Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-10-2009, 10:16   #11
wilku30
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-08-2009
Skąd: Legionowo
Model: Ford Focus III Titanium, Ford Fiesta ST line
Silnik: 2.0TDCI 203KM 505NM by EMsetup, 1.0 ecoboost 148KM 240NM
Rocznik: 2016, 2016
Postów: 215
Domyślnie Odp: jaki olej lać po chip tuningu tdci?

Możesz lać formułę F, bo przecież tym głównie zalewają silniki w serwisie, czy to z DPF czy bez. A jeśli masz jakieś wątpliwości co do jakości oleju z serwisu Forda jest jeszcze kilka olei w specyfikacji producenta wymienione w tym temacie np.Liqui Moly, Motul, które nie są rozlewane w Polsce, a przez to pewniejsze(bo jak wiadomo w naszym kraju na każdym kroku jesteśmy oszukiwani, czy to na stacjach paliwowych, czy w sklepach motoryzacyjnych itd.)

wilku30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2011, 10:04   #12
danynx
ford::average
 
Avatar danynx
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-06-2010
Skąd: Siedlce
Model: FF MK2 DW
Silnik: 1.8 TDCi+
Rocznik: 2006
Postów: 136
Domyślnie Odp: jaki olej lać po chip tuningu tdci?

Cytat:
Napisał marctwain Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak pisał bocheno i heko Liqui Molly ja też polecam.
rozumiem że chodzi o LIQUI MOLY LEICHTLAUF SPECIAL 5W30 ?
A co powiecie na temat oleju LIQUI MOLY Diesel Synthoil 5W-40 ?
danynx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2011, 10:03   #13
kaacka
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-07-2010
Skąd: rbk
Model: cmax
Silnik: od psa
Rocznik: 2010
Postów: 152
Domyślnie Odp: jaki olej lać po chip tuningu tdci?

no dobra a jak czesto wymieniac olej w tdci 1.6 109 km po chipie ?? robie na oko 60 do 70 kkm rocznie i w wiekszosci poza miastem. wg roznych opinii zalecaja zmiane oleju nawet co 10kkm - no to co ? co dwa miesiace ma byc zmiana oleju ?? a jak ktos robi 120 kkm rocznie to co miesiac wymienia ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kaacka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2011, 18:10   #14
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: jaki olej lać po chip tuningu tdci?

Cytat:
Napisał wilku30 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do Fordów z silnikiem tdci stosuje się jak wiadomo olej 5W-30. Od roku 2009 w serwisach zastąpiono olej formuła E(półsyntetyk) olejem w pełni syntetycznym formuła F. Jest to olej firmy Motorkraft, a przynajmniej pod takim logo występuje, tak naprawdę robi go podobno Castrol.Wiadomo, że po chip tuningu środowisko pracy oleju zmienia się , wzrasta temperatura pracy, wzrastają obroty turbiny itd(oczywiście przy korzystaniu w pełni z wygenerowanej mocy).Chciałbym aby pod tym tematem, wypowiedzieli się użytkownicy tdci po modyfikacji. Czy jeżdzą dalej na firmowym oleju? Czy częściej go zmieniają? Czy zmieniali na inny,a jeśli tak to jakie mają odczucia po przejściu na inny olej?Czy używa ktoś oleju firmy Motul specyfic Ford 913B 5W-30? A jeśli tak, czy odmiany półsyntetycznej, czy rzadko ale jednak spotykanej w sprzedaży w pełni syntetycznej?
Jezdzilem na:
Motul fordspec 5w30 fullsyn
Mobil 1 5w50 fullsyn
Castrol EDGE fordspec 5w30 fullsyn
Motul Sport 5w50 fullsyn
itd.

I moje doswiadczenie jest takie ze w mocno modzonym i mocno eksplatowanym aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. najleprzym rozwiazaniem jest lac na zime 5w30(ze wzgledu na turbinke), a na lato 5w50 (daje swietna ochrone silnika w upalne dni, i faktycznie silnik pracuje ciszej) a wymiana wypada mi co 10-15tys.km i nie koniecznie musi to byc jakies drogi Motul,Mobil czy Castrol, kazdy fullsyn sie sprawdzi formula F tez. i to by bylo na tyle.

No a jak ktos chce/musi jezdzic na jednym oleju przez caly rok to polecam Castrol eged Sport 0w40. Zachowuje plynnosc do -60*C !!! , przy okazji powyzej 100*C jest gestrzy niz wszelkie inne z specyfikacja dla Forda HTHS rowno 3,5 !!! Zaleje to cudo na zime Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Ostatnio edytowane przez INVERTER ; 09-05-2011 o 00:54
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2011, 19:21   #15
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: jaki olej lać po chip tuningu tdci?

Problem w tym, że tani olej z 5W przodzie często nie jest syntetykiem...
Nie wiem jak FORMUŁA bo nie chce tego oleju, ale słyszałem, że tylko 5W50 jest syntetyk.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2011, 20:40   #16
radekrogo
ford::advanced
 
Avatar radekrogo
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: Elblag
Model: Mk4 SW Titanium Lunar Sky / Mk3 Ghia 130 Tdci 2004
Silnik: 2.0 Tdci 140 DFP/130 Tdci
Rocznik: 2011/2004
Postów: 446
Domyślnie Odp: jaki olej lać po chip tuningu tdci?

Chłopaki , na temat oleju od dawna przestałem się przejmować .

Primo: mity ze z mineralnego nie można na syntetyk obalony , w firmie wszystkie wysokoprężne ponad 15 lat serwisu przeszły na syntetyk z dnia na dzień bez żadnego problemu i bez dodatkowych preparacji

Secondo:kto trzyma w dzisiejszych czasach auto ponad 50kkm ?? kolekcjonerzy tylko

To nie olej chroni silnik tylko styl jazdy , a potem możemy polemizować , co ile , jaki itd.
radekrogo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2011, 06:46   #17
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: jaki olej lać po chip tuningu tdci?

Panie, poprzedni właściciel tak urządził mojego, że zalał mu mineralny. Ja w obawie o roszczelnienia jeździłem dalej na mineralnym, dobrym mineralnym z najwyższą liczbą TBN na rynku, więc niema mowy o nagarch. Później zaryzykowałem, przeszedłem na 10W40. Wyraźna poprawa, cisza po odpaleniu w zimę, zero wycieków. Obecnie z dnia na dzień podczas wymianiy oleju przeszdłem na 0W40 Mobila i jestem bardzo zadowlony, świetny olej. Silniczek napewno jest zadowolony, to czuć i słychać nie mówiąc o turbince. Wydaje mi się, że spadło spalanie, dość chyba znacząco w dotychczas nie wierzyłem.
Takie mity o przejściu z minerała na syntetyk to tyczą się chyba polonezów...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2011, 22:42   #18
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: jaki olej lać po chip tuningu tdci?

to czy 5w czy 10w nie ma nic wspolnego z tym czy to syntetyk czy polsyntetyk.
Bo sa np oleje pelne syntetyki 10w60

A dwa 50 tys hmmm to kolekcjonerzy to ciekawe.... to ja bym zmienial auto co poltora roku , a kiedys co 6-7 miesiecy. A sa tacy co by zmieniali co 2-3 miesiace. Skoro nikt nie jezdzi dluzej niz 50 tys. Nie wiem skad takie teorie sie rodza.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2011, 22:52   #19
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: jaki olej lać po chip tuningu tdci?

Cytat:
Napisał wilku30 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... zalałem silnik olejem w pełni syntetycznym Motul Eco-nergy 5W-30(dokonałem tej zmiany ponieważ trochę podkręciłem moc autaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Co prawda według polskiej strony motula zalecanym dla silników forda jest olej specific ford 913B, ale wchodząc już na niemiecką stronę można wyczytać, że zalecanymi olejami poza specyfic ford są Eco-nergy 5W-30 oraz do samochodów z filtrami DPF Eco-clean plus 5W-30. Zobaczymy jak będzie się sprawował, szczególnie że mam w moim focusie teraz 172KM i 400NM, no i chętnie z tej mocy korzystamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Pozdrawiam.
To jakiego Motula proponujesz zalać do zawirusowanego silnika 2.0 TDCi z 2006r. z DPF'em?
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2011, 00:46   #20
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: jaki olej lać po chip tuningu tdci?

...a Ty wciąż nie pozbyłeś się tego DPF-obadziewia??
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.