Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-09-2010, 20:17   #11
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: czyszczenie przepustnicy,wysokie obroty

reset i adaptacje robisz ze względu na TPS'a i krokowca. Dla samej przepustnicy nie musisz robić tej adaptacji.
Sprawdź czy prawidłowo przykręciłeś ta płytkę.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2010, 20:49   #12
Dłubek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-12-2006
Model: MONDEO MK1 Kombi
Silnik: 1.8 16V ZETEC + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 281
Domyślnie Odp: czyszczenie przepustnicy,wysokie obroty

Cytat:
Napisał Slawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
reset i adaptacje robisz ze względu na TPS'a i krokowca. Dla samej przepustnicy nie musisz robić tej adaptacji.
Sprawdź czy prawidłowo przykręciłeś ta płytkę.
Zgadzam się. Założenie drugiej przepustnicy i tak wiąże się z odkręceniem płytki od ośki, gdyż inaczej nie zamontujesz ośki w "gaźniku". Przy przykręcaniu płytki można zrobić błąd i efekt będzie taki sam jak teraz.
Dłubek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2010, 20:54   #13
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: czyszczenie przepustnicy,wysokie obroty

Cytat:
Napisał Dłubek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Założenie drugiej przepustnicy i tak wiąże się z odkręceniem płytki od ośki,
raczej nie, myślę, że MaCIEJ K. miał na myśli wstawienie całej kompletnej przepustnicy, a nie tylko płytki.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2010, 21:00   #14
Dłubek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-12-2006
Model: MONDEO MK1 Kombi
Silnik: 1.8 16V ZETEC + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 281
Domyślnie Odp: czyszczenie przepustnicy,wysokie obroty

To źle zrozumiałem, sorki. Chyba myślę jeszcze starymi kategoriami.

Ostatnio edytowane przez Dłubek ; 10-09-2010 o 21:03
Dłubek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2010, 11:49   #15
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,099
Domyślnie Odp: czyszczenie przepustnicy,wysokie obroty

Spróbuj popuścić śruby mocujące przepustnicę, czyli to kółko zamykające przelot, zamknąć całkowicie, tak, by się dokładnie ułożyło zamykając przelot i w tej pozycji dokręcić śruby mocujące.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2010, 12:12   #16
pintonek
ford::advanced
 
Avatar pintonek
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Tychy
Model: Mondeo MKII kombi
Silnik: 1,8 16V + Junkers
Rocznik: 1997
Postów: 384
Domyślnie Odp: czyszczenie przepustnicy,wysokie obroty

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spróbuj popuścić śruby mocujące przepustnicę, czyli to kółko zamykające przelot, zamknąć całkowicie, tak, by się dokładnie ułożyło zamykając przelot i w tej pozycji dokręcić śruby mocujące.
Jak odkrecisz/popuścisz śruby to stracisz stabilny punkt podparcia...rowiez bedzie lipa. Z założenia przepustnicy sie nie rozkręcam, ale jak kolega wpadł na taki pomysł to raczej do poprzedniej świetności ona już nie wróci.
__________________
pintonek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2010, 13:03   #17
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,099
Domyślnie Odp: czyszczenie przepustnicy,wysokie obroty

Cytat:
Napisał pintonek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak odkrecisz/popuścisz śruby to stracisz stabilny punkt podparcia...rowiez bedzie lipa. Z założenia przepustnicy sie nie rozkręcam, ale jak kolega wpadł na taki pomysł to raczej do poprzedniej świetności ona już nie wróci.
Fakt, przy Mondeo tego jeszcze nie robiłem, ale w innych samochodach niejednokrotnie i jakiś zawsze się udawało.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2010, 16:52   #18
Dłubek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-12-2006
Model: MONDEO MK1 Kombi
Silnik: 1.8 16V ZETEC + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 281
Domyślnie Odp: czyszczenie przepustnicy,wysokie obroty

Cytat:
Napisał pintonek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z założenia przepustnicy sie nie rozkręcam, ale jak kolega wpadł na taki pomysł to raczej do poprzedniej świetności ona już nie wróci.
Rozkręca się, bo czasem trza wymienić tulejki ośki przepustnicy, tylko trzeba później poprawnie złożyć. Ja nadal obstawiam, że płytka jest źle włożona w ośkę. Można na początek zrobić jak radzi Darmodziej.
Dłubek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2010, 22:51   #19
MaCIEJ K.
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 29-11-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Galaxy[ mk2 ]
Silnik: 1,9 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 26
Domyślnie Odp: czyszczenie przepustnicy,wysokie obroty

Witam ponownie Wszystkich!

Więc reset i samoadaptacja nie dały rezyltatu. W końcu zabrałem się za regulacje płytki na tej ośi. Próbowałem kilka razy na różne sposoby, chociaż można ją włożyć tylko w jednej pozycji.

Zrobiłem nawet ustawiając na lużno przy lekko popuszczonych śrubkach, ale i to nie dało rezultatu.

Ale jedna rzecz mnie zastanawia Panowie, otóż prowizorycznie ustawiona przepustniczka, krokowy oczywiście podłączony, silnik pracuje na luzie,próbuje jeszcze czegoś szukam... odłączam przepływomierz a tu dziwna rzecz, silnik troche żle pracuje, schodzi trochę z obrotów, ale dodaję gazu-silnik ładnie wchodzi na obroty, szybko reaguje, schodzi do 950 obr. czyżby wina przepływomierza?

o co tu chodzi? Już nie daję rady!

A co do przepustnicy to rzeczywiście myślałem o całej kompletnej żeby załozyć, może to coś pomoże.

Pozdrawiam! I próbuje dalej
MaCIEJ K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2010, 23:13   #20
Dłubek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-12-2006
Model: MONDEO MK1 Kombi
Silnik: 1.8 16V ZETEC + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 281
Domyślnie Odp: czyszczenie przepustnicy,wysokie obroty

A ja mam takie pytanko. Wszyscy zasugerowaliśmy się przepustnicą, a nikt nie zapytał jak wygląda sprawa uszczelki pod przepustnicą. U mnie po czyszczeniu i założeniu też były kłopoty z obrotami, ale w małym zakresie. W końcu wkurzyłem się, odkręciłem przepustnicę i poskładałem jeszcze raz na silikon. Od ręki obroty wróciły do normy.
Dłubek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.