wskazanie battery voltage w menu serwisowym przy wyłączonym silniku (bez ladowania)? Ja mam 11,5 a ostatnio było i 11,3. Akumulator oryginalny ma nieco ponad 2 lata.
tecez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2019, 07:34   #15
hyrus1
ford::average
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 31-03-2013
Skąd: walbrzych, lyon
Model: TOUAREG 2
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Rocznik: 2014
Postów: 178
Domyślnie Odp: jakie napiecie akumulatora

okolo 12v powinno byc, moze nieco ponad to juz ok, przy odpalaniu nie powinno spas ponizej 10 - zrodlo YT Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hyrus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2019, 18:49   #16
hyrus1
ford::average
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 31-03-2013
Skąd: walbrzych, lyon
Model: TOUAREG 2
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Rocznik: 2014
Postów: 178
Domyślnie Odp: jakie napiecie akumulatora

ciag dalszy historii: odczytałem błędy forscanem, znalazłem m.innymi błąd: U012D-utrata łączności z modułem sterującym alternatorem (U012D:00-6C)
co to może oznaczać ? poproszę o konkretne podpowiedzi
hyrus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2019, 10:46   #17
Dziben
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 28-04-2019
Skąd: Wrocław
Model: Kuga
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 5
Domyślnie Niskie napięcie akumulatora

Napięcie akumulatora wynosi 12,08 V. Samochód kupiłem tydzień temu, zrobiłem nim 370km, w tym jedna długa trasa (około 100km), system start-stop wyłączam. Trzy dni temu zmierzone napięcie wynosiło 11.8 V, podłączyłem ładowarkę, która ładowała cztery godziny (prądem 3,3 A) i się wyłączyła. Teraz napięcie znowu jest za niskie. Na forum jest wiele informacji o niskim napięciu akumulatora, ale w tak nowym samochodzie to dla mnie zaskoczenie. No chyba, że te nowe akumulatory przystosowane do start-stop tak mają.
Jakie są Wasze doświadczenia?- bo nie wiem, czy interweniować w serwisie, czy obserwować i czekać na rozwój wypadków.
Dziben jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2019, 10:52   #18
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,383
Domyślnie Odp: Niskie napięcie akumulatora

kuga roczna 12,2-12,4 v przy zamkniętych drzwiach, maski, wyłączone radio itd

Oczywiście mówimy na wyłączonym motorze
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2019, 18:43   #19
hyrus1
ford::average
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 31-03-2013
Skąd: walbrzych, lyon
Model: TOUAREG 2
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Rocznik: 2014
Postów: 178
Domyślnie Odp: Niskie napięcie akumulatora

a kontrolka akumulatora się zapaliła? Kuga ze start/stop ma tzw inteligentne ładowanie, po uruchomieniu silnika ładowanie zazwyczaj wynosi ponad 14v, ale po chwili spada. Na zgaszonym silniku akumulator powinien mieć ponad 12v, a podczas uruchamianai silnika nie powinno spaść poniżej 10,5v lub coś koło tego. Podsumowując o ile kontrolka się nie zapaliła to raczej jest ok.
hyrus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2019, 21:37   #20
Dziben
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 28-04-2019
Skąd: Wrocław
Model: Kuga
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 5
Domyślnie Odp: Niskie napięcie akumulatora

Byłem dzisiaj u fachowca, który sprawdził akumulator specjalnym elektronicznym testerem do akumulatorów pracujących w systemach start-stop i wyszło, że jest ok. W międzyczasie podłączyłem sobie woltomierz do monitorowania ładowania w czasie jazdy i faktycznie system żyje swoim życiem. Max napięcie ładowania 15 V, później spada i ponownie rośnie przy hamowaniu silnikiem. Po wyłączeniu silnika napięcie akumulatora wynosi 12,6 V i szybko spada do 12,2 V a nawet niżej.
Wydaje się, że ten system tak ma i tak niskie napięcie jest poprawne, a sprawy nie ułatwia zapalanie się niezliczonej ilości żarówek po otworzeniu drzwi (nawet świeci w bagażniku, tylko po co?), cały samochód świeci jak choinka (ciekawe czy można to wyłączyć?).
Dziben jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.