Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-04-2010, 13:34   #11
akusioll
ford::average
 
Avatar akusioll
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 07-02-2010
Skąd: Łódzkie
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 173
Domyślnie Odp: Radio CB: modulacja AM/FM czy samo AM?

Cytat:
Napisał kosteg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nastepny co to czyta ale nie bardzo sam sie zastanowi ale powtarza dalej jak mantre...
zadam pytania - zaznacze na wstepie - retoryczne:
1.czemu uniden 520xl (pro?) stracil homologacje TYLKO u nas w kraju?
2.czy w innych krajach ze wzgledu na polozenie geograficzne juz nie sieje? - jak pojade do sasiadow to radio zacznie mi lepiej sie sprawowac?
3.czemu blizniacza konstrukcja wyprodukowana na TEJ SAMEJ plycie glownej w tej samej fabryce nazywajaca sie u presidenta johnny nie stracila homologacji?

a odnosnie szumow o ktrych kolega pisze - radio jest ostatnim ich generatorem. pierwsza odpowiedzialna za to co slyszymy w eterze jest antena. drugim zaklucaczem jest instalacja elektrczna w aucie a radio (wraz z jakze waznym mikrofonem - ale na chwile potraktujmy jako calosc) jest ostatnie. uwazasz ze Twoj president podlaczony do bylejakiej magnesowki nie generuje szumow?

i tak to ze jakies radia nazywane sa szumofonami nie oznacza ze generuja szumy nadajac ale ze nie potrafia ich wylumic przy odlsuchu badz (jak w inteku m490) sa tak czule ze wymagaja sporego skrecenia dla przyjemnej pracy codziennej, zas rozkrecone pozwalaja pogadac z autami ktorych nikt inny juz nie uslyszy bo filtry wytna

wracajac do jakosci naszego eteru - to ze tani zestaw mozna kupic w kazdym markecie czy w internecie, gdzie nie ma dolaczonej instrukcji WLASCIWEGO montazu, czy chodzby wzmiankowej informacji o KONIECZOSCI dostrojenia w aucie przez serwis, czy kompletny brak wiedzy i checi posiadania wiedzy o zasadach dzialania czy netykiecie panujacej w eterze przez 90% uzytkownikow powoduje ze slyszymy co slyszymy

jadac u nas widac cala mase samochodow z mikroantenami magnetycznymi ustawionymi jakkolwiek i gdziebadz na karoseriach z cala masa naklejek czy nawet podkladanych reklamowek aby nie porysowac lakieru. kto z uzytkownikow takich zestawo wie co to przeciwwaga, czemu jest tak istotna i nie moze byc przypadkowa? kto wie ze wazne jest uziemienie i izolowanie od masy tylko poteguje zaklucenia?

i tak jezdzimy wsrod popierdujacych zaklucaczy cieszacych sie ze wiedzieli ze za rogiem czaja sie misiaczki... albo co gorsza ludzi ktorzy wydali majatek na zestaw radio president + antena president 20cm... i mysla ze to nie oni szumia


odnosnie samego watku - nie zwracaj uwagi na modulacje - jesli nie zabronia nadawania w am (a nie zrobia tego) to radyjka beda smigaly. nawet jesli zabronia to beda musieli poczekac az wszyscy wymienia, dac okresy przejsciowe etc to potrwa wiec na chwile obecna nie jest to problem
Co, nie wiesz dlaczego Uniden stracil homologacje?! Bo firma President bala sie o wlasna dupe ze straci klientow na swe radyjka i dlatego. Uniden zawsze byl duzo tanszy, a jakoscia byl identyczny co president (inna nazwa presidenta). Więc dlatego unidena nie wolno uzywacGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

akusioll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2010, 13:51   #12
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: Radio CB: modulacja AM/FM czy samo AM?

i tylko tyle wyczytales z mojego posta? to byly pytania retoryczne... i nie uniden nie jest inna nazwa presidenta - uniden robi dla presidenta, a johnny byl kupionym modelem.

sadze ze gdyby powod utraty homologacji lezal po stronie marki president to zostalo by to zrobione globalnie a nie tylko w malutkim rynku zbytu naszego kraju. raczej importer zadbal o dobre uklady gdzie trzeba

w poprzednim poscie napisales ze koega pablicito ma racje - czyli kompletnie moj post zignorowales... i po cholere sie wywnetrzac?
-wiekszoc zaklocen w eterze powoduja magicy na malych magnesowych nie zestrojonych antenach! a nie gorsze czy lepsze radia

nie cena jest wykladnikiem jakosci co widac wyraznie w antenach marki president - daleko im do sirio, lemm'a czy innych - nie generalizuje ze president to zlo ale zdecydowanie mozna lepsze zakupy zrobic i bardzo jest przereklamowany - leci na opini z przed wielu lat
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości

Ostatnio edytowane przez kosteg ; 15-04-2010 o 14:13
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2010, 20:46   #13
pablicito
ford::average
 
Avatar pablicito
 
Zarejestrowany: 25-03-2008
Skąd: Płock
Model: Ford Focus C-MAX, Ford Galaxy
Silnik: 1.8 TDCi 115 PS, 1.9 TDI 85 kW
Rocznik: 2005, 2000
Postów: 67
Domyślnie Odp: Radio CB: modulacja AM/FM czy samo AM?

Cytat:
Napisał kosteg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nastepny co to czyta ale nie bardzo sam sie zastanowi ale powtarza dalej jak mantre...
zadam pytania - zaznacze na wstepie - retoryczne:
1.czemu uniden 520xl (pro?) stracil homologacje TYLKO u nas w kraju?
2.czy w innych krajach ze wzgledu na polozenie geograficzne juz nie sieje? - jak pojade do sasiadow to radio zacznie mi lepiej sie sprawowac?
3.czemu blizniacza konstrukcja wyprodukowana na TEJ SAMEJ plycie glownej w tej samej fabryce nazywajaca sie u presidenta johnny nie stracila homologacji?
Nie wnikam czy za Polską Uniden ma homologację, czy nie. W Polsce homologacji nie ma - i to jest fakt. Jeżeli ktokolwiek uważa, że ten fakt (brak homologacji) pozbawiony jest sensu, powinien w sposób DOPUSZCZONY PRAWEM przekonywać do zmiany decyzji - ale na pewno NIE POWINIEN ŁAMAĆ PRAWA.
Samochody sprowadzone bezpośrednio z USA nie mogą być dopuszczone do ruchu w Polsce, bo nie spełniają obowiązujących u nas wymogów oświetlenia pojazdu. Nie znaczy to, że oświetlenie samochodów w Stanach jest złe - jest po prostu inne. Tam jeżdżą z czerwonymi tylnymi kierunkowskazami i pomarańczowymi postojówkami - a my jeździmy z pomarańczowymi kierunkowskazami i białymi postojówkami. BO TAKIE SĄ PRZEPISY.
I to samo dotyczy UNIDENA. Jeżeli w Niemczech, Szwecji, Czechach, Austrii czy gdziekolwiek indziej jest dopuszczony do użytku, to niech tam go sobie używają. Ale w Polsce jest to łamanie prawa. I to by było na tyle.
Pozdrawiam
pablicito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2010, 09:34   #14
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: Radio CB: modulacja AM/FM czy samo AM?

taaak? a kolega wczytal sie w rozpozadzenie? gdzie jest napisane ze uzywanie unidenow to lamanie prawa? toz to istna nadinterpretacja! uniden 520xl stracil papiery od konkretnego dnia i tylko od konkretnych dwu importerow. od tego dnia nie mozna wprowadzac u nas do obrotu nowych cb, a uzywane nie moga byc odsprzedawane. nikt jednak ludziom ktorzy kupili sprzed wczesniej nie kaze wywalac radia - prawo nie dziala wstecz!

najpierw wyglaszasz wierutne bzdury o jakosci sprzetu a nastepnie posadzasz cala mase ludzi o lamanie prawa. pohamuj prosze z wyglaszaniem takich opini bo jeszcze kto sklonny w to uwierzyc.

swoja droga jak zes taki prawowity to po czorta Ci CB? lol czyzbys lamal przepisy a zatem i prawo? (blagam nie odpisuj ze pytasz tylko o pogode, korki i remonty bo parskne smiechem)
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2010, 15:25   #15
pablicito
ford::average
 
Avatar pablicito
 
Zarejestrowany: 25-03-2008
Skąd: Płock
Model: Ford Focus C-MAX, Ford Galaxy
Silnik: 1.8 TDCi 115 PS, 1.9 TDI 85 kW
Rocznik: 2005, 2000
Postów: 67
Domyślnie Odp: Radio CB: modulacja AM/FM czy samo AM?

Cytat:
Napisał kosteg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
uniden 520xl stracil papiery od konkretnego dnia i tylko od konkretnych dwu importerow. od tego dnia nie mozna wprowadzac u nas do obrotu nowych cb, a uzywane nie moga byc odsprzedawane. nikt jednak ludziom ktorzy kupili sprzed wczesniej nie kaze wywalac radia - prawo nie dziala wstecz!
Zgadzam się z tą wypowiedzią w pełni. Kto zakupił LEGALNIE Unidena przed utratą homologacji, jak najbardziej ma prawo zniego korzystać przy tak napisanym rozporządzeniu. Ale zakup nowego radia jest jednak złamaniem prawa. Zresztą, jak większość przepisów w tym kraju, to prawo można interpretować tak, jak pasuje interpretatorowi. Ale ja z tego powodu nie mam zamiaru iść do sądu, żeby ten spór rozstrzygnąć - a na dzień dzisiejszy policja ma prawo zarekwirować nowego Unidena kupionego bez homologacji. Stąd moje stwierdzenie o łamaniu prawa.

Cytat:
Napisał kosteg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
najpierw wyglaszasz wierutne bzdury o jakosci sprzetu a nastepnie posadzasz cala mase ludzi o lamanie prawa. pohamuj prosze z wyglaszaniem takich opini bo jeszcze kto sklonny w to uwierzyc.
Używam Presidenta, więc wypowiadam się na jego temat (i jego jakości - jak najbardziej mnie zadowalającej). Ale nie będę bronił radia tej firmy za wszelką cenę - jak Waćpan Unidena. Są pewno lepsze zestawy od tego, którego ja używam - ale ten posiadany przeze mnie zupełnie mnie satysfakcjonuje; ja słyszę głośno i wyraźnie (czasami szumy zbyt głośno i zbyt wyraźnie :>), mnie słychać wyraźnie, zestaw jest LEGALNY - więc po co to zmieniać?

Cytat:
Napisał kosteg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
swoja droga jak zes taki prawowity to po czorta Ci CB? lol czyzbys lamal przepisy a zatem i prawo? (blagam nie odpisuj ze pytasz tylko o pogode, korki i remonty bo parskne smiechem)
Zarówno przed instalacją CB, jak i po zainstalowaniu jeździłem i jeżdżę tak samo - nie przekraczam dopuszczalnych prędkości (0 punktów na moim koncie). Mógłbym się obyć bez CB. Ale jak już je mam, to z niego korzystam na tej samej zasadzie, co inni - do rozmów i wymiany informacji, między innymi o "misiakach". Ale zainstalowanie CB nie spowodowało, że jak słyszę komunikat, że "jest czysto" - to zaczynam jechać z prędkością 200 km/h. Ja akurat jadę najwyżej 100 km/h i to z kilku powodów:
1. Mój C-MAX nie wyciągnie 200 km/h,
2. Przy jeździe do 100 km/h mam poczucie panowania nad samochodem, a najważniejsze,
3. Siedząca obok mnie w samochodzie żona (i jej sakramentalne pytanie: "Gdzie się tak spieszysz?") jest zdecydowanie lepszym powodem do przestrzegania przepisów Kodeksu Drogowego, niż cały batalion "misiaków"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
P.S.: A i tak President jest legalny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez pablicito ; 16-04-2010 o 15:27 Powód: Poprawienie błędu
pablicito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2010, 16:54   #16
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: Radio CB: modulacja AM/FM czy samo AM?

Cytat:
Napisał pablicito Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgadzam się z tą wypowiedzią w pełni. Kto zakupił LEGALNIE Unidena przed utratą homologacji, jak najbardziej ma prawo z niego korzystać przy tak napisanym rozporządzeniu. Ale zakup nowego radia jest jednak złamaniem prawa. Zresztą, jak większość przepisów w tym kraju, to prawo można interpretować tak, jak pasuje interpretatorowi. Ale ja z tego powodu nie mam zamiaru iść do sądu, żeby ten spór rozstrzygnąć - a na dzień dzisiejszy policja ma prawo zarekwirować nowego Unidena kupionego bez homologacji. Stąd moje stwierdzenie o łamaniu prawa.
nigdzie z Twojej wypowiedzi to nie wynikalo, nowe radia wycofane zostaly z obrotu w dniu wejscia rozporzadzenia wiec zakup takowych nie byl mozliwy (chyba ze spod lady ale to inna bajka). kolejna sprawa to radia uzywane ktore teoretycznie zamiast odsprzedawane powinny byc zlomowane. pytanie tylko ilu uzytkownikow po zakupie szuka podobnych informacji? czy gdy sprzedawalse swoj poprzedni telefon komurkowy sprawdziles czy czasem nie stracil homologacji i mozesz go dalej sprzedac?
Cytat:
Napisał pablicito Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Używam Presidenta, więc wypowiadam się na jego temat (i jego jakości - jak najbardziej mnie zadowalającej). Ale nie będę bronił radia tej firmy za wszelką cenę - jak Waćpan Unidena. Są pewno lepsze zestawy od tego, którego ja używam - ale ten posiadany przeze mnie zupełnie mnie satysfakcjonuje; ja słyszę głośno i wyraźnie (czasami szumy zbyt głośno i zbyt wyraźnie :>), mnie słychać wyraźnie, zestaw jest LEGALNY - więc po co to zmieniać?
nigdzie nie bronie unidena? nigdzie nie wypowiadalem sie o tych radiach - wszystkie moje posty dotyczyly poruszonego przez Ciebie tematu legalnosci. pisalem wylacznie ogulnikowo o radiach i podkreslalem wplyw anteny a nie radia na zaklocenia. przeczytaj prosze jeszcze raz moje posty. czepiles sie rowniez slowa legalny i podkreslasz je notorycznie jakby ktos tu mial namawiac do szukania nielegalnego unidena - litosci

Cytat:
Napisał pablicito Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zarówno przed instalacją CB, jak i po zainstalowaniu jeździłem i jeżdżę tak samo - nie przekraczam dopuszczalnych prędkości (0 punktów na moim koncie). Mógłbym się obyć bez CB. Ale jak już je mam, to z niego korzystam na tej samej zasadzie, co inni - do rozmów i wymiany informacji, między innymi o "misiakach". Ale zainstalowanie CB nie spowodowało, że jak słyszę komunikat, że "jest czysto" - to zaczynam jechać z prędkością 200 km/h. Ja akurat jadę najwyżej 100 km/h i to z kilku powodów:
1. Mój C-MAX nie wyciągnie 200 km/h,
2. Przy jeździe do 100 km/h mam poczucie panowania nad samochodem, a najważniejsze,
3. Siedząca obok mnie w samochodzie żona (i jej sakramentalne pytanie: "Gdzie się tak spieszysz?") jest zdecydowanie lepszym powodem do przestrzegania przepisów Kodeksu Drogowego, niż cały batalion "misiaków"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
P.S.: A i tak President jest legalny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no i parsknalem smiechem - wydales kilka ladnych stow na radio + czort wie ile jeszcze na antene i podsumowujesz - "ale jak juz mam" - buhahah
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2010, 20:43   #17
akusioll
ford::average
 
Avatar akusioll
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 07-02-2010
Skąd: Łódzkie
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 173
Domyślnie Odp: Radio CB: modulacja AM/FM czy samo AM?

bo moze kolega pablicito ma radio a anteny nie maGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
akusioll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2010, 20:06   #18
pablicito
ford::average
 
Avatar pablicito
 
Zarejestrowany: 25-03-2008
Skąd: Płock
Model: Ford Focus C-MAX, Ford Galaxy
Silnik: 1.8 TDCi 115 PS, 1.9 TDI 85 kW
Rocznik: 2005, 2000
Postów: 67
Domyślnie Odp: Radio CB: modulacja AM/FM czy samo AM?

Cytat:
Napisał akusioll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo moze kolega pablicito ma radio a anteny nie maGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze mam - Missouri, ale już raz próbowali mi ją ukraść, więc od tej pory częściej ją trzymam w bagażniku, niż na dachu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
pablicito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2010, 09:05   #19
gabrysia1
ford::advanced
 
Avatar gabrysia1
 
Zarejestrowany: 20-07-2008
Skąd: Kutno
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 246
Domyślnie Odp: Radio CB: modulacja AM/FM czy samo AM?

Posiadanie radia cb nie zwalnia z przestrzegania przepisów, radyjko nie służy jedynie do ostrzegania się przed misiami, a kto sądzi inaczej to lepiej żeby go w ogóle nie miał. Najgorsi są z tymi kikutami robią tylko szum w eterze! Jeśli chodzi o Unidenka to było jedno z fajniejszych i poprawnie zaprojektowanych radyjek i stanowiło dobrą alternatywę do Presidenta, ale jakość tych ostatnich nie powala (sieją po kanałach jak diabli i nie stoi w zerach) i dlatego nie dostali homologacji.
__________________
Była Łada samara 1.3, Citroen Ax, CC700, Fiestka 1.1 , Essi 1.6 16V jest oczywiście mondeusz
Yosan 120 pro+SON 2018+Sirtel Gamma IIr/Megawatt 3000
gabrysia1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2010, 11:42   #20
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: Radio CB: modulacja AM/FM czy samo AM?

robimy juz bardzo duze ot. w naszym kraju niestety cb uzywane jest niemal wylacznie jako antymisiek. gdyby bylo inaczej funcjonowaly by wciaz kanaly wywolawcze, kanaly ogolne czy tzw ratunkowy. poprzez wlasnie funkcjonowanie jako wylacznie jedna funcja wszyscy siedza na jednym kanale zaklocajac sie nawzajem co prowadzi do balaganu jaki w tej chwili mamy.
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.