Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-08-2017, 22:06   #11
jaworq
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 18-07-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 Ghia X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 114
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki w okolicach rozrządu

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] oo, to ciekawe. Jesteś jednym z nielicznych który to wymienił ;D
Ja tam już nie wiem czy to normalne czy nie. Wymieniłem kompletny rozrząd (bo była już na to pora) i miałem nadzieję że to minie ale jednak nie. Może to coś innego wydaje te dźwięki (jakiś alternator czy jego sprzęgło) a może po prostu ten typ tak ma i nam się wydaje że to coś złego. Ja temat olałem i jeżdżę dalej. Urwie to urwie, trudno. Ale wtedy będzie przynajmniej wiadomo co urwało ;D Nie szukam problemów na siłę bo nie chce mi się bawić w rozbieranie połowy silnika itp.

jaworq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2017, 21:56   #12
mirek1711
ford::beginner
 
Imię: MIREK
Zarejestrowany: 26-01-2014
Model: Ford Mondeo Mk4 kombi
Silnik: TDCI 2,2 175km
Rocznik: 2008
Postów: 27
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki w okolicach rozrządu

Wiesz co ja mam ten sam problem w moim mondeo 2.2tdci 175km. Wymienilem kompletny rozrzad ale bez łancucha i slizgow. Mam wszystko wymienone wraz z rolkami od alternatora i wysprzegil alternatora napinacz paska alternatora rolka tez i kola pasowe od walu korbowego i dalej mam to samo. Wiec prawie cala strone mam wymienione. Albo ten typ tak ma albo rzeczywyscie gdzies tkwii problem nie wiem ja sobie dalem sobie z tym spokoj i tak sobie z tym jezdze i nic sie nie dzieje. Heh pozdr
mirek1711 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2017, 22:21   #13
aurerum
ford::professional
 
Imię: Mieczysław
Zarejestrowany: 29-01-2012
Skąd: Sędziszów
Model: Mondeo mk4 ,Puma 1,7
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1,083
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki w okolicach rozrządu

ja wymieniałem u brata w 2,2 razem z łańcuchem i jest na razie cisza, ale przed wymianą zauważyłem że był źle ustawiony napinacz paska rozrządu i w sumie nie wiadomo co pomogło czy nowy łańcuch, czy ustawienie rolki napinacza tak jak powinno być
aurerum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2017, 21:55   #14
crashq
ford::beginner
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 15-10-2016
Skąd: ETM
Model: Mondeo MK4 HB
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2013
Postów: 28
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki w okolicach rozrządu

Cytat:
Napisał jaworq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oo, to ciekawe. Jesteś jednym z nielicznych który to wymienił ;D
No wymieniłem, bo 208000km przelotu to stwierdziłem, że wymienię. Różnie piszą na ten temat.
Jedno co mnie zastanawia. Odpalam zimny silnik rano. Słychać ten łańcuszek. Po około 30 sekundach napinacz jakby dopina i wszystko cichnie. Po rozgrzaniu silnika do temperatury roboczej znowu go słychać. zastanawiam się czy to nie jest związane z ciśnieniem oleju. Pompa oleju na początku zanim poda ciśnienie chwila mija, tym bardziej, że to najwyższy punkt silnika. Jak wiadomo pompa oleju jak jest zimna daje większe ciśnienie, przynajmniej kiedyś tak mi kolega mechanik powiedział, dlatego ciśnienie mierzy się na rozgrzanym silniku. No i tak sobie myślę, że jak ciśnienie jest wyższe to łańcuszek dopina, a jak ciśnienie spada to już go nie dopina. Takie moje spekulacje, nie wiem czy trafne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na obecną chwilę jeżdżę i obserwuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał aurerum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
był źle ustawiony napinacz paska rozrządu
możesz rozwinąć temat ? Kolega mechanik wymieniał mi rozrząd i wymianę tego łańcuszka też on robił. Nie sądzę, żeby coś źle ustawił, bo on zazwyczaj po innych poprawia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.P
crashq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2017, 07:12   #15
marstef
ford::average
 
Avatar marstef
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-04-2016
Model: MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 132KW (180HP)
Rocznik: 2015
Postów: 163
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki w okolicach rozrządu

U mnie wymieniony rozrząd i łańcuszek miedzy wałkami. Grzechotanie dalej jest slyszalne, moim zdaniem tttm.
marstef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2017, 09:08   #16
aurerum
ford::professional
 
Imię: Mieczysław
Zarejestrowany: 29-01-2012
Skąd: Sędziszów
Model: Mondeo mk4 ,Puma 1,7
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1,083
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki w okolicach rozrządu

Cytat:
Napisał crashq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
możesz rozwinąć temat ?
Na napinaczu masz znak jak go ustawić.Powinien być pośrodku tego znaku, a niektórzy ustawiają go na górze tego znaku.Tutaj masz fotkę ze złym ustawieniem
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSCN4799.jpg (84.0 KB, 150 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSCN4801.jpg (85.4 KB, 136 wyświetleń)
aurerum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2017, 13:06   #17
crashq
ford::beginner
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 15-10-2016
Skąd: ETM
Model: Mondeo MK4 HB
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2013
Postów: 28
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki w okolicach rozrządu

Cytat:
Napisał aurerum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na napinaczu masz znak jak go ustawić.Powinien być pośrodku tego znaku, a niektórzy ustawiają go na górze tego znaku.Tutaj masz fotkę ze złym ustawieniem
Czyli ten metalowy pazur powinien być na środku tego metalowego większego elementu ? Najgorzej, że żeby to sprawdzić jest dużo rozbierania :/
crashq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2017, 16:47   #18
aurerum
ford::professional
 
Imię: Mieczysław
Zarejestrowany: 29-01-2012
Skąd: Sędziszów
Model: Mondeo mk4 ,Puma 1,7
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1,083
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki w okolicach rozrządu

tak
aurerum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2023, 10:20   #19
Pablo_MK4
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-04-2023
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 CDTI
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki w okolicach rozrządu

Witam,
Czy komuś udało się jednoznacznie określić winowajcę tego terkotania przy rozrządzie...? Jedni pisali, że po wymianie łańcuszka i innych elementów rozrządu ok, ale sporo wpisów mówi, że nadal jest hałas.
U mnie także coś tam terkocze, bo to chyba najlepsze określenie i szukam przyczyny... Rozrząd wymieniony 7000km temu, ale przez poprzedniego właściciela. Widział go mechanik i zweryfikował, że jest nowy (pewnie bez tego łańcuszka). Hałas pojawił się stosunkowo nie dawno (z miesiąc może temu).
Aha, dodam od razu że to wersja 2.0Cdti 115km.

Pozdrawiam
Pablo_MK4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2023, 10:54   #20
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,345
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki w okolicach rozrządu

ani cdti jak napisales w poscie, ani hdi jak napisales w podpisie profilu

W silniku TDCi w Fordzie Mondeo MK4 po lifcie, DW10C może hałasować właśnie łańcuch spinający wałki rozrządu ale bez rozebrania nie da się stwierdzić czy jest do wymiany czy nie.

Według znanego z yt mechanika z uk Alana Howatt-a większość napinaczy czy łańcuchów poddaje się około 350k km, i jeśli Twoje auto jest około tego przebiegu (realnie) to warto go wymienić
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.