Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-07-2012, 18:59   #11
pawpor
ford::advanced
 
Avatar pawpor
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Rybnik/Kraków
Model: Alfa 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm
Rocznik: 2006
Postów: 456
Domyślnie Odp: układ hamulcowy po lifcie - przegrzewające się tarcze

Cytat:
Napisał Slartibartfast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może to banalne pytanie: na stronie sklepu klocki sprzedajesz parami jak tarcze czy pojedyńczo?
Na stronie podane ceny są za 1 szt tarczy (minimalne zamówienie 2 szt) oraz za komplet klocków na jedną oś
Cytat:
Napisał Slartibartfast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bez pałowania.
Myślałem o EBC Turbo Groove (ew. EBC Ultimax) + EBC Red Stuff na obie osie (choć przód później...). Jakieś sugestie?
Jeżeli nie zależy Ci na praktycznie braku pylenia to EBC Green powinny w zupełności wystarczyć do takiej jazdy

pawpor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2012, 21:42   #12
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: układ hamulcowy po lifcie - przegrzewające się tarcze

Dzięki pawpor,
Właśnie pylenie mnie wkurza, teraz na fabrycznych cały felunek zabrudzony
Karoseria nie zdąży się tak szybko wybrudzić, na myjni w zasadzie mógłbym tylko felgi myć...
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2012, 21:55   #13
pawpor
ford::advanced
 
Avatar pawpor
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Rybnik/Kraków
Model: Alfa 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm
Rocznik: 2006
Postów: 456
Domyślnie Odp: układ hamulcowy po lifcie - przegrzewające się tarcze

Możesz spróbować też z Ate Ceramic jeżeli nie zdarzało Ci się teraz przegrzewać hamulców (Ate Ceramic odpowiadają wytrzymałością klockom OEMowym)
pawpor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2012, 16:00   #14
pawlisko123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-07-2010
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 13
Domyślnie Odp: układ hamulcowy po lifcie - przegrzewające się tarcze

witam , musze wymienić z przodu tarcze i klocki i mam pytanie co założyć.W sklepei pan zaproponował mi tarcze SBS (ok. 200zł szt.) i klocki Lukas (ok 200 zł komplet) co tym myślicie?nadadzą się?
pawlisko123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2012, 15:42   #15
Laser-RUS
ford::average
 
Avatar Laser-RUS
 
Zarejestrowany: 11-10-2011
Skąd: Rosja
Model: S-Max Titanium Sport
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 113
Domyślnie Odp: układ hamulcowy po lifcie - przegrzewające się tarcze

Cytat:
Napisał pawpor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz spróbować też z Ate Ceramic jeżeli nie zdarzało Ci się teraz przegrzewać hamulców (Ate Ceramic odpowiadają wytrzymałością klockom OEMowym)
Tez sie zastanawiam nad wymiana tarcz i klockow, wiec mam pare pytan...

Potrzebuje cos mocniejszego, ale zeby nie napylac felg (bo to strasznie wkurza)

Teraz mam ATE Cetamic z przodu i zastanawiam sie nad zestawem EBC Turbo Groove tarcze + klocki (zestaw 300mm) albo Ferodo DDF1607+klocki (zestaw 316mm).

Co najlepiej wybrac wedlug w\w potrzeb (skutecznosc + brak napylenia)?
Laser-RUS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2012, 16:15   #16
Korton555
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-07-2008
Model: s-max
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 43
Domyślnie Odp: układ hamulcowy po lifcie - przegrzewające się tarcze

Cytat:
Napisał bongobongo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam wszystkich, mam pytanie jak i problem - otóż po raz 3 w tym roku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wymieniłem tarcze i klocki z przodu w moim maxie. wszystkie poprzednie - przegrzane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
kilka dni temu wstawiłem brembo klocki+tarcze z przodu a z tyłu tarcze zimmerman + klocki brembo. Na razie jest ok ale boje się że po kolejnej "bardziej intensywnej jeździe" znowu je przegrzeję. Szukałem zestawów z brembo czy ate ale nic nie mogłem znaleźć. Czy ktoś ma jakieś doświadzczenia z bardziej wydajnymi/sportowymi hamulcami ?
Jakiej wielkosci ma tarcze twoj s-max? Wymiana na lepsze jakosciowo tarcze i klocki troche pomoze, ale lepszym krokiem byla by zmiana na jakis wiekszy hamulec.
Korton555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2012, 10:50   #17
pawpor
ford::advanced
 
Avatar pawpor
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Rybnik/Kraków
Model: Alfa 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm
Rocznik: 2006
Postów: 456
Domyślnie Odp: układ hamulcowy po lifcie - przegrzewające się tarcze

Cytat:
Napisał Laser-RUS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
EBC Turbo Groove tarcze + klocki (zestaw 300mm)
Cytat:
Napisał Laser-RUS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co najlepiej wybrac wedlug w\w potrzeb (skutecznosc + brak napylenia)?
Turbo Groove połączyłbym z EBC Green (tutaj wyższa skuteczność jednak pylenie wyższe niż na Ate Ceramic) lub EBC Red (tutaj skuteczność nieznacznie wyższa od OEM, jednak hamuje także przy znacznie wyższych temperaturach oraz pylenie na poziomie Ate Ceramic)

Co do większych tarcz to należy pamiętać żeby załozyć do nich lepsze klocki bo na standardowych będzie wysokie pylenie i przy hamowaniu ze 180 pod koniec może być problem z hamulcem
pawpor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2012, 13:14   #18
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: układ hamulcowy po lifcie - przegrzewające się tarcze

Panowie , pytanie dlaczego są polecane zestawy inne niż oryginały , czyżby oryginały były tak złej jakości ? Ja też stoję przed wyborem zestawu przód i tył , dlatego pytam czy oryginał to jest kiepski pomysł . Patrząc na mój obecny zestaw jeszcze fabryczny po przebiegu 90 tyś. mają się jeszcze bardzo dobrze. No chyba że jest coś lepszego w cenie oryginału , chyba nie.
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2012, 13:39   #19
pawpor
ford::advanced
 
Avatar pawpor
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Rybnik/Kraków
Model: Alfa 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm
Rocznik: 2006
Postów: 456
Domyślnie Odp: układ hamulcowy po lifcie - przegrzewające się tarcze

Cytat:
Napisał dikileiden Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie , pytanie dlaczego są polecane zestawy inne niż oryginały , czyżby oryginały były tak złej jakości ? Ja też stoję przed wyborem zestawu przód i tył , dlatego pytam czy oryginał to jest kiepski pomysł . Patrząc na mój obecny zestaw jeszcze fabryczny po przebiegu 90 tyś. mają się jeszcze bardzo dobrze. No chyba że jest coś lepszego w cenie oryginału , chyba nie.
Wszystko zależy od stylu jazdy - jezeli u Ciebie daje radę oryginalny zestaw to polecałbym złożyć nowy na tarczach Ate i klockach Ate Ceramic - na tym zestawie zrobisz tyle samo jak nie więcej km dodatkowo bez pylenia. Jeżeli chcesz natomiast typowy OEMowy zestaw to polecałbym całość na Ate lub Zimmermann Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pawpor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2012, 19:39   #20
Laser-RUS
ford::average
 
Avatar Laser-RUS
 
Zarejestrowany: 11-10-2011
Skąd: Rosja
Model: S-Max Titanium Sport
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 113
Domyślnie Odp: układ hamulcowy po lifcie - przegrzewające się tarcze

Cytat:
Napisał pawpor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Turbo Groove połączyłbym z EBC Green (tutaj wyższa skuteczność jednak pylenie wyższe niż na Ate Ceramic) lub EBC Red (tutaj skuteczność nieznacznie wyższa od OEM, jednak hamuje także przy znacznie wyższych temperaturach oraz pylenie na poziomie Ate Ceramic)

Co do większych tarcz to należy pamiętać żeby załozyć do nich lepsze klocki bo na standardowych będzie wysokie pylenie i przy hamowaniu ze 180 pod koniec może być problem z hamulcem
Raczej interesuja mi tarcze 316mm, wiec zastanawiam sie nad zestawem
Przod:
1. Ferodo DDF1607 + klocki ...(ATE Ceramic albo cos lepszego)
2. ATE Ceramic 24.0128-0162.1 +klocki Green albo... (.....)
3.......

Tyl:
1. EBC Turbo + klocki Red albo Green
2. ATE Ceramic 13.0470-2722.2 (hamulec elektryczny) + klocki (ATE albo cos lepszego.....)
3.....


Co bedzie skuteczniejsze od OEMu i nie bedzie napylenia na alusach?

P.S. A moze postawic z przodu zestaw od RS-a (mam w garazu pelny zestaw od RS-a) z lepszymi tarczami i klockami (alusy i tak mam min 17-ki na zime, a na lato 18-ki)?

Ostatnio edytowane przez Laser-RUS ; 12-11-2012 o 19:57
Laser-RUS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.