Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2016, 19:12   #11
dzbyrad
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-12-2015
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2014
Postów: 39
Domyślnie Re: Błąd poduszek powietrznych po wymianie

Dziś dopiero miałem możliwość podjechać z samochodem na kanał i przyjrzeć się temu czujnikowi. Ku mojemu zaskoczeniu po opuszczeniu chłodnicy i wymontowaniu zamka czujnika nie widać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zdjęcie zamka
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zdjęcia od spodku (widać wtyczkę, która była wpięta do zamka oraz czujnik temp. zewnętrzenej). Poza tym niczego innego przymocowanego do pasa przedniego, a już na pewno w okolicach zamka oraz żadnej wiszącej wtyczki mogącej sugerować, że czujnik po prostu nie został zamontowany ponownie.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Z góry dzięki za wszelkie sugestie gdzie go szukać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

dzbyrad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2016, 19:24   #12
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,641
Domyślnie Odp: Błąd poduszek powietrznych po wymianie

A to bardzo dziwne :O Zrozumiałbym to gdyby to był focus przed liftem bo tam faktycznie z przodu nic nie ma, ale w modelu 2004 być musi. Mam nadzieję że spece podczas pracy z autem zwyczajnie nie obcięli wtyczki bo wtedy było by już słabo...

Tak to wygląda w przypadku mondeo więc podejrzewam że i w Focusie będzie podobna instalacja, szukaj wtyczki po tej wiązce od zamka maski.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez zmulim ; 23-01-2016 o 19:33
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2016, 18:39   #13
dzbyrad
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-12-2015
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2014
Postów: 39
Domyślnie Re: Błąd poduszek powietrznych po wymianie

Zaczęła mnie zastanawiać jeszcze jedna rzecz, skoro w pierwszych rocznikach MK1 nie było czujnika zderzeniowego na przednim pasie to i wiązka kabli go zapewne nie uwzględniała. Być może po dzwonie (w pierwszych postach widać, że był całkiem solidny) wiązka uległa uszkodzeniu i u mechanika zamontowali nową, tzn. używaną, ale z tej starej wersji przez co teraz nie można znaleźć wtyczki od czujnika.

Co sądzicie o takim scenariuszu? Czy w przodzie były jeszcze jakieś inne znaczące zmiany pomiędzy rocznikami w MK1, na podstawie których mógłbym wychwycić różnice i stwierdzić, że wiązka została wymieniona na starszą?
dzbyrad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2016, 21:54   #14
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Błąd poduszek powietrznych po wymianie

Jeżeli tak będziesz miał zrobione to możesz kupić moduł ze starszej wersji i założyć napinacze ale pod warunkiem że, zamontowane poduszki masz jedno nabojowe.
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2016, 07:57   #15
dzbyrad
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-12-2015
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2014
Postów: 39
Domyślnie Odp: Błąd poduszek powietrznych po wymianie

Wróciłem dopiero od mechanika żeby zapytać się jak to było z tym czujnikiem. Stwierdził, że czujnika nie było na 100% jak i że wiązki też nie wymieniali (luźne wtyczki też nie widzieli).
Powiedział, że skoro przede mną poprzedni właściciel miał dzwon i wybite poduszki to już wtedy mogło być coś kombinowane i najlepiej przeprogramować stary skoro to działało i zrobić tak jak było (poduszki ostatecznie wybił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

Co o tym sądzicie, trzyma się to kupy?
dzbyrad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2016, 17:57   #16
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,641
Domyślnie Odp: Błąd poduszek powietrznych po wymianie

Skoro poprzedni właściciel miał dzwon to możliwe że już wtedy coś porobił i wymienił przedni pas na taki bez czujnika bądź sam czujnik wybebeszył. Tak czy owak, nawet jeśli by przeprogramować moduł poduszek, da to prawdopodobnie tyle że nie będzie świecić kontrolka, co równie dobrze można osiągnąć wylutowując diodę z zegarów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niestety takie poduszki są tylko fikcją, bo one nigdy w sytuacji awaryjnej czy kraksy nie wypalą bo nie będą "wiedziały" kiedy... Także to tylko półśrodek.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2016, 18:33   #17
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Błąd poduszek powietrznych po wymianie

Stare moduły poduszek miały sensor w sobie, zawsze po zderzeniu zostaje zapisany błąd B1231, najlepiej podłącz pod kompa będziesz wiedział na czym stoisz albo zdejmij tunel miedzy siedzeniami i zobacz czy masz moduł taki kanciasty czy bardziej zaokrąglony.

Najlepiej cały zestaw kupić z pewnego źródła poduchy z modułem i napinaczami z tego samego auta, jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło by to nie zadziałało.
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2016, 20:06   #18
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,641
Domyślnie Odp: Błąd poduszek powietrznych po wymianie

J@colo, ale kolega ma fokę poliftową, tam sa dwunabojowe airbagi i raczej w tunelu środkowym niczego nie znajdzie... Ten model ma z przodu czujnik na pasie od spodu, i po bokach gdzieś chyba pod fotelami. Wydaje mi się że ktoś po prostu pozbawił foke instalacji do czujnika zderzeniowego przedniego.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2016, 20:46   #19
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Błąd poduszek powietrznych po wymianie

Wiem, napisałem gdyby chciał zrobić działający układ bez przerabiania wiązki i zakładania sensorów w komorze silnika. Moduł poduszek jest w każdym focusie mk1 pod tunelem, w poliftowym też z tą różnicą że, są dołożone sensory na pasie przednim.
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2016, 21:02   #20
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,641
Domyślnie Odp: Błąd poduszek powietrznych po wymianie

No tak, jest to dobra opcja, tylko pytanie czy te dwunabojowe airbagi zgrają się ze starym kontrolerem, nie wiem, nie wypowiem się bo tego nie sprawdzałem. Można też próbować odszukać wiązkę do sensora z przodu, w końcu musi gdzieś być...
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
airbag



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.