Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-02-2010, 17:14   #11
Magik123
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 01-10-2007
Model: Volvo
Silnik: spalinowy
Rocznik: nie młody
Postów: 5,297
Domyślnie Odp: Opinie o paskach Dayco

Hmm, od ok 5 lat stosowałem Gates, kumpelk ktory nagminnie robi auta tez juz od ok 7-8 lat tylko to stosuje i nigdy ani w moim przypadku, ani w jego nie było urwania pekniecia czy czegokolwiek. Z czego u nas jeden gosc miał urwany pasek Dayco. po ok roku eksploatacji, moze i inny tez by sie urwał, no ale padło na niego.
Kumpel ktory po sasiedzku ma sklep, tez nie zwozi Dayco, chyba ze na zamowienie, mowił ze z hurtowni z ktorej bierze mieli tam kilka przypadkow pekniec.

Tak ze z czegos to sie bierze, cos jest lepsze a cos gorsze.

Ja nie załozyl bym tego nie dlatego ze słyszałem ze pekaja, ale ze wogole cos takiego bywało. A jesli komus Gates na 20 przypadkow walnał 1 to juz bardziej problem naciagu, stanu koł, itd.

Znowu w moim escorcie, pasek jeden i ten sam z poł roku po wymianie zdejmowałem i zakładalem 4-5 razy w przeciagu kilku miesiecy, a to zmiana wałkow, popychaczy, koł, znowu popychaczy , a przez cały okres ekspoloatacji dzien w dzien miał kilkadziesiat razy czerwone pole, i gosc go jeszcze kupił i do tej pory smiga, chyba ze teraz zmienił.

Tak ze nie powiedział bym zeby to był zły towar, zapewne sa i lepsze, ale te sa w dobrej cenie i z dobra jakoscia.

W Vectrze tez juz zciagałem 2 razy, za kilka dni wymiana uszczelniaczy wiec tez bedzie zdjety, a auto tez nisko sie nie kreci.

A toz e kiedys były jakies podrobki czy cos, to było kiedys, mnie interesuje co jest teraz.

Magik123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2010, 18:38   #12
FrostiGMR
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Lublin/Jabłonna
Model: Volvo V40
Silnik: 1.9 DI
Rocznik: 1999
Postów: 167
Domyślnie Odp: Opinie o paskach Dayco

Używałem Contitech i Gates i Dayco. Wszystkie w Escorcie TD i Mondeo TD. Conti chodził 2 latka, czyli 60 000 km, 40 000 km wynurany w oleju, bo ciekł symering wału. I spoko było. Potem Gates przelatał 80 000 km, bo zerwała się naklejka z kilometrami, I spoko było. Dayco przelatał ... 2 dni, raptem 800 km i się zerwał. Rolki zawsze INA, więc ich problem odpada, tak samo napinanie paska. teraz głowica do roboty, śruby popękane... Okazało się, że to Dayco to tania chińska robota, ale sprzedaje się dobrze bo tania. W sklepie, gdzie zakupiłem, wzięli pasek do ekspertyzy, niby reklamacji, ciekawe co wymużdżą. Teraz to już tylko Gates i nie z Allegro, nie dlatego że podróby, ale w sklepie (inny niż poprzednio Dayco kupione) mam gwarancję (sklep znajomego). To samo powiadam klientom co do zakupu części do wymiany rozrządu.
FrostiGMR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2010, 18:10   #13
marekpz
ford::advanced
 
Avatar marekpz
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 21-08-2009
Skąd: Mikołów
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost 200 KM
Rocznik: 2020
Postów: 323
Domyślnie Odp: Opinie o paskach Dayco

Tak czytam i oczom nie wierzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tyle lat sprzedaje tylko Dayco (później conti a na końcu gates , ten ostatni przestałem po właśnie takich opiniach jak tu czytam) i nie miałem ani jednej jakiekolwiek reklamacji na rozrząd. Miałem wiele zestawów oryginalnych i o ile się nie mylę do do focusa diesla w kpl był stosowany pasek Dayco, więc na pewno jest stosowany jako oryginał. Pochodzenie zestawu oczywiście nie allego (PGD)
marekpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2010, 20:54   #14
jaca64
ford::amateur
 
Imię: Jaca
Zarejestrowany: 27-01-2010
Skąd: lubuskie
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Opinie o paskach Dayco

W ubiegłym tygodniu wymieniałem rozrząd w swoim Focusie. Kupiłem w sklepie KarFord zestaw Dayco. W sklepowym warsztacie (przez szybę) wymieniono mi to od ręki. Na paski i rolki mam 2-lata gwarancji producenta + 6-miesięcy na robociznę. Wiem ,ze to wątpliwa gwarancja jak coś strzeli,ale tym samym kupiłem sobie komfort psychiczny.Ford chyba monitoruje podzespoły i raczej nie wpuściłby do siebie kiepskiego producenta pasków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaca64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2011, 19:47   #15
gabrysia1
ford::advanced
 
Avatar gabrysia1
 
Zarejestrowany: 20-07-2008
Skąd: Kutno
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 246
Domyślnie Odp: Opinie o paskach Dayco

Odświeżę kotleta, bo jestem przed kolejną wymianą, więc w essim jezdziłem na komplecie Dayko-40tys. bez awarii, a obecnie w mondeo przejechałem również 40 tysięcy-odpukać, ale teraz wymienię na oryginał po cena aż tak się nie różni.
__________________
Była Łada samara 1.3, Citroen Ax, CC700, Fiestka 1.1 , Essi 1.6 16V jest oczywiście mondeusz
Yosan 120 pro+SON 2018+Sirtel Gamma IIr/Megawatt 3000
gabrysia1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2016, 20:59   #16
bonio2
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-12-2015
Model: FOCUS 2 FL x2
Silnik: 1,6 tdci, 1,6i
Rocznik: 2009, 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Opinie o paskach Dayco

Do focusa 1,6 TDCI 90/110KM fabryczny zestaw rozrządu forda zawiera:

- rozrząd Ford 1373306 (pasek - 1 szt. napinacz - 1 szt. koło pośrednie - 1 szt.)
rolki dostarcza do Forda firma Ina, pasek Dayco lub Gates

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W sumie za jakiś czas będę musiał wymienić rozrząd, ale jeśli w oryginalnym zestawie będzie gates to super, a dayco to źle?
bonio2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2016, 22:08   #17
marcin1992_3b
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-10-2015
Model: MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 21
Domyślnie Re: Opinie o paskach Dayco

Ale odkop. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marcin1992_3b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.