Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-11-2013, 08:14   #11
Dabcars
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 10-10-2013
Model: Transit
Silnik: 2.5D 76KM
Rocznik: 1999
Postów: 87
Domyślnie Odp: Po wymianie opon tył auta "pływa"

Witam
A ja się z wami nie zgodzę,te opony się sprawdzają tylko zależy gdzie się mieszka i jakie panują warunki klimatyczne.W Polsce te opony nie maja racji bytu ze względu na ostre i śnieżne zimy ale ja mieszkając w Francji region Nord bardzo je chwale.Zima to około -5 stopni i śnieg raz na miesiąc który leży 3 dni wiec po co trzymać dwa komplety opon.Na letnich jak spadł śnieg to jasna sprawa jak się jedzie a na tych co mam założone jadę powoli ale bez żadnych problemów.Obecnie mam założone Goodyear 4 seasons a wcześniej a wcześniej Vredestein Quatrac i na pewno ja polecam.Decydujac się niż opony wielosezonowe trzeba wziąć pod uwagę klimat oraz nie kupować tanich opon lecz dobrej jakości.
Pozdrawiam

Dabcars jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2013, 12:26   #12
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: Po wymianie opon tył auta "pływa"

Jezeli ktos jezdzi tylko po miescie caloroczne sobie poradza. Uzywalem ostatni rok w Renault Trafic Goodyear cargo vector 2. Jazda tylko po miescie. Wszystko wporzadku z jedna wada. Po 35 tys km zostalo bieznika 3 mm i musialem kupic na najblizsza zime nowe opony. Czy sie to placa...?
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2013, 16:33   #13
Dabcars
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 10-10-2013
Model: Transit
Silnik: 2.5D 76KM
Rocznik: 1999
Postów: 87
Domyślnie Odp: Po wymianie opon tył auta "pływa"

Czyli mam rozumieć ze w mieście bedą jechać po śniegu a poza miastem nie?Ja jeździłem dużo na tych oponach w rożnych warunkach pogodowych i jeżeli się jeździ z głowa to naprawdę można na nich jeździć bez obaw zima jak latem.Czy to się opłaca to inny temat temat wiec nie będę o tym tu dyskutował.Fakt jest tez taki ze ja tych opon używam tylko na osobowkach a w dostawczakach mam zawsze dwa komplety opon.Jedno jest pewne ze wielosezonowe zawsze bedą raczej lepsze od nalewek na których jak dużo ludzi wie ze czasami wcale nie idzie jechać.
Pozdrawiam
Dabcars jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2013, 14:11   #14
kuliś
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-07-2013
Skąd: Krapkowice
Model: Focus,byl TRANSIT 2.0 I 2.2TDCI
Silnik: 1.6 ti-vct
Rocznik: 2014
Postów: 16
Domyślnie Odp: Po wymianie opon tył auta "pływa"

Opony bieżnikowane maja to do siebie że często do ich regeneracji użyto niewłaściwej bazy w postaci opony,a także mieszanka do bieżnikowania pozostawia wiele do życzenia( zbyt miękka lub zbyt twarda),a i wysokość bieżnika ma wpływ na prowadzenie samochodu. Wiele firm robi wysokość bieżnika na wyrost-aby lepiej wyglądała,i tu jest pies pogrzebany .(miękka guma + wysokie klocki i już mamy niestabilną oponę)
kuliś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.