Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-07-2013, 07:44   #11
berthold61
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: Ruda Śląska
Model: fokus mk 2 audi a2
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 226
Domyślnie Odp: po wymianie poduszek srs świeci kontrolka- elmconfig

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W konfiguracji modułu zapisanej przez program nie ma żadnego numeru modułu.
Opcja save/load akurat działa bez problemu.
Jedynym 'problematycznym' jest kolega berthold61 - uparł się, że będzie eksperymentował na układzie SRS. No to eksperymentuje...
Tyle, że trudno cokolwiek doradzać, jak nie wiadomo co kolega nacisnął a czego nie nacisnął...
Proponowałem wsparcie, ale kolega jest ambitny i zadeklarował, że woli sam to zrobić. No to mamy spory wątek o efektach intensywnej pracyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Powodzenia!

BTW - akurat poduszki to najgorszy pomysł do tego typu 'wprawek' konfiguracyjnychGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Napisałem to już koledze chyba kilka razy.
nie będę przeczył że masz rację i oczywiście dużo większą widzę niż ja bo dla mnie to jest nowość ale niestety już mam taką durną konstrukcję że zawsze wszystko muszę sam łącznie z rozebraniem silnika i poskładaniem bo inaczej po nocach nie umiem spać i o dziwo z dobrym skutkiem i nic z tym nie mogę zrobić ,ach ta upartość , ale bardzo dziękuję za nieodzowną pomoc

berthold61 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2013, 08:28   #12
paablod
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: Błonie
Model: Focus Kombi Mk2 Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 281
Domyślnie Odp: po wymianie poduszek srs świeci kontrolka- elmconfig

To skoro temat poduszek się rozwinął moje pytanie do znawców tematu.
Mam w swoim focusie takie mocowanie poduszki:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I teraz pytanie: która z poniższych poduszek będzie pasować?
Taka:Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy taka:Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czym one się różnią? Wygląda, że pierwsza ma wymienny wkład, ale najbardziej zależy mi na informacji, którą mogę wstawić w miejsce brakującej tak, aby zadziałała prawidłowo kiedy zajdzie potrzeba.
(Zdjęcia pochodzą z wiadomego forum)

Ostatnio edytowane przez paablod ; 16-07-2013 o 08:41
paablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2013, 11:06   #13
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,054
Domyślnie Odp: po wymianie poduszek srs świeci kontrolka- elmconfig

Cytat:
Napisał berthold61 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...mam taką durną konstrukcję że zawsze wszystko muszę sam łącznie z rozebraniem silnika i poskładaniem bo inaczej po nocach nie umiem spać i o dziwo z dobrym skutkiem i nic z tym nie mogę zrobić ,ach ta upartość...
Mimo wszystko, gdyby ten upór "napadł Cię" przy okazji przymusu wybrania się do dentysty albo odebrania porodu żony, to radzę się dobrze zastanowić...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z konfigurowaniem poduszek jest trochę podobnie - fajne uczucie mieć wrażenie, że "dało się radę", ale wylądować głową w przedniej szybie może już nie być tak fajnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. BTW - powodzenia!

Cytat:
Napisał paablod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Wygląda, że pierwsza ma wymienny wkład, ale najbardziej zależy mi na informacji, którą mogę wstawić w miejsce brakującej tak, aby zadziałała prawidłowo kiedy zajdzie potrzeba....
Poduszki przedliftowe występowały z dwoma nabojami albo z jednym (i to zarówno dla kierowcy jak i pasażera). Poliftowe są już tylko jednonabojowe (księgowym zaczeło być szkoda wydatków na podział naboju i dodatkowe obwody odpalania?...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Trzeba więc patrzeć za właściwą - jeśli masz jeden przedów "odpalający" i samochód poliftowy, to trzeba brać jednonabojową poliftową.
Reszta to kwestia mocowania - jeśli ze zdjęcia wynika, że da się ją przykręcić zgodnie z fabrycznymi mocowaniami, to będzie OK.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 16-07-2013 o 11:15
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2018, 16:13   #14
gRuHa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-08-2007
Model: Sierra
Silnik: 2.0
Rocznik: 1992
Postów: 2
Domyślnie Odp: po wymianie poduszek srs świeci kontrolka- elmconfig

Witam Panowie,

pozwolę sobie odkopać wątek, gdyż mam podobny problem.
Pacjent Focus 2005, kupiony z drugiej ręki, bez poduszek (tylko kierowcy). Sukcesywnie dokładam mu poduchy, póki co uporałem się ze wszystkimi oprócz kurtyn, bo trochę nie mam ochoty ściągać podsufitki. Chciałem uruchomić to co już założyłem, wyłączając kurtyny. Nie znam historii, nie wiem czy RCM nie był wymieniany. Print screeny robiłem, backup konfiguracji, pobierałem również konfigurację as-built (konfiguracja as-built była taka sama jak ta którą zastałem), za każdym razem zostaje błąd konfiguracji. Poniżej Print-screeny:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co ciekawe gdy próbuję usunąć crash record to wyskakuje taki komunikat i nadal crash count zostaje na 1:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli moduł RCM był wymieniany to czy musi on być zaprogramowany do konkretnego samochodu?

Ostatnio edytowane przez gRuHa ; 03-11-2018 o 16:22
gRuHa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2022, 11:56   #15
Wysokifacet
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 15-07-2019
Skąd: Brzeg
Model: Ford Focus MkII
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Błąd b2477- f0

Witam
Mam problem z błędem B2477-F0 moduł RCM, kasując go kontrolka po chwili się pojawia bez żadnego mrugnięcia.
Walczył ktoś z tym i doszedł do skutku ?
Wiem, że jest to błąd konfiguracji modułu tylko kwestia tego, że ja ustawień nie zmieniałem w tym module. Miałem problemy, że po załadowaniu ustawień nic nie było zaznaczone co dziwne, próbowałem zaznaczyć wszystko co faktycznie powinno być ustawione ale błąd nadal się pojawia, dodam, że innych opcji niż te co zaznaczone nie chcą się zapisać.
Wysokifacet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.